Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: учителската стачка ЗА или ПРОТИВ  (Прочетена 4343 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
batito
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« -: септември 24, 2007, 06:19:14 »

много бих искал да зная мнението на хората и учениците за учителските стачки заслужаватли или не увеличението което искат.
Моето лично мнение е че,в чомента се използват предстоящите избори,това което получават в момента мисля че беше около-370лева ако не се льжа затова което правят неги заслужават.Нека се изправи един учител идани информира колко часа преподават месечно и годишно.Колко отпуск ползват годишно иколко пьти са пили водо потни.Това което те получават в момента работещите хора го получават много труд.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
marlou
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 113

Профил
« Отговор #1 -: септември 24, 2007, 08:22:00 »

Според мен стачката на учителите е напълно оправдана и трябва да бъде подкрепена на 100% от обществото.Учителската професия е една от най-трудните и отговорните и не може хора с 20-30 годишен стаж на получават 300лв заплата,като тока им през зимата надвишава 100лв.И не може едни шофъори в градския транспорт да вземат 800лв заплата,а хора които са учили допълнително още 4-5 години висше образование да вземат троино по малко.Възмутително е!
Активен
oprev
bulgarianight.com
Administrator
Jr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

301910591
Профил WWW
« Отговор #2 -: септември 25, 2007, 01:06:08 »

много бих искал да зная мнението на хората и учениците за учителските стачки заслужаватли или не увеличението което искат.
Моето лично мнение е че,в чомента се използват предстоящите избори,това което получават в момента мисля че беше около-370лева ако не се льжа затова което правят неги заслужават.Нека се изправи един учител идани информира колко часа преподават месечно и годишно.Колко отпуск ползват годишно иколко пьти са пили водо потни.Това което те получават в момента работещите хора го получават много труд.

не се сдържах да отговоря нещо ... тва дето си го написал брат ... нали се сещаш че са пълни глупости ...
Активен
oprev
bulgarianight.com
Administrator
Jr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

301910591
Профил WWW
« Отговор #3 -: септември 25, 2007, 01:06:46 »

сещаш ли се ?
Активен
SlAdKiQ
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: септември 25, 2007, 08:52:27 »

Да им ги дигнат ама поне да са по кадарни у4ители и да си разбират от работата , а и мисля 4е 100% увели4ение им е много .Трябва да се направи пална реформа на образованието има някои 4асове и предмети с които само се натоварват у4ениците които никога няма да им трябват в живота. Според мене наи добре е до 5 6-ти клас вси4ки да у4ат вси4ките предмети и след това всеки у4еник да се орентира какво 6те иска от живота и какво 6те работи и да се наблегне в тая област да у4и и вместо някои 4асове от които няма полза да има практика ама практика не само отбиване на номера както е сега , за6тото сега се у4е и като няма6 практика какво да нау4и6 , хората са казали ухо да 4уе рака да пипне.Това е според мене
Активен

svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #5 -: септември 25, 2007, 09:29:06 »

Аз мисля, че исканията на учителите са напълно оправдани. Доколкото чух от телевизията те не искат отведнъж 100% увеличение, а поетапно - 25% от 01.10.2007, 25% от 01.01.2008 и 50% от 01.07.2008. Мисля, че първите 25% могат да се осигурят сега, а при едно по-добро разпределение на бюджета за догодина могат да се осигурят и останалите средства.
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1192

Профил
« Отговор #6 -: септември 25, 2007, 11:03:02 »

Не знам дали стачката е справедлива или не, но от някои от горните постове става ясно, че има проблем с качеството на учителския труд по български език. Grin
Активен
marlou
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 113

Профил
« Отговор #7 -: септември 25, 2007, 12:15:03 »

"Sladkiq" ти като си бил 5-6 клас знаел ли си какво искаш от живота??То хора на по 18-19 години са дезорентирани,а ти говориш за хора на по 11-12 години!!!Това,което казваш е несериозно.Вярно е,че образованието ни в много отношения куца,но не вярвам за това да са виновни само даксалите!!!
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #8 -: септември 25, 2007, 06:48:31 »

Вчера си говорих с един учител... Той каза следното: " В професията ни е включено децата да ни правят на маймуни, но в професията ни не е включени някакви палячовци от министерството да ни правят на маймуни!"
Борят се не само за парите, а и за респект. Има много неща, които могат и би трябвало да бъдат направени за учителите. Профисията им е една от най-отговорните. Какви хора излизат от тия училища, какво знаят тези хора и тези хора все още ли са хлапета....
Отначало и аз си мислех така, какво толкова се оплакват, почти нищо не правят...тра ла ла, типичното българско мислене, не искам на мен да ми е добре, стига на Вуте да му и зле...
Айде по-реалистично, моля. Напълно са си в правото да я правят тази стачка и мисля, че заслужават да им бъде отдадено нужното уважение!
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« Отговор #9 -: септември 25, 2007, 07:00:00 »

