Анкета
Въпрос: Дали ще се изпълнят проектите за Мол-вете
Със сигурност ! - 18 (30%)
Повечето ! - 31 (51.7%)
Не ми се вярва ! - 11 (18.3%)
Вие кажете ? - 0 (0%)
Общ брой гласове: 55

Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека обобщим !  (Прочетена 54273 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« -: ноември 11, 2007, 10:56:17 »

Така напрайх тази тема да видим колко ще са МОЛ-овете по последни данни  и при кой до къде се е стигнало с уреждането на документите или строителството...

Там срещу болницата яко бачкат както и на бившето Кино РОЯЛ

Вие СТе !!!  Smiley Wink

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #1 -: ноември 11, 2007, 11:06:40 »

Хехе, една обобщена информация на никого не е излишна, но в момента заспивам, така че няма да съм аз...  Grin
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #2 -: ноември 12, 2007, 10:22:55 »

Яко се бачка и на ИРИС - всичко е изравнено със земята и дори събота и неделя има багери.
Активен
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 539

Профил
« Отговор #3 -: ноември 16, 2007, 10:56:00 »

Мисля че има логика да систематизираме инфото за всички молове в една тема. Така ще ни бъде по лесно да научаваме новините и последните клюки. Wink
 Аз лично си мисля че молът на кръговото ще стане последен.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3161

Профил
« Отговор #4 -: ноември 16, 2007, 01:49:03 »

споделям мнението ти. въпреки че е молът който искам да видя най-скоро и аз мисля че ще закъснее. според мен най-рано ще е готов Magic Mall по обективни причини (най-малък е и започна най-отдавна). хубавото за спортната зала е че вече се рекламира усилено и я има по много брошури за Русе. за съжаление софиянци веднага се усетиха и ще строят и те нова, която ще бъде по-голяма. иначе нашата със заявени плаващ брой месте м/у 5000 и 7000 щеше да е най-голяма в БГ. софийската обаче ще е 10 000
Активен

Във форума се ражда истината.
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 539

Профил
« Отговор #5 -: ноември 16, 2007, 07:56:10 »

Разбира се че ще е по голяма а нищо чудно и да стане преди нашата. Така е като се мотаме 2 години преди първа копка.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1965

Профил WWW
« Отговор #6 -: ноември 16, 2007, 08:24:20 »

Ако става въпрос за залата дето ще я правят на Александър Малинов, повярвай ми, няма да стане преди нашата. Да не говорим, че всичко там е строителна площадка и инфраструктурата е в отчайващо състояние. А и не знам къде просто има място за свестен паркинг там, има една поляна верно...ама ще е ужасно много работа. В София общинарите са много по-корумпирани и некадърни. Така че не бих се обзаложил за София..
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #7 -: ноември 17, 2007, 10:56:37 »

Софиянците братле  Grin
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: март 25, 2008, 06:26:25 »

Update:
Та да обобщим, че нещо ми се губи:
Mall Rousse (ИРИС) http://www.mallrousse.bg
Grand Plaza (Проект Русе) http://grandplaza.bg/  http://rusemall.com/blog/
Danube Mall - срещу Дунав мост http://www.dunavmall.com/
Mega Mall - срещу болницата http://megamallruse.com/
Magic Mall - Александровска
« Последна редакция: юни 10, 2008, 03:53:26 от deian » Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #9 -: март 25, 2008, 06:31:56 »

http://www.mallrousse.bg -> още не работи..
« Последна редакция: март 25, 2008, 08:22:13 от n00b » Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #10 -: март 26, 2008, 12:19:10 »

Според Дневник скоро ще се пръкне и пети поред мол. Ненормална работа...

Поне пет са проектите за търговско-развлекателни центрове в крайдунавския град Русе, които са на различен етап от своето реализиране, показва информацията на инвеститорите в града. Някои от тях започват вече да се строят и ако всичко върви по план, до 2010 г. вече трябва да са готови първите от тях.

Международните доклади за пазара на търговски площи показват, че в момента България е на едно от последните места в съотношението модерни магазини на 1000 човека. Прогнозите показват обаче, че пазарът ще се насити, ако всички заявени проекти бъдат финализирани. Като градове с червена светлина засега се очертават Варна и Велико Търново.

"Мол Русе" е един от петте проекта, строителството, на който се подготвя в момента. Това е проект на израелските инвеститори "Осиф груп" (Ocif Group) и "Синема сити" (Cinema City) и тяхното инвестиционно дружество RESB (Real Estate Services Bulgaria). Компанията е инвеститор и в "Мол Пловдив" и участва в изграждането на "Мол София", след което го продаде.

"Мол Русе" ще е съвместен проект с русенската компания "Ирис" и трябва да е готов до началото на 2010 г. Планираната инвестиция надхвърля 85 млн. евро. В непосредствена близост "Ирис" ще изгради бизнес парк с офиси и логистична база. Общата отдаваема площ в мола ще е 36 хил. кв.м, каза Петър Дудоленски, който е изпълнителен директор на RESB. В комплекса ще има киноцентър, магазини на "Пикадили", "Овиезе", "Еспри", заведение за хранене "Хепи".

Разчитаме както на клиентите от Румъния, така и на посетителите от Русе и съседните населени места, каза Дудоленски.

Преди дни беше обявено началото на "Дунав мол", в който инвеститор е създаденото с тази цел българско дружество "Мармег". Планираната инвестиция е около 15 млн. евро, осигурена от "Хипо Алпе Адриа лизинг".

В средата на миналата година стана ясно, че фондът Board of European Convergence Development (ECDC) и българската компания "Мегахим" ще строят търговско-развлекателен център чрез новосъздаденото си смесено дружество. Молът ще бъде изграден за две години за 30 млн. евро.

