Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булевард Родина  (Прочетена 90673 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
burner
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил
« Отговор #180 -: юли 11, 2012, 11:34:56 »

Ето един безплатен вариант който ми отне 1 мин. да го скицирам . Минава само през общинска земя - просто се разширява съществуващата уличка "Българка" зад блок "Тиса" . Нищо не се събаря и никаква инженерна структура не се нарушава.Циганските къщи са непокътнати - ще им се вдигне цената както някои колеги предположиха. Даже и недостроените гаражи на бившия общ.съветник остават . Самия тунел не вярвам да се удължи повече от 5-10 м.

п.п. Само че имам едни подозрения . Примерно пробива струва 1.5 мил.лв. Мисля че е ПРОБЛЕМ Evil ако се поевтини примерно с една трета - както предлагам. т.е. за нашите хора ще  имат с 1/3 по малко от които да заделят за ОТКЛОНЯВАНЕ ( лапане , усвояване или кой както го разбира )

rodina.bmp
Булевард Родина
* rodina.bmp (3840.05 KB, 1280x1024 - видяно 711 пъти.)
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #181 -: юли 11, 2012, 11:16:49 »

...за да се измени ПУП са нужни 10-15 години...
Защо? След като закони се гласуват заедно с обсъждането за под месец, за ПУП защо трябва да се чака десетилетия?
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2134

Профил WWW
« Отговор #182 -: юли 11, 2012, 11:32:43 »

Изготвянето на общият градоустройствен план и съответно ПУП вероятно отнема години, но измененията в ПУП - не задължително. Въпреки всичко измененията в ПУП спокойно могат да отнемат месеци, че и повече, защото нещата не са въобще толкова прости (освен в главите на разни бабички от кв. Родина Smiley ). ПУП-а е подробен план и включва не само неща като вертикално застрояване, транспортна мрежа, различните зони, но и цялостната инфраструктура - топлофикация, газификация, електрификация, ВиК, телефонна мрежа и т.н. Искат се становища от различни институции за съгласуване. Съответно може (в случаят задължително ще включва) становище и от РИОСВ. Когато всичкото това мине съответните одобрения, има няколко седмици срок в който може да се обжалва и накрая влиза в сила. В този ред на мисли е интересно защо никой не го е обжалвал когато му е било времето, но това е отделен въпрос.

Реално погледнато, според мен шансът да се изтърве финансирането за този пробив при евентуална промяна в ПУП е доста висок. Твърде е вероятно за толкова сложен проект (това не е промяна предназначението на нива в крайпътно заведение все пак), приемането на новия ПУП да се случи и след края на този програмен период.
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #183 -: юли 11, 2012, 11:51:07 »

Точно така. В нашия случай става въпрос да се начертае изцяло ново трасе. Това означава-преговори със собственик на поземлените имоти по новото трасе, изготвяне на проектен габарит на трасето и някакъв начален работен проект, скициране на евентуални нови подземни връзки (газифициране, електрифициране, водоснабдяване) под трасето на булеварда, екологична оценка (която обикновено най-много протаква нещата, защото те за разлика от протестиращите без причина хора, правят екологични и шумови оценки на такива обекти, които те първа ще се изграждат и приватизират от страна на общината или който и да било друг). Освен това трябва да се прави измяна в уличната регулация. Покрай тия промени се повлича и целия район и се правят изменения в ПУП на самия район, защото ще настъпят структурни изменения в територията. Всичко това е обградено от една огромна бумащина, която не зависи само от тебе и по принцип отсрещния (ВиК, собственика на имота или който и да било друг) правят така, че да те бавят максимално.
« Последна редакция: юли 11, 2012, 11:52:49 от Valentin_K » Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #184 -: юли 12, 2012, 12:02:57 »

Те при много добро желание ако се напънат могат и да измислят нещата бързо. Обаче има един такъв момент - нито енергоснабдяването, нито Овергаз, нито БТК, нито интернет доставчиците, нито ВиК са общински дружества. Ако отидеш и заявиш на Овергаз примерно "пичове, ще трябва да ви изкъртим 100 метра газопровод, защото оттук ще минава тунел, вие се оправяйте", реакцията няма да е "ау да, ние ще си платим да го прокараме по друго трасе, защото сме много загрижени за пътните проекти в Русе". Само докато се излезе на глава с такива, ще мине доста време. Ако не се излезе, ще го обжалват. И така.
Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 392

Профил
« Отговор #185 -: юли 12, 2012, 12:05:51 »

Вие двамата - нууба и валентин_К звучите като все едно сте на щат в общината : )
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #186 -: юли 12, 2012, 12:08:21 »

Аз не живея в Русе, така че няма как да съм на щат там Smiley
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #187 -: юли 12, 2012, 12:09:22 »

Аз живея, ама съм в медийния бранш, така че се боя, че само интересите ме "спасяват" тук. Smiley
Активен

svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 392

Профил
« Отговор #188 -: юли 12, 2012, 12:37:46 »

Чудесно е , че не сте в 'конфликт на интереси '   Cheesy  Tongue Cheesy.
Това което burner е показал на jpg-а е логичното и нормалното трасе по което да мине пътя. Защо трябва да прави такива безумни завои и да "гази " през квартала не е ясно и вероятно няма кой да го обясни без да изглежда гузен.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2452

Профил Ел. поща
« Отговор #189 -: юли 12, 2012, 12:47:32 »

Не мисля, че някое комунално дружество или телеком биха си позволили лукса да разиграват общината  Grin
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #190 -: юли 12, 2012, 01:49:06 »

Хаха вероятно да, в едно авторитарно общество. Ако едно комунално дружество или телеком, което има пряк финансов интерес и пари за адвокати не може да си позволи лукса, предлагам да спрем да говорим по този въпрос - със сигурност 200-300 души, огромна част от тях пенсионери, въобще не могат да си позволят този лукс.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #191 -: юли 12, 2012, 10:50:54 »

Имах предвид, че за да вървят нещата, бизнес и държавна власт трябва да работят заедно. Конфликтите не водят до напредък.
Как да е, малко е в страни от темата  Embarrassed
« Последна редакция: юли 12, 2012, 10:55:22 от vesel » Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #192 -: юли 16, 2012, 06:23:13 »

Ей, съгражданите от "Родина", много се умълчахте. Избрахте ли подарък на заместник кмета?  Tongue
Цитат
Зам. - кметът по комунални дейности Свилен Иванов днес навършва 42 години
16 Юли 2012 12:34:04
http://www.ruseinfo.net/news_103032.html
Активен
silexx78
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 25

Профил
« Отговор #193 -: юли 17, 2012, 09:15:34 »

Не очаквах толкова да го забавят.

DV.png
Булевард Родина
* DV.png (678.2 KB, 1920x1080 - видяно 562 пъти.)
Активен
silexx78
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 25

Профил
« Отговор #194 -: юли 17, 2012, 09:22:40 »

Извинявам се Решение - 228, а не  227 което сам отбелязал.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.035s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 27, 2020, 08:30:53