Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обиколка на България (снимки)  (Прочетена 28395 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« -: септември 14, 2008, 05:35:57 »

Реших да започна нова тема за снимки от пътувания из България. Надявам се да ви е интересна.

Та, да започна с историята на нашето пътуване. Тръгнахме на 1.09. от гр. Бяла, Варненско, и на 10.09 се върнахме в Русе. Ето една карта на изминатия маршрут:

Първото място, на което се спряхме беше Несебър. Успяхме да хванем и един страшно красив изгрев. Градчето все още има запазаена някаква негова си атмосфера, въпреки безразборното строителство в този край на България. Общо взето ни хареса - старите църкви, рибарските лодки, морето... Аз лично имах доста ниски очаквания, очаквах всичко да е тотално и безвъзвратно съсипано. Е, все още има какво да се види...  Smiley

След кратък престой в Бургас продължихме още на юг до р. Ропотамо. От там се качихме на лодка и се разходихме по течението на реката. Учудващо е как една толкова къса река може да бъде толкова пълноводна.

Устието на реката.

Синеморец, устието на река Велека. Плажът тук е просто страхотен. От едната страна имаш море, от другата река. Какво разнообразие само. Масовото и грозно строителство все още не е такова каквото е по другите части от Черноморието ни, въпреки че се намира някоя и друга грозна панелка.  Huh?

На следващия ден продължихме още на юг и стигнахме до с. Резово. Странно, че още има граничен контрол преди самата граница. Мислих, че това е останало в миналото, но по южната граница си остава практика. Изгрева беше страхотен, макар и да беше доста ветровито.

Бойното ни голфче. Ако знаеше през какви пътища ще мине следващите близо 3000 км щеше да си плюе на гумите.  Grin Толкова на юг май не бяха свикнали да виждат Русенска регистрация и всички ни гледаха някак си странно.

Същия ден навлязохме в полите на Странджа. Няма такова диво място. На километри не може да видиш и жива душа, само едни изключително красиви дъбови гори. Май наистина са от най-красивите в България. Убедете се сами.

Стигнахме Малко Търново. Очаквах да е доста западнало и изоставено място и бяхме учудени, че и там си кипи живот. Центъра беше спретнат и добре направен. Като цяло на много места в България видяхме едно раздвижване и оживление след дългите години на криза. Това може само да ни радва.  Smiley

Манастирските възвишения, Тракия. На картата изглеждат малки, но на фона на равнината са внушителни - цели 600 м над морското равнище.

За съжаление не навсякъде положението е розово. Има много подобни гледки. Останки от миналото.

Едно сякаш не толкова известно скално образование, "Скалните гъби", на 20 км от Хасково. На нас повече ни приличаха на огромни карфиоли от колкото на гъби.

Изглед към Източните Родопи, близо до Перперикон.

В последно време се вдигна много шум около Перперикон. Мястото наистина е живописно и интересно. Още повече ме зарадва факта, че навсякъде бяха сложени табели за там, беше направен нов път и паркинг до мястото. Явно скритите красоти на България няма да останат дълго такива, т.е. скрити  Smiley

Залез гледан от Перперикон.

Асеновградската крепост. Чак да им се чуди на тия хора къде са строили едно място градовете си.  Grin

Чудните мостове. Уникално скално образование и страшно красива природа. Не бях ходил там преди.

Обектива ми се оказа не достатъчно широк за да заснема всичко и за това потърсих други кадри.

с. Широка Лъка, Смолянско. Селото се развива като туристическа дестинация и има какво да се види. След една седмица по планините ми се струваше, че въздуха в Русе направо ми лепне по кожата.

След като взехме странното решение да се качим по един път, по който минават само джипове се оказа, че не сме сгрешили. Такъв красив изгрев се помни дълго.

Сякаш дръвчетата се къпеха в слънчевите лъчи.

Триградското (в ляво) и Буйновското (дясно) ждрело. Две от най-големите ждрела в България. При Триградското има на места 350 м отвесни мраморни скали, а Буйновското е най-дългото в България - цели 6 км. Целия район е много живописен и красив и има какво да се види - пещери, резервати... Също така има и чудесни семейни хотелчета - с добра кухня и обслужване. Освен това никак не са скъпи.