През 2006 г. "Приста ойл" и "Денси строй" спечелиха търг на общината и създадоха смесено дружество за спортен, развлекателен и търговски комплекс в Русе. Според източници от пазара френската верига "Карфур" ще има там магазин. Петият проект е на полски инвеститори.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: март 26, 2008, 05:29:34 »

Хм, кой е този полски инвеститор? Аз едно време бях останал с впечатление, че моловете ще са 7, но вчера ги докарах до 5. Този 6-ти ли ще се пада... и къде ли ще е, ако го има изобщо?
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #12 -: март 26, 2008, 05:54:33 »

И към МЕТРО се говореше нещо но има време
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #13 -: април 20, 2008, 09:48:47 »

Ако до миналата година проектите за ваканционни селища в курортите буквално заливаха изложенията за имоти, сега те вече отстъпиха място на търговските центрове, бизнес сградите и индустриалните паркове. Промяната в нагласите на инвеститорите е вследствие на пренасищането на нишата на ваканционните имоти в комбинация с проблемите, които финансовата криза в САЩ причини в световен и в регионален мащаб. Тази тенденция пролича на завършилото вчера специализирано балканско изложение за имоти Balpex, на което най-големите компании в бранша представиха своите проекти.

Един от горещите сегменти, който в момента е атрактивен за инвеститорите, е този на търговско-развлекателните центрове от типа мол. В момента на пазара има над десет проекта, които търсят наематели за площите си. Моловете отдавна вече не са само в големите градове, а вече има проекти и за по-малките населени места. Картината се допълва и от големия брой проекти за т.нар. търговски паркове - едноетажни хипермаркети на търговските вериги, обединени под един покрив.

"Юнивърс шопинг център"

Това е първият проект за търговски парк на израелската компания "Джинио груп" (Ginio Group) в България, който ще се намира в Пловдив. Проектът вече е готов и се очаква скоро да започне неговото строителство, съобщи Станимира Баронова от консултантската компания "Ентек БГ", която отговаря за намирането на наематели. Обектът включва 50 магазина с различна големина, разположен е на площ от 60 хил. кв.м, а отдаваемите терени са 17 хил. кв.м. Пусковият срок е 2009 г. Израелската компания планира да изгради такъв търговски парк и в Стара Загора, но още не е започнала да проектира.

GTC с три "Галерии" в България

Създадената в Полша компания за инвестиции и управление на търговски центрове - Джи Ти Си (GTC - Global Trade Centre), представя три свои проекта в България. Всички носят името "Галерия" е се намират в Стара Загора, Варна и Бургас. Според източници от пазара компанията ще има и търговски комплекс в Русе. Галерията в Бургас ще има 130 магазина и 37 хил. кв.м отдаваема площ. Пусковият срок е до лятото на 2009 г. Комплексът в Стара Загора също ще има 130 магазина на обща площ от 27 хил. кв.м. Обектът трябва да е готов до юни 2009 г. Най-голям ще е молът във Варна - 160 магазина, 38 хил. кв.м отдаваема площ и пусков срок до април 2009 г.

Други седем-осем мола в Пловдив, Варна, София, Стара Загора и Русе предлагат консултантските компании "Колиърс", "Форос", "Фортън", "Соурс" и др. По-голямата част от проектите ще са готови през 2009 г.

"Виктория груп" инвестира в офиси, магазини и жилища

С два мащабни проекта в Пловдив се представя компанията за инвестиции в имоти и туризъм "Виктория груп". Единият проект - конферентният център "Марица", се намира непосредствено срещу панаира в Пловдив. Това ще е многофункционален комплекс с 45 хил. кв.м разгъната застроена площ (РЗП). Ще включва подземен паркинг, търговски център върху 7 хил. кв.м РЗП, спортен център, конгресен комплекс със зали, които могат да променят големината си, близо 150 офиса и нови хотелски стаи. Строежът на комплекса трябва да започне в края на май и да завърши до 2009 г.

Вторият проект - "Виктория гардънс", е смесен комплекс от жилища, офиси и магазини, както и покрит колодрум с олимпийски размери и многофункционална спортна зала. Комплексът ще е с РЗП 44 хил. кв.м, ще включва четири жилищни блока с 270 апартамента в тях, 43 магазина и над 180 офиса. Строителството трябва да започне тази година

-------

GTC са поляци и това се връзва с предишната статия за пети мол от полска компания. Мистерия...
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: април 20, 2008, 11:55:19 »

Тези молове, които са започнати най-вероятно ще бъдат и завършени. След това обаче не е ясно какво ще става. Със сигурност ще има голяма конкуренция и ако водят разумна политика просто ще станат големи магазини под един покрив с нормални цени, не като софийските или варненските - прекалено скъпи.

Не знам до колко румънците ще са фактор в дългосрочен план. От майка ми чух, че вече не идвали толкова много румънци уикенда. Дали причината са таксите на Дунав мост или за това, че в Русе е станало по-скъпо или пък там са смъкнали цените, не знам. Може би вие имате различни наблюдения.

Има и един друг фактор, които е по-скоро от общодържавно ниво - високия дефицит по текущата сметка. Ако не бъдат приети мерки за намаляването му рисковете за икономиката става много големи. Една част от този дефицит се дължи на увеличението на кредите от банките. Българите харчат повече от колкото произвеждат - това не може да продължи дълго. Вече има сигнали, че частните банки ще позатегнат кредитирането (правителството както винаги безотговорно отрича да има каквито и да било проблеми и рисуват някакви розови картини Evil). Та, това ще се отрази негативно върху потреблението и съответно върху моловете. Ще видим какво ще стане, но ми се струва, че се задават проблеми.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 28 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница ноември 30, 2018, 04:22:28