Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мегамол - Русе  (Прочетена 270367 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1244

Профил
« Отговор #645 -: януари 12, 2012, 02:43:20 »

Очертава се мегапроблемче за Мегамол, ако не намерят качествен наемател на мястото на Пикадили. Доста сили хвърлиха сякаш хорицата от молеца- представления за децата и уроци за майки организираха и разни други културни прояви, боулинг и картинг привлякоха, някой и друг магазин също и накрая с този ход на Пикадили, се върнаха в почти изходна точка. Няма хипермаркет, няма ресторант, няма кино...
Как мислите, ако при откриването на Мегамол в него имаше Арена и някакъв ресторант тип Макдоналдс или Събуей, дали нещата сега щяха да изглеждан по-различно или просто мястото е зле избрано?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3223

Профил
« Отговор #646 -: януари 12, 2012, 02:57:25 »

Ако се замислим в мола си има почти всичко, въпреки че е малък и сравнително празен. Един бърз поглед по видовете магазини в сайта му дава ясна представа: хранителен магазин, козметика, аптека, дрехалаци - от спортни до официални, комп. техника, вкл и apple-ски дилър, детски център и детски магазин, за fun има боулинг с разни други зарибявки и картинг; книжарница, реп и 2 кафета, едното барово. От скоро има някакъв спортен център, който все още не съм виждал с очите си. Определено тва което му липсва е някво заведение за хранене било то и за бързо обслужване и картинката се затваря. Само дет се вика тр се сгъсти, че е малко рядко. За киното, докато го строяха един приятел бачкаше по ел. инсталацията на сградата и каза, че има някаква голяма зала, която му мязала на кино, но сега така и не мога да се сетя за коя ми е говорил. Местоположението все повече се убеждавам, че не е лошо, понеже почти винаги го посещавам в комбинация с разходка около Дунава и парка. Дано Пикадили не се изнесат съвсем скоро, за да могат бояджиите да реагират и да привлекат конкурент на тяхно място, само се замислям има ли верига в града, която да е подходяща за такава локация или ще се привлича някоя дето още не е стъпила в Русе.
« Последна редакция: януари 12, 2012, 02:59:34 от Linov » Активен

Във форума се ражда истината.
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 392

Профил
« Отговор #647 -: януари 12, 2012, 04:16:31 »

За МОЛ мястото не е толкова зле, но за хипермаркет не става. Особенно такъв като Пикадили , където цените са с една идея по-високи. А за голяма част от хората цената на една стока е определящ фактор.

Бояджиите , както ги наричаш, трябва здраво да помислят за повече атракции и заведения. Това е единствения начин да привлекат пътникопоток и от там да раздвижат останалите магазини.
Сега си мисля, защо например на мястото на Пикадили да не направят един СПА център - масажи, сауни и подобни простотии. Ще имат успех Smiley

Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #648 -: януари 13, 2012, 02:16:06 »

Малко клюки, на които се натъкнах съвсем случайно, докато разцъквах молеца днес. На третия етаж, докато търсех тая сравнително скоро отворена спортна зала (която така и не можах да намеря), забелязах някакъв мениджър на мола, който развеждаше някакви гости и им обясняваше какво ще се случи в бъдеще. Та леко разсеяно се закрепих до тях и се заслушах. Обясняваше неща за 3-я етаж конкретно. Каза, че водят преговори с McD за помещението веднага вдясно от северните ескалатори при качване. На същото място вляво каза, че септемви щяло да открие някакво "мн интересно заведение", но не чух останалото. Каза също и че финансовите преговори с търновския "Щастливеца" са приключили и ги очаква съвсем скоро в помещението точно над кафенето. Не изключвам приказките да са били мили очички с цел привличане на наематели, затова само ги пресъздавам без да ги коментирам. Освен всичко забелязах и едно подготвящо се кафе MADO, което съм виждал в Мол Варна, ако не се лъжа, точно зад опънатите пана при асансьорите от ляво - не съм сигурен обаче дали не седи от мн време така. Замислих се и за евентуален заместител на Пикадили. Май от веригите в Русе единствено е в стила на Billa да вземе такова помещение, но пък имат магазин наблизо и то в центъра на доста по-жилищен район от Мега-района.
« Последна редакция: януари 13, 2012, 05:03:11 от Linov » Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #649 -: януари 13, 2012, 03:23:32 »

Ако говориш за Билла-та на Солун, дори това, че е в жилищен район не помага. Положението май е като в Пикадили - няма клиенти.

