Страници: 1 ... 52 53 [54] 55   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Търся снимки на Русе.  (Прочетена 363605 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

Профил Ел. поща
« Отговор #795 -: март 01, 2012, 08:59:58 »

http://dianakolarova.blogspot.com/2010/12/blog-post_15.html

Изпращам информация за в-к"Русенска поща"на този линк.
Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #796 -: март 01, 2012, 09:07:07 »

Жалко,Бог да го прости!Случват се такива простотии и в най добри семейства,голям резил за Константинови!
Активен
mitko_d
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

Профил
« Отговор #797 -: март 01, 2012, 09:46:53 »

Срещу родилния дом сладкарницата беше на "ТПК Освобождение".Управител  беше Мурад Албанеца,а не Лютвито който има съвсем,ама съвсем лоша съдба.
Активен
Ziggo
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил WWW
« Отговор #798 -: март 02, 2012, 01:36:06 »

И какво излезе сега?! Създателите на вестника, който съм снимал са били осъдени на смърт от комунистите.   Sad
Pfote ще се опитам да сканирам това което е оцеляло, защото някои са доста окъсани Sad Всъщност оказа се че тези вестници далеч не са случайни, а са броеве в които има някаква интересна историческа информация, като капитулирането на Германия и смъртта на цар Борис III . Приятелят ми ми сподели, че дядо му е пишел стихове и най-вероятно другите броеве са били с публикувани негови стихове (за това обаче нямам доказателства, нямахме много време да ги огледаме). Вестник "Утро" за смъртта на цар Борис беше най-запазен. Имаше също и малки книжки с историческа информация, като някои от тях печатани в края на 19-ти век (върти ми се нещо 187? г.). На едната по памет пишеше - История на гърците, българите и латините. Дано събота намеря време да ги сканирам, защото в неделя ще бъда извън страната за около седмица. Ако не успея в събота, най-вероятно ще го направя след като се върна. Приятелят ми ми каза, че много такива стари неща са отишли за печката зимата, което си е почти престъпление за мен. Язък дето дядо му ги е пазил толкова време. Най-вероятно ще ги откупя, защото като му казах че имат някаква историческа стойност и той сега търси на кого да ги продаде.
Активен

Око за око, паста за зъби
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1165

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #799 -: март 02, 2012, 07:13:51 »

Ти ги сканирай хубаво, пък той да си ги продава. Колкото и да му дадеш за тях, все ще се чувства "минат". Сканирай ги, кажи му колко му даваш на вестник и го остави да си търси купувач. Между другото зад родилния дом има един антиквар, софиянец е човекът, следвал в Букурещ, освен това умен мъж - при него има постоянно стари неща - вестници, книги, карти ...
Вярвам, че имаш скенер. Сканирай ги. В тези вестници има много (за тогава) неясни неща, предположения на журналистите какво ще стане. Интересно е да се прочете, какво са мислили грамотните хора на времето, защото сега отзад напред и баба знае. Като си мисля, жалкото е, че сега и да се върне времето, така или иначе хватката на мечката няма как да се избегне!
Във всеки случай това с вестниците е голям удар! Информационен. Замразено време от една страна и едни хора, един народ, който го няма вече. Сега доматите са турски, бобът китайски. Пък земята уж все същата. Хората ги няма. Както го няма Русчука в този му, вестникарския, вид.
Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #800 -: март 02, 2012, 08:35:24 »

Каква е съдбата на Лютвито?
Активен
ystoyanov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 664

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #801 -: март 02, 2012, 09:49:41 »

Струва ми се, някъде съм чел, че след 1946- 7 г. вестник "Русенска поща" не само е бил спрян, ами е бил забранен и всичките му броеве в библиотеките са унищожени. Затова сега много рядко се намират оцелели броеве. Ще бъде много интересно да прочетем, каквото е останало.
Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #802 -: март 02, 2012, 10:09:03 »