На следващия ден продължихме за Мелник. Малко преди това спряхме да направим снимки на долината на р. Струма. От тук се усеща мириса на Средиземно море.

На хоризонта се вижда един замък. Всъщност е шато и служи за изба на околните лозови масиви.

Мелник (ляво) и Роженския манастир (дясно). Роженският манастир е може би най-хубавия, в който съм бил. Далеч не е толкова комерсиален колкото другите. Само, че така и не разбрах защо е забранено снимането в манастирите и църквите.  Huh?

Малко хотелче в Мелник.

Прочутите мелнишки пирамиди. Също много живописен район.

Цигов чарк, язовир Батак. Много красиво място, но явно е готвено за следващото място за плътно застрояване. Лошото е не, че се строи, а че се строи без план и с цел бързи печалби. Болно ми стана като видях каква мизерия бяха оставили хората след като са били там на палатка или за риба. Ще ви спестя гледката. Малко мирно пасящи крави вместо това.  Smiley

Пловдив, стария град.

Двореца и ботаническата градина в Балчик. Бях чувал за нея, но не знаех, че е толкова красиво място. Изгубихме повече от 4 часа преди да разгледаме всичко. Наистина не знаех, че в България има подобни места.

Имаше и безплатно тестване на вина, но бяхме отишли прекалено късно.

Репетиция на Шекспировите нощи. Не е лесно да си актьор.  Grin

Вечерта ни завари на нос Калиакра. Чувстваш се все едно летиш. Под теб морето, над теб небето...

След един ден пътуването ни завърши в Русе. На много места не съм снимал, но все пак трябва да успееш да почустваш и обстановката, не просто да правиш снимки... Е, както се казва опознай Родината, за да я обикнеш. Дано успеем да опазим това, което имаме. Никак не е малко.

Благодаря ви за вниманието.  Wink

Вие сте на ход.  Smiley

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

« Последна редакция: септември 14, 2008, 07:57:29 от equinox » Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #1 -: септември 14, 2008, 05:48:22 »

Страхотнен маршрут и прекрасни снимки! Тайничко ти завиждам за някои места, на които още не съм стъпил Smiley
Активен
antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #2 -: септември 18, 2008, 11:32:37 »

Браво! Идеята е чудесна, снимките - също! Все едно отново посетих тези места.
Активен

Оптимист
deni_888
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #3 -: септември 20, 2008, 03:12:51 »

Bravo! Pozdravlenie za prekrasnite snimki!  Produljavai v su6tiq dyx!  Wink
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #4 -: декември 04, 2008, 12:24:28 »

Жалко, че нямам апаратче... иначе и на мен ми се ще да ви представя поне една моя обиколка... България наистина е прекрасна! Местата са разкошни... наистина докато я обикаляш я обикваш - няма други положения.
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3178

Профил
« Отговор #5 -: декември 27, 2008, 11:25:48 »

Ето малко снимки от Разград на Бъдни вечер. Тогава там имаше доста сняг.

P1000954.JPG
Обиколка на България (снимки)
* P1000954.JPG (1613.55 KB, 2048x1536 - видяно 7524 пъти.)
P1000959.JPG
* P1000959.JPG (1679.61 KB, 2048x1536 - видяно 6950 пъти.)
P1000998.JPG
* P1000998.JPG (1512.38 KB, 2048x1536 - видяно 6972 пъти.)
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4555

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: декември 29, 2008, 06:34:13 »

Ех, каква комбинация има само на последната снимка - джамия и елха!... Shocked
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: юли 27, 2009, 02:14:51 »

Какво ще кажете за този мост над Янтра в село Беляново:

http://www.panoramio.com/photo/1416199

http://www.panoramio.com/photo/2838076
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1383

Профил
« Отговор #8 -: юли 27, 2009, 02:50:40 »

Прилича на Golden Gate в Сан Франциско  Cheesy
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: юли 27, 2009, 02:53:20 »

Абсолютно. Не знаех, че там има такъв въжен мост!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 09, 2019, 10:45:04