Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русезнание  (Прочетена 20021 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1141

Профил
« -: октомври 08, 2008, 02:01:29 »

Цитат
По инициатива на ВМРО-Русе утре ще се проведе среща във връзка с идеята на воеводите за въвеждането на предмет “Русезнание” в началния курс на русенските училища. За участие са поканени зам.-кметът Володя Кенарев и представители на институциите, работещи в сферата на образованието – общинските отдели “Образование” и “Култура”, дирекция “Хуманитарни дейности”, Регионален исторически музей, Регионален инспекторат по образование, Сдружение на училищните директори, Регионална библиотека “Любен Каравелов”, младежки организации.

Ако идеята получи институционална подкрепа, каквато е целта на срещата в четвъртък, ВМРО ще инициира и широко обществено обсъждане. След това воеводите ще работят за залагането на средства в общинския бюджет за следващата година за изучаването на “Русезнание”.

Сайта Русеонлайн го виждам директно в програмата на новия предмет.  Cheesy
Може и цял раздел да има в предмета с името "Русе онлайн"

Хе го и линка за недоверчивите:
http://www.ruseinfo.net/news_48412.html

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #1 -: октомври 08, 2008, 02:53:18 »

Идеята не е лоша.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #2 -: октомври 08, 2008, 03:44:06 »

Трябва да се заложи в учебната програма на учениците от цялата страна. Cheesy
Активен
denko
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 47

Профил
« Отговор #3 -: октомври 08, 2008, 09:15:07 »

Ами то си го има—в предмета история, частите за Възраждане, БРЦК, читалище Зора, Обретенови и компания, Освобождението, политиката в следосвобожденска България, бунта на русофилите, екогласност и падането на комунизма.  Сигурно там Русе е най-често споменавания град.  Ако съдим по миналото, то следващата голяма промяна пак ще да тръгне от тук. Cheesy
Активен
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 09, 2008, 09:29:02 »

Не помня по история да сме споменавали Русе след Освобождението, пък преди това беше м/у другото покрай Баба Тонка, а и нея не я споменавахме много-много (12 клас съм)
Активен
kleopatra_jr
Newbie
*
Неактивен Неактивен

318874302
Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: ноември 26, 2008, 11:18:08 »

Малко е смешно, че в чужди сайтове можеш да намериш повече материали за историята на символът на Русе например  Huh?   
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #6 -: февруари 22, 2009, 12:42:39 »

http://www.librousse.bg/Kakvo_novo/Ruse_virt/ruse_virt.html

Я вижте какво намерих. Много добра инициатива от страна на русенската библиотека! Браво. И целият им сайт е много подреден и хубав. Това определено ме светна по някои въпроси с архитектите хехе, жалко, че снимките не са най-добрите, но все пак!!!
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Myface
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: февруари 22, 2009, 01:33:38 »

В моето училище в долапите Има СИП-Русезнание и аз се записах  Tongue Wink Smiley
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #8 -: февруари 22, 2009, 10:24:24 »

Браво на теб!
Активен
kleopatra_jr
Newbie
*
Неактивен Неактивен

318874302
Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: февруари 25, 2009, 04:04:45 »

http://www.librousse.bg/Kakvo_novo/Ruse_virt/ruse_virt.html

Я вижте какво намерих. Много добра инициатива от страна на русенската библиотека! Браво. И целият им сайт е много подреден и хубав. Това определено ме светна по някои въпроси с архитектите хехе, жалко, че снимките не са най-добрите, но все пак!!!

За голямо съжаление, определено имат да допълват много.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #10 -: февруари 25, 2009, 04:55:38 »

Няма значение. Важно е, че го има. Те хората ще видят какво да попълнят и какво да поправят. : ) Например на мен ми беше от полза, защото аз както обикновено вербувах разни софиянци да идват към Русе, пуснах няколко линка точно към тези снимчици с кратки описания. Естествено... успешно извербувах още един  Cool
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
mladen201
Гост
« Отговор #11 -: март 08, 2009, 11:22:21 »

"Легенда за град Русе"
Много от давна на мястото на град Русе съществувала почивна станция за кервани.В нея жиевеела жена на име Руса която след време построила Хан (На мястото на църквата "Свети Георги").Много скоро около ханатсе появили други построики и след време станало пазар за животнии тъи като всички ношували в Хана на Баба Руса,неиното име станало известно на всякаде кадето се отбивали търговци.Неиното име станало името на град Руса.

ПС.Това е което аз знам  Grin
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4274

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: март 08, 2009, 04:44:52 »

"Легенда за град Русе"

Много отдавна на мястото на град Русе съществувала почивна станция за кервани. В нея жиевеела жена на име Руса, която след време построила хан (на мястото на църквата "Свети Георги"). Много скоро около хана се появили други постройки и след време станало пазар за животни. И тъй като всички нощували в хана на баба Руса, нейното име станало известно навсякЪде, където се отбивали търговци. Нейното име станало името на град Руса.

ПС.Това е, което аз знам.  Grin

Това е, което пък аз знам... Wink Cheesy
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
mladen201
Гост
« Отговор #13 -: март 08, 2009, 04:47:52 »

без да се обиждаш ама ще намериш 100 косура малко на бащами приличаш  Cheesy
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4274

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: март 08, 2009, 04:56:15 »

Тъй сме ние от старото поколение, Младене - по-често намираме кусури. Пък вие от по-младото (синът ми и дъщеря ми в това число) по-често ги създавате... Smiley

Но не се заяждам, де, не се засягай! Просто искам и вие да бъдете русенци и българи на това ниво, на което сме били ние, да бъдете взискателни към себе си и да постигнете максимума от това, на което сте способни. Иначе имам най-добро чувство към теб, симпатичен си ми и ако се видим на някоя среща, ще те черпя каквото пожелаеш (може и да не е бира, както ти обеща Pfote2)... Smiley
« Последна редакция: март 08, 2009, 05:01:07 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 18, 2018, 12:19:23