Да,нещо такова знаех,че много книги и вестници са унищожени,какво може да се направи да се запазят тези броеве?"Утро"се издава в София и разпространява в цяла България,собственик е Атанас Дамянов,а гл.редактор Стефан Танев.Рекламите в "Русенска поща "ще дадат много ценна информация,за магазини,хотели,фабрики,хора,събития в Русе.
Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #803 -: март 02, 2012, 11:02:40 »

Видях много хубави сайтове за миналото на Русе,някой би могъл да прибави раздел"Известни русенци"и да се публикуват намерени стари портрети на такива хора.Г-н Stoyanov,може да ползвате всичко от моите материали,което прецените за добре,целта е да се популяризира Русе и така повече хора могат да го прочетат.
Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #804 -: март 04, 2012, 04:02:33 »

Малка поправка Персиян Коджаманов-пианист.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1165

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #805 -: март 04, 2012, 06:17:50 »

Ето го и самият Персиян, говорещ на немски първо и после на рояла. Цигуларят е Мариус Бъника, румънец. Юли 2008, Бад Мергентхайм. Не знам защо става така, че линкът отива толкова надолу. Дръпнете по-надолу за да видите линка. Грешното написване на Бетовен на немски не е от мене.  MARIUS BANICA MIT ROMANZE VON BETHOWENN

« Последна редакция: март 04, 2012, 09:41:27 от Pfote2 » Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #806 -: март 05, 2012, 10:04:40 »

Абсолютно,това е Перси,само черната коса е побеляла,последно го видях пред Радиото на Др.Цаков,живея наблизо,отиваше на запис ,било е преди ок.20 години .
Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #807 -: март 05, 2012, 10:46:55 »

Мисля,че се казва Евелина , учителка в Музикалното у-ще.Не я познавам лично,дори не съм я виждала,това го знам от него,доколкото помня.След разрушаването на нашата прекрасна къща в Русе,което преживях  тежко и години наред не исках да мисля за този град,сега явно остарявам и се връщам,в мислите си,там откъдето съм тръгнала.Много  стари мебели от Виена,снимки и архив се "потурчи"както казваше баба ми,много неща баща ми разказваше,аз все бързах и сега съжалявам,че не съм го изслушвала.Преди години видях Кольо Боздуганов,на площад Славейков,искаше да пием кафе,аз пак нямах време,около година след това научих,че е починал.Той живееше срещу кино Москва,на Александровска.Къде ли е Тоди Джаков,друг пианист,в Германия?
Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #808 -: март 05, 2012, 11:20:08 »

Кольо Боздуганов много обичаше да ми разказва за нашия магазин,който знае от дете,бил е до тяхната къща,сега чета в Интернет,че брат му,Димитър Боздуганов,когото не помня,защото той е живял в София и после емигрирал в Германия и жена му Здравка(потомка на художника Марин Устагенов и Джумалиеви,други големи русенски фамилии)дарили пари на Лайънс клуб-Русе.Иво Жейнов като историк може да се разрови в историята на Устагенови.Дядото на художника е Уста Гено,уважаван строител по времето на Митхат паша в Русе.Пак ще цитирам баба:"Русе беше най хубавия град в България,ама всичко отиде по орли и гарвани!"
Активен
victoria
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #809 -: март 07, 2012, 11:23:52 »

Почина Бояна Кънева,русенка,актриса,участвала в епизода "Великден"от сериала"На всеки километър",сниман в Русе,в ролята на Каназирева.Тя е втората съпруга на режисьора Ники Кънев и майка на актрисата Милена Кънева.Някои "компенентни"софийски вестници,съобщиха неверната информация,че тя е майка на акрисата Елена Кънева.Елена Кънева е дъщеря на Ники Кънев от първия му брак с актрисата,Жени Филипова.Нека почива в мир Бояна,една красива русенка!Живееха до магазина на художниците на ул.Александровска,срещу сладкарница Куба.Бояна ,Ники и малката Милена,често посещаваха град Русе.
Активен
Страници: 1 ... 52 53 [54] 55   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 22, 2019, 09:08:25