Страници: 1 ... 51 52 [53]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мегамол - Русе  (Прочетена 241460 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SKCH
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

Профил Ел. поща
« Отговор #780 -: февруари 11, 2018, 10:24:22 »

Големият проблем на този мол беше, че се направи от хора, които не са в този бизнес по принцип. Съответно нямаха познанията за пазара, контактите с марките, липсваха им някои елементарни правила. Защото ценното в един мол всъщност са наемателите, а не сградата. А българският бизнес това го научи по трудния начин. Съвсем отделно от това фактът, че в Русе има добре изградена търговска улица, други подобни търговски площи, конкурентни проекти и за капак - кризата, просто нямаше как да доведат до друг резултат.
Проблем с моловете в България са и гърците. Почти всички западни марки тук се представляват от гръцки компании, които не са особено добре запознати с действителността извън София и предпочитат да не се борят особено, а разчитат да имиджа на бранда си. Обаче в Германия хората купуват от ейч енд ем парцали на цени, каквито в Русе има в китайските магазини и на пазара, а тука ни се продават неща от миналогодишни колекции на завишени цени. И това отблъска хората от пазаруване в моловете генерално.
Активен
Русенец
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 1625

Профил Ел. поща
« Отговор #781 -: февруари 11, 2018, 02:13:40 »

Първият проблем на този мол е, че беше построен в слабонаселен район. Убеден съм, че ако да речем беше на мястото на "Париж" във "Възраждане", посещаемостта щеше да бъде друга. Вторият проблем беше скъпият и претенциозен "Пикадили". Аз така и не разбрах на какво се дължат по-високите му цени - нито имаше някакви интересни стоки от брандове, които ги няма по другите места, нито нищо. А няма никакъв смисъл да си купя примерно шоколад с 20-30 стотинки по-скъпо от навсякъде другаде, само защото е от "Пикадили" примерно. Без хипермаркет, който да е посещаван сериозно, нямаше как да стане. Нямаше и фууд-корт. Изобщо сложна работа - кафето беше хубаво, но както казах, липсата на достатъчно жилищни сгради в района определено си каза думата за посещаемостта.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2001

Профил Ел. поща
« Отговор #782 -: февруари 11, 2018, 06:12:57 »

Сега работещият мол дори няма хранителен хипермаркет  Grin
Като гледам паркинга не ми изглежда да идват много хора пеша. То сега сега е модерно да се ходи и на сто метра с колата, но това е друга тема.
Активен
Русенец
Hero Member
Активен Активен

Профил Ел. поща
« Отговор #783 -: февруари 11, 2018, 08:11:52 »

Сега работещият мол започва бавно да залязва, ако не осигури присъствието на големи обекти като хипермаркет, ресторант и голяма кафе-сладкарница. И трите ги имаше, но затвориха, а генерираха доста голяма част от посещаемостта.

За ходенето пеша не си съвсем прав, ако времето е хубаво, хората обичат да се разхождат, стига разбира се да е на поносимо разстояние. И далеч не всички имат коли, колкото и да не ти се вярва.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2001

Профил Ел. поща
« Отговор #784 -: февруари 11, 2018, 10:18:54 »

Нали уж гласят някакъв магазин за хранителни стоки. За сладкарницата аз лично съжалявам, посещавах я  Cheesy Но "Крамер" си имаха свои проблеми.

Как да се съглася за ходенето пеша, като всеки ден виждам каква автомобилна вакханалия цари по улици, велоалеи, тротоари и градинки. Какво да кажем за хората опитващи да обърнат Кауфланд или Лидл на drive-in?  Smiley
Активен
Русенец
Hero Member
Активен Активен

Профил Ел. поща
« Отговор #785 -: февруари 11, 2018, 11:42:19 »

Ама има разлика между това да отидеш на хипермаркет и да напълниш дисагите и това да се шматкаш из търговски център. В първият случай и аз съм винаги с кола, защото не ми се мъкне багаж, а е ясно, че ще купувам. Във втория - обикаляш, изобщо не е ясно, че ще вземеш нещо, а съм имал съм случаи и да цапна по няколко бири във "Фиоре" на въпросния "Мегамол" или в Ла страда" и "Крамер" на сегашния.
« Последна редакция: февруари 12, 2018, 12:44:14 от Русенец » Активен
Страници: 1 ... 51 52 [53]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 23, 2018, 11:59:57