Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Английската гимназия"Гео Милев"  (Прочетена 32246 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mladen201
Гост
« -: май 12, 2008, 03:22:18 »

Ще се изучава румънски език като първи език за тея които вллизат сега. Evil Evil Evil

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

« Последна редакция: май 26, 2008, 01:14:08 от SW2FL » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #1 -: май 12, 2008, 03:24:45 »

Странно, тва повече би прилягало на СОУЕЕ. Колко паралелки с 1-ви румънски ше има?
Активен

Във форума се ражда истината.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #2 -: май 12, 2008, 03:47:43 »

Може да я прекръстим на "Румънската гимназия". mladen201, коригирай си заглавието на темата.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4606

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: май 12, 2008, 07:58:39 »

Учил съм в нея от 1975 до 1980 и тогава беше елитно училище, но учителите ми от онова време - някои пенсионери, други все още работещи в Гимназията или другаде - споделят впечатлението си, че нивото доста е спаднало като цяло...  Angry А това за румънския ми изглежда ни в клин, ни в ръкав... Вярно, има практическа нужда от знаене на този съседски език, но защо пък точно в Английската?... Roll Eyes Нерде Ямбол, нерде Стамбул...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #4 -: май 12, 2008, 08:00:49 »

Можеха да открият подобна паралелка в Гимназията за Европейски Езици, а не в АГ. И аз като бивш възпитаник на АГ, недоумявам защо точно там решиха да я разкрият.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1389

Профил
« Отговор #5 -: май 12, 2008, 10:24:55 »

чудно ми е дали отсреща ще учат български...дядо ми, лека му пръст, все ми говореше как са го били румънците дето не е искал да говори на езика им, а сега ние го учим по свое желание...иначе не е лошо да се знаят чужди езици
Активен
спиро
Гост
« Отговор #6 -: май 12, 2008, 10:52:55 »

И аз съм бивш възпитаник на АГ-то  Cheesy, и да си призная съм доста учуден от новата идея на Митова да се преподава Румънски като първи език. Не знам дали ще успеят да я запълнят с качествени хора. АГ-то си е за мен все още на челно място от гимназиите в Русе заедно С МГ-то. Може би просто заради демографския срив пада средното ниво на самите ученици. Но все пак, много от най-добрите учители са там- Копчева, Обрешков, Попова, Кунчева, Величкова и още доста. Духа на училището за мен е неповторим. Самата сграда с цялата си история и парка правят ученето там голямо удоволствие. Поне за мен беше така. Поздрави на колегите алумни- Ортодокс и Митака  Cheesy.
« Последна редакция: май 12, 2008, 10:55:04 от спиро » Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: май 12, 2008, 11:46:09 »

нещо се бъгна тоя пост.
« Последна редакция: май 13, 2008, 09:32:30 от equinox » Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: май 12, 2008, 11:49:31 »

Странно решение. Бях чел, че щяло да има възможност да се изучава като втори език. Не съм много убеден, че имат достатъчна подготовка да започнат преподаване като първи език, а и това значи да бъде съкратена някоя от другите паралелки. Не върви на добре това училище. Още като завърших 2004 напуснаха доста учители. То и на външен вид му личи, че е западнало.  Sad
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: май 13, 2008, 11:39:52 »

Секи си държи на даскалото. И аз мога да кажа пък, че според мен водеща гимназия в Русе е за Европейски езици. От няколко години хората влизат там по първо желание, а не са просто неприетите в АГ. Над 5 години съм ходил на курсове по нещо в сградата на АГ и ми направи впечатление огромното количество спринцовки и игли около нея. В края на 90-те училището имаше слава на наркоманско средище, а когато се кандидатствах даскалките бяха на по 23, 24 години (което все пак си има значение от към стаж). Докато бях в Руската едно момче го бяха наказали от АГ и за една година беше преместен в Руската. Като изтече тая година, той реши да остане, понеже му харесваше мн повече при нас.
А иначе по темата: мн по удачно е да има румънски в Руската, ако жъобще тр да има. Все си мисля обаче че все още е рано чак за паралелка. По езиковите школи мисля достатъчно се учи, но чак в училище... Със сигурност в малкия Гюргево такова нещо няма да стане с българския. Може по-скоро в космополитния Букурещ да се получи.
Активен

mladen201
Гост
« Отговор #10 -: май 13, 2008, 03:22:08 »

Странно, тва повече би прилягало на СОУЕЕ. Колко паралелки с 1-ви румънски ше има?

Незнам!Мисля че като влезеш и р.е. ти е първи задължителен.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: май 13, 2008, 06:42:40 »

Хаха! Абсурд. Иначе в момента да демонтират надписа и да го сменят с Румънска гимназия "Гьорге Хаджи"
Активен

mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #12 -: май 13, 2008, 07:30:14 »

Стига писа глупости !!!
« Последна редакция: май 16, 2008, 01:27:55 от mart0s » Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: май 13, 2008, 09:40:23 »

Над 5 години съм ходил на курсове по нещо в сградата на АГ и ми направи впечатление огромното количество спринцовки и игли около нея. В края на 90-те училището имаше слава на наркоманско средище, а когато се кандидатствах даскалките бяха на по 23, 24 години (което все пак си има значение от към стаж).

Аз пък по същото време учех там и мога да ти кажа, че в моя випуск наркомани не е имало. Това е просто една легенда и пълна измишльотина. За никой не е тайна, че парковете вечерно време са свърталище на наркомани. Може би това е причината.

И това за даскалките не е вярно, пък и възрастта и липсата на стаж не винаги е лошо качество. До колкото съм имал такива учители по основните предмети бяха много взискателни, защото искаха или да се докажат или да ни научат наистина на нещо
Активен
mladen201
Гост
« Отговор #14 -: май 13, 2008, 10:31:47 »

stiga pisa gluposti !

Пиши на кирилица-марто!!!  Wink
« Последна редакция: май 13, 2008, 10:34:03 от mladen201 » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 31, 2019, 01:13:16