Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булевард Липник  (Прочетена 15231 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nikoloff
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 106

Профил
« Отговор #30 -: януари 30, 2010, 11:39:53 »

Нищо не каза за бул. България, който реално е по-дълъг от Цариградско например

За мен е реално да не се сравнява бул. България, защото то дефакто е като околовръстно. Ако сравняваш околовръстното на София (до колкото го има  Cheesy) и бул. България, надали нашия ще бъде по дълъг.

Затова ясно съм написал какво представлява Цариградско за София и България за Русе, не сравнявам градовете по големина Wink
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #31 -: януари 30, 2010, 11:41:06 »

Вальо е прав, освен това не е много за вярване това, дето е писал Фараша Smiley Макар че може, щото по Тодор Александров до средата на тунела за Люлин  - това е по-малко от половината булевард. От Руски до ст. Славия също не е целия булевард. Пък от Орлов мост до разклона за Горубляне е поне 9 км.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #32 -: януари 30, 2010, 08:44:25 »

Според мен, Липник трябва да се разглежда заедно със Скобелев. Това, че се променя името не означава, че булеварда свършва до Кръговото.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1189

Профил
« Отговор #33 -: януари 30, 2010, 11:59:40 »

Вальо е прав, освен това не е много за вярване това, дето е писал Фараша Smiley Макар че може, щото по Тодор Александров до средата на тунела за Люлин  - това е по-малко от половината булевард. От Руски до ст. Славия също не е целия булевард. Пък от Орлов мост до разклона за Горубляне е поне 9 км.

Не е въпрос на вярване - мерил съм го по електронна карта /освен ако картата не е грешна :-))/.
А за това че нашето международно е околовръстно - не съм много съгласен, защото бул България няма кривина на околовръстно. По въздушна линия от Метро до кръговото на Дунав мост е само с 1,2 км по-късо отколкото по бул. България, което е много малко. Даже през града /Сарайски мост-Симова мелница-Пантеон-Захарна-Дунав мост/ е малко по-дълго като разстояние, отколкото по международното.
Та дължината на Русе от Метро до Дунав мост се равнява на софийско разстояние, и то по улици, примерно от отделянето на бул. Вазов от Ботевградско - до тунела на Люлин, или от светофара на бул. Европа /Сливница/ с околовръстното /до Бриколаж/ - до стадион Герена в Сухата река; или от центъра на Княжево - пак до Герена.
И още 2 ориентира специално за неверния Ники - разстоянието по бул. България от НДК до Околовръстното е точно колкото от Мототехника до светофара на Старата поща на Скобелев, а разстоянието от Централна Гара Русе до Мототехника е колкото от Централна гара София до: 1)Обеля 2, 2)до началото на Левски-Г минато през Сточна, Чавдар и бул. Вазов или 3) до жк.Славия /Трамкар/

Пиша всичко това, защото ми се струва, че доста русенци имат нереално занижена представа за размерите на собствения си град. Русе не е мегаполис, но и не е 2 педи градче.

Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #34 -: януари 31, 2010, 12:07:49 »

Фараш, абсолютно си прав за разстоянията. Впечатленията на хората за "големите" разстояния във Варна и София идват от факта, че просто тези растояния се пътуват много по-бавно. И 2-та града имат голяма гъстота на населението и неадекватна площ, и от там повече автомобили на кв.км, повече светофари (особено във Варна).
Русе и Пловдив са друг тип градове - според мен по-добре планирани, с повече зелени площи и по-големи разстояния м/у сградите. Изключение прави "модерното" застрояване.
Факт е и, че Русе е по-голям по площ от Бургас.
« Последна редакция: януари 31, 2010, 12:10:06 от Митака » Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #35 -: януари 31, 2010, 10:32:16 »

Факт е и, че Русе е по-голям по площ от Бургас.

Разбира се, че е по-голям. То беше по-голям и по население, а сега са горе-долу равни, щото аз не вярвам на басните, че Бургас бил над 200х души, Варна - над 600х, а София 2,5млн. То ако е така, трябва да сме над 10 млн Cheesy

А за разстоянията - за глупости не ми се спори. Пък и не виждам какво значение има. Не съм ги мерил специално, не знам колко е от Старата поща до Мототехника, но от НДК до околовръстното е около 9-10 км.
« Последна редакция: януари 31, 2010, 10:35:09 от niki67 » Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1189

Профил
« Отговор #36 -: януари 31, 2010, 06:30:24 »

А за разстоянията - за глупости не ми се спори. Пък и не виждам какво значение има. Не съм ги мерил специално, не знам колко е от Старата поща до Мототехника, но от НДК до околовръстното е около 9-10 км.

Разстоянията не стават за спор, щото подлежат на мерене. Smiley
Но е хубаво човек да си свери вътрешния километромер, за да е горе-долу в час, да кажем заради такситата най-малкото.
Та разстоянието от светофара на НДК до околовръстното по България е точно 4,9 км или айде кръгло 5 км да го кажем, а от Орлов мост до разклона за Горубляне е 7,1 км.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 505

Профил
« Отговор #37 -: септември 08, 2018, 11:22:28 »

"Подписан е договорът за ремонт на бул. Липник"

"Булевард „Липник“ ще бъде модернизиран по българо-румънски проект. Договорът бе подписан днес(06.09.18) в Гюргево.
……...
Продължителността му е 30 месеца."

http://www.arenamedia.net/news.php?newsandpromotion_id=36086

"Русенският бул. "Липник" ще бъде модернизиран с 6 295 697 лева по спечелен българо-румънски проект от общините Русе и Гюргево."

http://www.briag.bg/ruse-6-300-000-leva-za-remont-na-bul.-lipnik/
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2257

Профил Ел. поща
« Отговор #38 -: септември 08, 2018, 02:22:30 »

Дано не получим подобие на булевард "Тутракан"  Lips Sealed
Активен
pesho
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил Ел. поща
« Отговор #39 -: септември 08, 2018, 06:56:44 »

А какво ще стане с реката под моста за която има обществена поръчка.Дали ще я впишат във общия проект или.Някой има ли информация?
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #40 -: септември 08, 2018, 09:42:22 »

Река, мост, "Липник"  Huh?
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 309

Профил Ел. поща
« Отговор #41 -: септември 10, 2018, 09:54:31 »

Дано не получим подобие на булевард "Тутракан"  Lips Sealed

Какво точно имаш предвид?
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #42 -: септември 10, 2018, 10:08:11 »

- велоалеи
- кръстовища
- тротоари
- маркировка
- озеленяване
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #43 -: юли 06, 2019, 05:36:53 »

Почна се. Наред с подобряване на дъждовната канализация под ЖП линията, върви и реконструкцията на булеварда.
Има ли някъде картинки и описание какво точно ще представлява "Липник" след ремонта?

Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #44 -: юли 06, 2019, 05:39:55 »

>>>

Нещо не издържа много боята на стълбовете  Angry

Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 16, 2019, 07:39:26