Имат правото, според мен. Има големи проблеми и с учениците. Наистина 60-70% от тях нямат елементарна култура, трябва да има по-страги мерки срещу това. От там се увеличава и натоварването на учителите.
 Иначе малко извън темата.. Най-голямата грешка бе да се вдигнат заплатите на шофьорите в София. Сега учители, лекари, адвокати и ред други взимат по-малко пари, а трудът е несравним според мен... Да не говорим за усилията в следването, е не е като да вземеш Т категория на шофьорския курс  Roll Eyes
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: септември 25, 2007, 07:17:06 »

Не знам дали стачката е справедлива или не, но от някои от горните постове става ясно, че има проблем с качеството на учителския труд по български език. Grin

О, то не са отделни случаи, а си е масово явление правописът (че и правоговорът...), граматиката, синтаксисът и пунктуацията на родния ни език да са все по-"проблемни" за младите българи. Пиша и чета и в други форуми, и картинката навсякъде е подобна, тоест тъжна и срамна... Аз и по природа съм си педант, но пък и цялото ни поколение (хората, които сега са в 40-те си години) е свикнало към една доста по-голяма строгост и прецизност в езиково отношение, и затова ширещата се сега езикова небрежност (стигаща в някои случаи до гавра с българския език) в началото много ме дразнеше и ядосваше. Бях склонен да поствам забележки за всяка неправилна буква и запетайка. Но когато постепенно осъзнах масовостта на това неприятно явление, разбрах, че само с това ще трябва да се занимавам, а и колцина ще се вслушат... Накратко, безнадеждна работа... Тоест вдигнах ръце и почнах да пропускам покрай съзнанието си масовата полуграмотност на новото поколение българи. Което май отива към пътя на щатското образование с неговия хиперпрагматизъм - да знаеш в пълнота всичко, което е свързано с твоя начин на припечелване на пари, а всичко останало да се смята за излишно и незаслужаващо да му се отдели време. Let's make money! Time is money! - това са бойните девизи на средния щатски американец, който обаче може и да не знае кои са воюващите страни и победителите във Втората Световна Война, без да се притеснява от това. За какво ми е да го зная? - пита нашият янки. И наистина, за какво му е - пари не носи, не се яде и пие... Абе въобще, тъжна картинка е човекът, посветил се единствено на преследването на Парица-Царица... Не остава в него много човешко... Лошото е, че и българите като цяло май са се запътили нататък... Sad Angry
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #11 -: септември 25, 2007, 08:00:30 »

е, виж, Orthodox, назапад хората се специализират да учат само едно нещо и в края на образованието си те излизат пълни професионалисти в областта, в която са получавали образованието си. после започват да практикуват това което са учили 10 години и започват да правят много пари от това. вярно че като в къщата му изгори крушка няма да знае как да си я смени, но пък ще има пари да си викне техник да му я смени. съответно и техника ще е учил за това 10 години и ще е доволен че и той си изкарва прехраната с това което е учил. така всички имат пари, малко са тъпички, но са доволни и щастливи. а ние тук сме компетентни навсякъде, открояваме се със страшно богата обща култура и накрая само се оплакваме от нищета.
пък за учителите, тъй като не съм съгласен с повечето постове по-горе ще кажа само: помислете за първолачетата, които през целия си 7 годишен живот до момента са чакали с нетърпение да влязат в първи клас и когато големия миг най-сетне настъпва, те не са дипускани до стаята си в клас. мисля че тези деца остават доста травмирани, но на родителите им се пада тежката задача да им обяснят, защо госпожата не ги иска в час. просто лични наблюдения...
Активен

Във форума се ражда истината.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #12 -: септември 25, 2007, 08:40:56 »

Роска, между другото и аз мисля, че началните учители не заслужават много много... (противореча си, нали?) Обаче няма как да се делят на начални даскали и гимназиални и въобще объркана работа.... вълната помита всеки.
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
n00b
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 2049

Профил WWW
« Отговор #13 -: септември 26, 2007, 08:58:24 »

Orthodox, тя старата система пък като избълва едни богати душевно специалисти по всичко, мани-мани. Хора като Батето, хора като повечето ни политици, хора като повечето катаджии и полицаи, и най-вече хора за които "моето си е мое, чуждото е общо", ей такива. Въобще няма да ми липсват мене ако питаш, странно, но предпочитам полу-грамотните прагматици пред тях..
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 31, 2019, 03:20:43