Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булевард Родина  (Прочетена 85065 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #15 -: юли 24, 2008, 02:00:59 »

Ето и две съвсем актуални снимки от въпросния булевард

Изображение(2844).jpg
Булевард Родина
* Изображение(2844).jpg (436.4 KB, 1280x960 - видяно 868 пъти.)
Изображение(2845).jpg
Булевард Родина
* Изображение(2845).jpg (390.52 KB, 1280x960 - видяно 875 пъти.)
Активен

Във форума се ражда истината.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1189

Профил
« Отговор #16 -: юли 24, 2008, 02:25:32 »

Баси задръстването по булеварда! И светофарите не работят Roll Eyes Cheesy
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #17 -: юли 24, 2008, 03:18:07 »

Тоя булевард докато го построят, вече ще караме совалки, не коли. Cheesy
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4582

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: юли 24, 2008, 06:37:10 »

Понякога минавам по тази забутана и пуста уличка с гръмко име, все още не познала асфалта като покритие в по-голямата си част, и по моя преценка средно на 5-10 минути по нея минава по един автомобил (в час-пик Cheesy), чат-пат по някой велосипедист или пешеходец... Как смятат да я превърнат в булевард без кавички, не ми е твърде ясно... Roll Eyes
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2039

Профил WWW
« Отговор #19 -: юли 24, 2008, 07:04:35 »

Ами то и с Бозвели не беше много различно Smiley
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #20 -: юли 24, 2008, 07:37:50 »

Даже тук би трябвало да е по-лесно. Вече съществува нещо като улица. Няма и чак толкова много пречки. Стига да има пари (пари винаги има, трябва човек да си направи сметките само) и желание - може да се направи.
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: юли 24, 2008, 11:07:53 »

Доста голяма част от инфраструктурата е на лице, там няма да започват от нулата. Даже мостовете са почти работещи. А и сега е момента да направят платното зад Петър Караминчев.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: юли 24, 2008, 11:10:56 »

Ами то и с Бозвели не беше много различно Smiley

Тук си много прав. Докато пишех постинга си, на който ми възразяваш с горната реплика, и аз се сетих тъкмо за това, какъв пущинак беше мястото на Бозвели преди. Обаче при "булевард" Родина има по-специфични моменти - например, как една пътна артерия с поне четири ленти за движение ще пресече Липник, като сега минава (условно) по един ЖП мост?... Може би чрез разширение на моста или чрез втори успореден мост... В другите участъци терен за бъдещия булевард по-лесто ще се намери - зад РУ например може да изчезне редицата от гаражи на север и неизползваният коловоз на юг - и все пак такава близост до действаща ЖП линия смущава. Виж, на юг от Липник нещата изглеждат по розови. Впрочем, интересно е, че до ЖП виадукта над Христо Ботев, по който (виадукт) минава линията от Разпределителна до Централна гара, има устои за втори мост, но самият мост го няма... Вероятно е свързано с планирания за изграждане още преди тридесетина години, но така и не изграден булевард Родина. Ха, дано пък му излезе късметът сега, макар и с такова закъснение...
« Последна редакция: юли 24, 2008, 11:12:39 от Orthodox » Активен

ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #23 -: юли 25, 2008, 02:10:16 »

Въпрос на време е. Само дано не са още 30 години.
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #24 -: юли 25, 2008, 08:51:51 »

Тези мостове на ЖП линията, до които трябва да се изградят нови за булеварда или по които трябва да мине той нямат никаква връзка чрез детелини или др. пътни възли с Липник и Хр. Ботев, а само тяхното изграждане ще е супер сложно. На мен ми изглежда твърде футуристично засега започването на този булевард. По-лесно е довършването на Бозвели и мисля, че той трябва да е приоритет на този етап.
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #25 -: юли 25, 2008, 09:24:52 »

Именно! Ако Бозвели стигне до Сарая, ще е голямо удобство за вътреградския, че и за извънградския трафик. Пряка и бърза връзка между южните и западните квартали. А не като сега - бавно и затруднено придвижване по малките улици. Само дето кметът ясно е казал, че това продължение на булеварда ще се прави "на по-късен етап"... Angry Все такива ги вършим... Макар че там сигурно ще има немалки проблеми със сградите по продължение на сегашната улица Бозвели на запад от Борисова. А решаването им ще изисква време и по юридически, и по административни, и по чисто технически причини...
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1189

Профил
« Отговор #26 -: юли 25, 2008, 10:55:43 »

Като каза Сарая, наскоро ми казаха /доколко е вярно не знам/, че Сарайския мост бил в окаяно състояние и му трябва сериозен ремонт. Буквално думите им бяха, че при по-интензивен трафик по моста, той буквално се "люлеел" Roll Eyes
Извинявам се за отклонението от темата
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #27 -: юли 25, 2008, 02:59:52 »

Доколкото знам, Сарайският мост беше в окаяно състояние до преди 3-4 години. След това му правиха ремонт. Дори бяха забранили движението на тежкотоварни автомобили за периода на ремонта.
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #28 -: юли 25, 2008, 03:07:18 »

не забранено е постоянно преминаването на тежкотоварни автомобили Wink
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #29 -: юли 25, 2008, 03:25:26 »

Това ограничение обаче май май не се спазва  Angry
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 25, 2019, 10:32:10