Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Готови ли сте за матурите?  (Прочетена 9534 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sh_eklisiast
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

http://eklisiast.dir.bg/

421948553
Профил WWW Ел. поща
« -: февруари 26, 2008, 05:32:44 »

Готови ли сте за матурите?Какво мислите за тях?

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

« Последна редакция: февруари 26, 2008, 05:38:42 от sh_eklisiast » Активен

“Има време за всяко нещо и срок – за всяка работа под небето.”                  (Еклисиаст 3:1)
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3161

Профил
« Отговор #1 -: февруари 26, 2008, 06:39:29 »

според мен от гледна точка на гимназиите са удобни. от гледна точна на кандидат-гимназистите също, особено на тези дето сега за първи. причината е че след като бъдат проверени тогава ще бъде определен критерия за оценяване. за сега няма да има рпедварителни критерии. и така по първия випуск, държал матури ще се мери всеки следващ. какво да кажат обаче университетите, когато един гимназист, положил матура по испански е приет туризъм с първи английски и втори немски. какво да каже и студента де....
абе не са доизмислени нещата и университетите в стремежа си да са добри се съгласяват а не знаят мн подробности
Активен

Във форума се ражда истината.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #2 -: февруари 26, 2008, 10:16:33 »

Абсолютно съм против...

Който иска да се доказва при кандидатстването за висше! Матурата е допълнително натоварване за ученика...

Пределно ми е ясно защо я правят... но... явно живеем на място, където нямаме право на глас... или не знаем как да си го остоим.
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
sh_eklisiast
Newbie
*
Неактивен Неактивен

421948553
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: февруари 28, 2008, 10:06:32 »

Абсолютно съм против...

Който иска да се доказва при кандидатстването за висше! Матурата е допълнително натоварване за ученика...

Пределно ми е ясно защо я правят... но... явно живеем на място, където нямаме право на глас... или не знаем как да си го остоим.

http://www.zamaturite.bg/universities-examinations/Natsionalna-akademiya-za-teatralno-i-filmovo-izkustvo-quot-Krastyo-Sarafov-quot-Sofiya.html
za NATFIS niama da vajat maturite mojebi za tova negoduvash Grin
Активен

“Има време за всяко нещо и срок – за всяка работа под небето.”                  (Еклисиаст 3:1)
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: февруари 29, 2008, 08:30:39 »

Кой е казал, че ще кандидатствам в НАТФИС!?  Cheesy

Не е затова. Smiley
Активен

sh_eklisiast
Newbie
*
Неактивен Неактивен

421948553
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: февруари 29, 2008, 12:10:39 »

Кой е казал, че ще кандидатствам в НАТФИС!?  Cheesy

Не е затова. Smiley
izviniavam se moje i az da se burkam 
Активен

Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: март 02, 2008, 10:11:16 »

опа. НАТФИЗ се пишеше.... леле много го бъркам...

това, че се занивам с театър не значи, че ще кандидатствам там ; ) там е само за много добрите  Grin

аз ще кандидатствам с история. и матурите ми важат (специално за СУ) само за паралелки и специалности тясно свързвани с даскалуването....
не че нещо, но даскалка не смятам да ставам. а и чиста история не мисля да уча.

те така. матурите са само в тежест. даже по-скоро са от типа:"хей, я да затъпим населението още повече, че да можем да действаме свободно в държава, в която никой не си търси правата, защото и не си ги знае, и където всички ще са еднакво тъпи благодарение на нас, милите управляващи..."

е, да ама не. аз отказвам да съм такава.
Активен

sh_eklisiast
Newbie
*
Неактивен Неактивен

421948553
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: септември 12, 2008, 04:12:13 »

Поздравявам всички ученици по случай новата учебна година!!! Пожелавам им повече шестици Smiley и никакви двойки Grin.
Активен

sh_eklisiast
Newbie
*
Неактивен Неактивен

421948553
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: май 27, 2009, 04:35:14 »

Просветният министър Даниел Вълчев предупреди, че тази година двойките на матурите ще са много повече. В сряда той съобщи, че междинните резултати от досега проверените матури показват по-слабо представяне на зрелостниците спрямо миналата година. Средно тази година зрелостниците имат с около две точки по-малко.