Не знам дали Т Маркет не планират да влязат в Русе, те са добър вариант за освободеното място, защото ще привличат с по-ниски цени.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #650 -: януари 13, 2012, 04:58:26 »

Влизал съм в техния магазин в Разград. Не изглежда като бранд, който да се впише в мол. Напомня Пацони като интериор и оборудване. В смисъл скалъпен е евтино без излишни харчове по витрини, хладилници, щандове. Нещо не ми се вписват. Половината им магазин е за строителни материали. Не знам дали всичките им магазини са така, но разградските и двата са. Все едно да вкараш някое малко жирафче или 'Браво', комбинирано с Пацони в Мега-та. Знам ли  Grin
Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #651 -: януари 13, 2012, 06:04:17 »

Май само в Разград е така. Другите им магазини са стандартни супермаркети и мисля, че са по-добре от Пацони не само като оборудване, а и като цени. Дори в класациите на Регал, често съм ги виждал да държат сходно ценово равнище с това на Кауфланд. Виждам и в сайта им, че наскоро са направили голям логистичен център, което говори за сериозни намерения по отношение на пазара в България: http://www.maximabulgaria.bg/uploads/images/newspics/logistic/UFO_9539%20(Large).JPG

От Мега Мол едва ли много ще подбират брандовете. Видя, се, че с Пикадили не стана работата, така, че кой друг подходящ бранд остана? Може би Карфур? Wink
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #652 -: януари 13, 2012, 08:15:00 »

Ами аз се замислих за Фантастико, но като им разгледах сайта и те нещо не ми се вписват, макар по-новите им магазини да изглеждат по-лъскави. Пак според сайта обаче имат един-единствен шоп извън шопия и той беше в нещо като Кюстендил. Бил съм в техни магазини в Студ. град и Бъкстон, но... абе имаме колеги, които живеят в Сф и могат да са по-компетентни. Други марки, за която се сещам са Plus и Sparm, но Плюс май е нещо като Пени/Лидл, пък в Спарм съм бил в курортен град и пак е субективно.
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2452

Профил Ел. поща
« Отговор #653 -: януари 13, 2012, 08:22:22 »

Дееее, шеста Билла в Русе, множко ми идва  Roll Eyes

Веригата PLUS я придобиха LIDL, даже някои плюсчета се превърнаха в лидълчета.

Иначе "Жираф"-а е като бутик в сравнение с "Т-маркет" (строителната част)  Cheesy
Активен
Flying spur
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 518

Nothing good comes easy

Профил WWW
« Отговор #654 -: януари 13, 2012, 08:25:31 »

Едно Метро Компакт да сложат и ще тръгнат нещата  Smiley

Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #655 -: януари 13, 2012, 08:35:07 »

WTF!? Тея не ги бях чувал! Виждам, че имат в Добрич, Сливен и Хасково Smiley ами да заповядат
Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #656 -: януари 13, 2012, 10:35:46 »

Е то има и Карфур Маркет ( Снимка: http://www.regal.bg/lib/showimg.php?filename=dx590_1514281.jpg ), но друг е въпроса дали тези вериги, които вече присъстват в града биха "жертвали" мини-форматите си във тази вече доказано слаба локация.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1244

Профил
« Отговор #657 -: януари 14, 2012, 12:49:28 »

Мда, палачинката се обърна и ако досега молеца разчиташе на хипермаркета за пазарния си успех, то оттук насетне нищо чудно ролите да се разменят и евентуалния бъдещ маркет да е в ролята на вагонче, а не на локомотива на Мегапроекта.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #658 -: януари 14, 2012, 10:43:21 »

... На третия етаж, докато търсех тая сравнително скоро отворена спортна зала (която така и не можах да намеря), ...
Не си преминал зад рекламните пана, които скриват недовършената част от мола, която реално не е отворена за посетители. На едно място 3-ти етаж е преграден с такива, но ако ги побутнеш и минеш отвъд тях, има още помещения. Там е предполагам това, за което говориш - някакви деца тренираха бойни изкуства там.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #659 -: януари 14, 2012, 10:54:49 »

Не съм ги преминал естествено, нали затова са там Smiley Но погледнах през тях и нямаше никой и не видях никакво оборудване.
Активен

Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 27 запитвания. (Pretty URLs adds 0.033s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 24, 2020, 04:57:23