Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Промени по форума 1.1.7 - 0.1  (Прочетена 16009 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« -: ноември 05, 2008, 10:20:42 »

Направих леки променки по информационния център на форума. Надявам се да ви харесат Smiley

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

« Последна редакция: януари 21, 2009, 12:22:12 от SW2FL » Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: ноември 06, 2008, 11:09:18 »

Освен това реших да преведа поне темите на английски. Надявам се, нямате нищо против Smiley Ако някой превод не ви харесва - кажете, английския не ми е чак толкова силен език Smiley примерно като руския ...  Embarrassed
Ако имате идея за отделна английска тема, с удоволствие ще я добавя.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4674

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: ноември 06, 2008, 11:35:53 »

Е, браво, админ! Ето това се казва човек, който истински го е грижа за развитието на форума и постоянно се труди да направи нови подобрения по него! Защото има форуми, където администрацията е занемарила нещата дотам Azn, че даже и почти няма модериране и форумът си върви на самотек и в анархия. Благодаря ти (спокойно мога да кажа - от името на всички форумци) за свястното отношение към делото, с което си се заел, и карай все в същия дух! (И ела на срещата - ще се радваме да се запознаем с теб!)
« Последна редакция: ноември 07, 2008, 12:20:28 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: ноември 06, 2008, 11:49:02 »

Колкото до последния раздел - по-подходящо от гледна точка на английския синтаксис би било изписването Danube River, и то без кавичките (впрочем, те вече са отменени в такива случаи и в българския език). По принцип там собствените имена се слагат пред вида на обекта - например, New York City, а не City of New York, макар че и втората конструкция се използва, но определено по-рядко - както например при Hotel California. Ето и хотела на центъра - Danube Plaza. Примери има много. Накратко - по-правилно би било цялото заглавие на раздела да изглежда така: Река Дунав / Danube River...

П.П. За да бъда по-убедителен, предлагам да погледнеш страницата за Русенския логистичен парк:

http://www.ruselogisticspark.com/

и да видиш колко имена там са построени по същия начин - самото име RUSE LOGISTICS PARK, Ruse Slatina District, Danube Bridge, Ruse Industrial Area, Ruse Transport Hub и т. н. (макар че в част от тях Ruse не се превежда просто като името Русе, а като прилагателното русенски, но логиката на синтаксиса е същата). И жалко, че все пак са възприели изписването Ruse, което е на път да се наложи и да ни представя пред цял свят като лукави хитреци и измамници... Angry
« Последна редакция: ноември 07, 2008, 12:01:58 от Orthodox » Активен

SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: ноември 07, 2008, 07:46:02 »

Smiley Благодаря Smiley оправено Smiley
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: ноември 28, 2008, 12:09:25 »

Днес реших да събера всички 'транспортни' постове в една тема "ТРАНСПОРТ" мисля, че има достатъчно материал за това Smiley

http://www.ruseonline.info/smf/transport/
PR:0 PageRank #0 out of 10
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3202

Профил
« Отговор #6 -: декември 03, 2008, 10:29:46 »

Да сложим и "Коледна" от папка "Русе" при празниците?
Активен

Във форума се ражда истината.
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: декември 03, 2008, 10:48:44 »

Smiley ахам Smiley
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #8 -: декември 03, 2008, 09:56:51 »

Аз имам предложение да не правим много подфоруми, че се измарям докато стигна до нещо. + 1 click става на всичко Smiley
Щото като ми светне примерно и Русе и Фотонаследство, аз първо влизам в Русе да видя какво ново има, като го прочета пък влизам в Фотонаследство и така на нива... Засега е ОК, ама повече няма смисъл. Идеята е да е подредено, но понякога става малко излишно.

Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: декември 03, 2008, 10:01:58 »

Smiley Седнали сме да го поподредим Smiley обещавам да не правя повече подфоруми. Колебая се дали да направя отделни теми за медицина и образование, че има доста разхвърляни навсякъде Smiley
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: декември 03, 2008, 10:42:15 »

Мисля, че си струва - все пак и двете са основни компоненти на човешкото житие-битие...
Активен

krasi_guteva
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 190

Профил
« Отговор #11 -: декември 16, 2008, 08:34:51 »

Smiley Мисля ,че  наистина трябва да има две нови теми -за медицина и образование.Така във форума    ще се включат  повече млади хора .А иначе , в някои подфоруми и теми , рядко надниква "нежната" половина на форума Cheesy Cheesy
Активен
krasi_guteva
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 190

Профил
« Отговор #12 -: декември 16, 2008, 08:39:16 »

Имам и идея-"Защо се налага ремонт посред зима на ясла N1 ? " Вярвам ,че доста майки , а и татковци ще се включат. Но администраторът да си каже "тежката " дума -  къде ще бъде темата.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: декември 16, 2008, 08:42:10 »

Ами ти я пусни в Русе, пък ще видим дали ще има интерес.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: декември 16, 2008, 10:21:32 »

Офф:
Какво толкова мислите, че ще се пише във форума за Образование и Здравеопазване, че да има цели раздели за тях...
Много мразя големи форуми с много раздели в тях... Изгубвам се. По една малка темичка, ако ще да стане и 100 страници, което ме съмнява, стига.
Вече форумът не ми се събира на 1 страница и трябва да скролвам за да видя дали има нови мнения Sad
« Последна редакция: декември 16, 2008, 10:23:08 от deian » Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 27 запитвания. (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 11, 2019, 10:58:24