Миналата година заради стреса от въвеждането на матури след многогодишна пауза от МОН обещаха, че матурите няма да са трудни и спазиха обещанието си. Въпросите се оказаха сравнително лесни, поради което нямаше и много слаби оценки.

Тази година слабите оценки са малко над 5%. Миналата година отличните оценки на матурата по български език и литература бяха около четири пъти повече от слабите като двойки имаха 3.8% от явилите се.

За сравнение резултатите от предварителния изпит по литература в Софийския университет, които излязоха във вторник, сочат че повече от 50% от явилите се имат двойки. Това е и причината Софийският университет да не признава оценките от матурите като равностойни на кандидат-студентските изпити.

Оценките от матурите все пак ще служат за вход в почти всички висши училища, но част от тях са въвели коефициенти, с които при балообразуването по-голяма тежест ще имат бележките от кандидат-студентските изпити.

"Миналата година децата, които нямаха достатъчно добра подготовка, се бяха спрели на предметите история и философия. Тогава резултатите там не бяха никак добри. Опасявам се, че тази година, тези които по-малко са знаели, са се прехвърлили на география и икономика. Сега резултатите там не вървят добре”, посочи Вълчев.

И тази година оценяването на матурите ще става по същите формули като миналата. Тогава скалата за преобразуване на точките от теста в оценки предизвика доста въпросителни и родителско неодобрение, тъй като до последно не се знаеше колко събрани точки каква оценка ще носят на зрелостниците. В хода на проверката на писмените работи стана ясно какъв брой точки на каква оценка ще съответстват, а сметката бе направена на базата на част от проверените тестове.

Във вторник Вълчев отново потвърди, че методът за оценяване ще е този. "Ние търсим средно представяне на випуска и съответно при нужда коригираме скалата за оценяемост”, посочи той.
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4459

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: юни 29, 2009, 04:14:30 »

Хмммм... май постинги с рекламен характер не бяха разрешени във форума, доколкото си спомням... Grin
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4459

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: юни 29, 2009, 07:14:02 »

А бе лично на мен не ми пречи, ама заради принципа... Embarrassed
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: май 16, 2010, 10:05:11 »

на нас скоро ни прочетоха ново правило - че дори да си написал всичките въпроси на теста,без грешка,но ако нямаш съчинение написано ще имаш 2ка.За мен това е нова подигравка с нас,учениците - за мен не е проблем да пиша съчинине,но има такива на които това не им се отдава...и какво да правят те?
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #12 -: май 17, 2010, 05:56:49 »

ми както аз направих преразказвах ;д
Активен
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: май 17, 2010, 11:26:53 »

а някой има ли скалата за оценяване - спе6но ми трябва
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: юни 21, 2011, 04:38:03 »

Учениците в Иваново – неграмотни
 Преобладаващата част от завършващите основно образование ученици в община Иваново са практически неграмотни.
Това показват резултатите от изпитите по български език и литература, и математика. Средният успех на около 200-та възпитаници на четирите училища в общината е под три, като единствено успехът на учениците от училището в Щръклево се доближава до тройката. .......... Това в контраст с постигнатото 5то място в цялата област на последното преди закриването му външно оценяване на училище в едно хубаво българско село в същата шибана община . Пожелавам на закрилите училището ,същите тия неграмотници ,да ви разбият мазите ,оберат лозето и ограбят вилите ! Община Иваново от силна крепост на българщината се превръща в бантустан . Браво на директората по образованието ,спестихте доста пари със закриването на училището в П....... ,ама сега лъсна голата истина ,когато тези деца не вдигат успеха на Иваново а предпочетоха Русе .  http://www.ruse-news.com/modules.php?name=News&file=article&sid=35364&mode=thread&order=0&thold=0
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 28, 2018, 01:56:34