Страници: 1 ... 12 13 [14]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Galleria Russe  (Прочетена 80230 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Профил
« Отговор #195 -: ноември 16, 2020, 02:00:32 »

На мен ми убягва иновативността на цялото начинание. От гледна точка на потребителя имаме нещо подобно в Дружба, където са Кауфланд, Лидл, Технополис и Практис. На Кръговото има нещо подобно с Бриколаж, Кауфланд и Практикер. Няма централизирано управление, но на практика резултатът е същия.

Нека го направят, дори само заради това, че ще се подобри градската среда, просто някакъв хайп ми се вижда цялата работа, както беше преди за моловете. Отделен въпрос е дали градът има капацитет за още търговски обекти, независимо под каква форма, но това ще покаже времето.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 409

Профил Ел. поща
« Отговор #196 -: ноември 22, 2020, 01:07:30 »

Зависи какво ще влезе. Още магазини за техника - едва ли. За хранителен магазин срещу Каифланд - също е малко вероятно. Магазини за спортни стоки обаче може. Всичко е въпрос на преценка. Технополис имат вече бая опит, в града са от много години, най-вероятно са си направили оценките кой и как може да влезе. Вижда се, че дори на паркинга на Кауфланд се заформи мини търговски център със скарата, вратите, застраховките и не знам какво още. Така че най-вероятно ще се намери какво да влезе там. Но може би ще е за сметка на потенциални наематели в мола или по "Александровска".
Активен
n00b
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 2190

Профил WWW
« Отговор #197 -: декември 02, 2020, 01:50:35 »

Според рендера, ще има супермаркет, а повечето магазини ще са спортни или за дрехи. Това в дъното ми изглежда като заведение.

Апропо, Пепко били отворили втори магазин днес, до Кауфланд в Дружба.
Активен
bgdimitrov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 537

Профил
« Отговор #198 -: декември 02, 2020, 03:31:09 »

Пепко са вътре където беше магазина Sportvision. Браво на тях!  Smiley
« Последна редакция: декември 02, 2020, 04:13:18 от bgdimitrov » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3254

Профил
« Отговор #199 -: декември 02, 2020, 08:46:35 »

Доколкото разбирам, освен Декатлон, Лидл, Пепко и Sport Vision ще влязат там, след като вече не са в КФ2
Активен

Във форума се ражда истината.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2654

Профил Ел. поща
« Отговор #200 -: декември 02, 2020, 10:45:33 »

Струва ми се, че инвеститорът ще трябва да финансира някакво преправяне на пътни и пешеходни връзки, ако иска добра достъпност. Тук може би ще е моментът и от община Русе да блеснат с отношение. Откъм жп линията е сложно. За бул. "Липник" най-вероятно тече някакъв срок на устойчивост, въпреки че всъщност проекта не е завършен и може би има варианти за лавиране. Ще видим.

Леко встрани от темата, но все пак в контекста на нещата. Сещам се за дискусията, която водихме за нуждата от нариването на половин милион в подлеза на МГ. Ето, спокойно парите можеха да отидат за подлеза на "Караминчев", включително и спирките, козирките.
« Последна редакция: декември 02, 2020, 11:03:18 от vesel » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3254

Профил
« Отговор #201 -: декември 05, 2020, 08:21:34 »

По темата с достъпността, по принцип го правят. В Шумен изградиха кръгово пред Практикера си, а по надолу по същия булевард (Цар Симеон Велики) има още едно, което не знам дали е тяхна реализация но в центъра и на двете има рекламни тотеми на Технополис и Практикер. Там аналогичният проект се намира точно до строителния магазин и е решен визуално в неговите цветове. Редно ще е и в посока към кварталите по Липник да има достъп.
Активен

Във форума се ражда истината.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2654

Профил Ел. поща
« Отговор #202 -: декември 05, 2020, 10:52:39 »

Да, знам и за други примери, когато инвеститор изгражда инфраструктура и после я предава на съответната община.

В Шумен кръговото е пример за добро намерение, но недобро проектиране. Да се надяваме, че при нас ще се получи по-добре  Smiley
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2040

Профил
« Отговор #203 -: декември 05, 2020, 01:52:33 »

Редно ще е и в посока към кварталите по Липник да има достъп.
Освен да направят Т-образното сега кръстовище на "Липник" с "Тича" (улицата към "Жорела"-та) кръстообразно, друг начин не виждам. Едно такова кръстовище обаче ще забавя доста трафика. Другият вариант са пробиви за обратен завой, но точно там, според мен са съвсем неудачни.
Като цяло, не вярвам общината да си мръдне пръста за нещо.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 27 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 09, 2020, 03:04:25