Страници: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 131   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Mall Rousse (Ирис)  (Прочетена 833738 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Nikoloff
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 106

Профил
« Отговор #1470 -: април 22, 2011, 12:45:55 »

Бизнеса не може просто да ни "заобикаля". Няма да му е изгодно.
Cheesy дати кажа чесно по добре ще му е ако ни заобиколи нека бъдем реалисти Русе доста почва да изостава от другите градове хората си броят стотинките работата е доста зле тук освен да имаш бизнес който да няма да има нищо общо с града има някакъф шанс всичко фалирва ,така че е нормално да има 2 магазина в мола Smiley

lupoxx, освен ако не си чужденец, който тепърва започва да учи езика, ти е малко рано да даваш икономически оценки Smiley Българина е много добър в това да се оплаква и да дава експертни мнения по теми, от които нищо не разбира. Шампиони сме направо Smiley
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #1471 -: април 22, 2011, 01:34:52 »

Бизнеса не може просто да ни "заобикаля". Няма да му е изгодно.
Cheesy дати кажа чесно по добре ще му е ако ни заобиколи нека бъдем реалисти Русе доста почва да изостава от другите градове хората си броят стотинките работата е доста зле тук освен да имаш бизнес който да няма да има нищо общо с града има някакъф шанс всичко фалирва ,така че е нормално да има 2 магазина в мола Smiley
http://www.rusenews.eu/news/34563
Активен

swifter
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

Профил
« Отговор #1472 -: април 22, 2011, 03:54:40 »

Според мен, грешката ни е, че вместо да направим Русе, рай за румънците, направихме Букурещ рай за българите ... Освен горепосочените от колегата черти има и още една много типична за нас черта, алчността. След бума на румънското пазаруване през 2007, изведнъж цените в Русе станаха  по-високи от техните, който не вярва да се разходи  до  оттатък моста и да види цените на дрехи, аксесоари, та дори храна. Единственото което им остана за момента е техниката и някой български марки, който не могат да си набавят от Румъния.  Сега сигурно ще почнат коментари колко съм тъп, как не мисля позитивно, но всъщност всеки знае, че поне от части съм прав. Иначе за тази класация, може само да ни радва, но да не забравяме, че там основен критерии са местните данъци и такси и администрацията, а не примерно печалбите на бизнеса, възможностите за развитие и т.н. Средната годишна заплата за Русе е малко над 6000 при 10000 за София, а в тази класация на 4то място е ВРАЦА, обявена преди седмици от ЕС за най-беден район в съюза. Лошото е, че имаме перспективите и мястото за развитие, но до някъде и алчността ни убива. Пресен пример, знаете ли защо затвори Опиум ретро лаундж ? Заради високия наем, по същата причина лично според мен затвори и прословутия МакДоналдс, който аз лично никога не съм виждал празен,но тогава наема беше космически. Алчност това е ... трябва да бъдем малко земни и да се пробваме да направим нещо и да бъдем малко по добри Wink Съжалявам за офф топика, ама ми дойде малко в повече споровете за бизнеса и икономиката в Русе Smiley Весели Празници !;)
Активен

It's my life and it's now or never ...
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1429

Профил
« Отговор #1473 -: април 22, 2011, 11:22:02 »

swifter, за наемите по главната си прав и аз съм чувал от хора, които са се договаряли за магазини по нея, че цените са зверски. Но освен алчни хора, явно има и лековерни оптимисти с пари, поне до скоро Embarrassed
По отношение на цените в Русе спрямо румънския пазар обаче си в заблуда /различно е от песимистично тъп Cheesy/, защото ценообразуването до голяма степен не зависи от местните търговци, а от:
1. Валутен курс лев-лея
2. Съотношението търсене-предлагане на българския пазар / и в частност русенския/
Няма пазарен начин винаги да поддържаме в Русе цени, които да са примамливи за румънците, а и не смятам,че е необходимо.
Активен
swifter
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

Профил
« Отговор #1474 -: април 23, 2011, 09:27:40 »

Да и това го има, но говорех  примерно за колите, който доста време в Русе държаха цени с едно 500-1000 лв нагоре от другите градове, точно заради румънците, който ги купуват и регистрират тук (заради по-ниските данъци и големия налог за стари коли в Румъния). Говоря и за някои магазини, който предлагаха китайски обувки за по 100 лв. Като цяло не зависи много от търговците, това е факт.  Като цяло, цените в Русе са добри, но предлагането е малко по-малко, но дано прословутите ни молове да поправят и това Smiley
Активен

It's my life and it's now or never ...
Heartless
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 34

Профил Ел. поща
« Отговор #1475 -: април 26, 2011, 05:45:33 »

Nike в Рояла вече е затворен и на магазина пише нещо от сорта "Заповядайте в магазина ни в Mall Rousse през май месец", т.е. май ще отвари и търговската част, ама кой май ...
Активен
stanislav
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #1476 -: април 26, 2011, 11:46:59 »

През месец август отваря магазин NEW YORKER, пише го в саита.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2967

Профил Ел. поща
« Отговор #1477 -: април 27, 2011, 09:41:46 »

Видях, че темата е на 99 -тата си страница и ми стана любопитно да се върна на първите няколко страници  Smiley
Пробвайте, интересно е  Cheesy
« Последна редакция: април 29, 2011, 10:47:04 от vesel » Активен
luskozavar
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил Ел. поща
« Отговор #1478 -: април 29, 2011, 06:16:06 »

Понеже незнам дали е обявено, да кажа че ще има сладкарница Крамер, в момента довършват, ще се намира на 3-ия етаж, до детският кът. Отделно се работи по още няколко магазина, които обаче са без табели, а нямаше как да питам.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2967

Профил Ел. поща
« Отговор #1479 -: април 29, 2011, 10:46:35 »

Да, беше станало въпрос за сладкарницата. Аз като едно захарно чудовище я чакам с интерес  Embarrassed
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #1480 -: април 29, 2011, 11:15:17 »

Да, беше станало въпрос за сладкарницата. Аз като едно захарно чудовище я чакам с интерес  Embarrassed
Ох, и аз, и аз.  Embarrassed
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2274

Профил WWW
« Отговор #1481 -: април 30, 2011, 02:44:54 »

Ще има магазин Пулсар - за компютърни игри Smiley

www.pulsar.bg
Активен
AlienWarE
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #1482 -: април 30, 2011, 03:42:59 »

Ще има магазин Пулсар - за компютърни игри Smiley

www.pulsar.bg

Кой в България ще си купува компютърни игри? Тук пари за хляб нямаме, игри ще купуваме Cheesy. Хората, които ги купуват са броени на пръсти.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2274

Профил WWW
« Отговор #1483 -: април 30, 2011, 04:19:58 »

Като нямате пари за хляб, яжте пасти.
Активен
dido1302
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 77

Профил Ел. поща
« Отговор #1484 -: май 01, 2011, 02:39:04 »

Да и на мен ми е изключително трудно да повярвам, че подобен магазин за компютърни игри, би имал избщо някакъв ефект в Русе.Ако хората в България имаха пари за софтуер и компютърни игри торент сайтовете нямаше да са пълни до дупка.И при всяко съобщение за затварянето им нямаше да ревват в един глас хиляди българи както е днес. Просто не можете да ме убедите, че това ще е магазин на печалба. Наистина AlienWarE е прав. Те хората за хляб пари нямат, а пък за компютърни игри съвсем. Но пък знае ли човек. Току виж повече хора решат, че е пиратството вече не е на мода и започнат да си купуват игри.
Активен
Страници: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 131   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 17, 2024, 05:29:55