Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спарки АД  (Прочетена 13745 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« -: юни 27, 2008, 10:27:38 »

"Спарки" ще създаде още 300 нови работни места в Русе, търси над 100 декара за нов завод

http://www.ruseinfo.net/news_38257.html

..Пред в. "Дневник", в. "Утро" и RuseInfo г-н Петков каза, че от 3 години се търси парцел за разширяване на производството. Засега няма окончателно решение за преместване на производството...

Голямо търсене няма що. Все едно космодрум ще строят. Голямо умуване и за преместването. Бараките им са върху 110 дка в идеалния център на Русе, а стойността на земята под тях сигурно е около 50 млн. евро вече. Много несериозни изказвания за компания, листната на борсата, където инвеститорите искат ясни и точни индикации за бъдещето развитие, а не празни бръщолевения.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2298

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: юни 28, 2008, 01:15:19 »

Имам един приятел, който работеше в Спарки. По това, което ми е казвал съдя, че не е кой знае какво тоя завод. Остаряла и амортизирана техника, ниско заплащане...
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 28, 2008, 02:01:00 »

Договор за съвместна работа сключиха днес ректорът на Русенския университет доц. Христо Белоев и Станислав Петков, собственик на "Спарки груп". Те ще реализират общи проекти. Целта е науката и бизнесът да се подпомагат взаимно в изграждането на инженерните кадри и формиране на практически подготвени специалисти, обясни доц. Белоев.

От 900 заети в "Спарки"АД - Русе, 180 са с висше образование, а 120 от тях са кадри на Русенския университет, съобщи Станислав Петков, собственик и член на надзорния съвет на дружеството. Това предполага интересът на компанията да осигури лаборатории и материали, свързани с обучението на студентите. Заводите на "Спарки груп" в Русе и Ловеч имат нужда от добре подготвени специалисти, които да придобиват опит в лаборатории, адекватни на производствените условия и да разработват инженерни решения, свързани с реални технологични проблеми.

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=519722

От това, което знам за тях ми се струва, че им липсва качествен мениджмънт. Нещо не ми допада. Примерно посочват, че са немска компания, а такава компания в Германия няма. Не знам защо започват с подобна лъжа. Чувал съм за проблеми и със гаранциите. Вуйчо ми си беше купил машина от тях и се счупи. Въпреки, че имаше 3 седмици до края на гаранцията те отказаха да я подменят или поправят. Другото, което съм чувал са точно ниските заплати. Това не говори добре за фирмата. Дано в бъдеще си намерят по-добри управители.

Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2298

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: юни 30, 2008, 11:06:39 »

Моето мнение, е че предприятия, които не инвестират в модернизация на производството и развитие на служителите са просто някаква разновидност на робовладелци. Използват евтината работна ръка, докато могат след което следва затваряне и разпродажба  Cry
Къде са сега "П. Караминчев" и "Найден Киров"?  Huh?
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: юли 01, 2008, 09:43:50 »

Заплатите в Спарки са на средно ниво. Гладът за кадри в последните 3 години и конкуренцията за тях с други машиностроителни фирми в града, излекува мераците им за поддържане на ниско заплащане.
Обаче страшно нагло звучи изказването им, че ако не намерели терен в Русе, щели да се изместят другаде. Големи заплахи, няма що, все едно е лесно да намериш друг град, където да има по-евтин терен и 1200 човека квалифициран машиностроителен персонал.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2068

Профил WWW
« Отговор #5 -: юли 08, 2008, 10:23:39 »

Уау, какво е било това?

Силен трясък разбуди в неделя сутринта живеещите в близост до жп линията в квартал "Родина".
Стреснати русенци разказаха как веднага са свързали шума с взривовете в Челопечене и с облекчение разбрали, че става въпрос само за големия комин в съседното предприятие "Спарки", съборен към 7-7,30 часа, докато повечето хора сладко спят, съобщи вестник “Утро”.
Мненията на очевидците останаха разделени - една част твърдяха, че коминът е съборен с дърпане, а други се придържаха към версията за поставен в основата взрив.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #6 -: юли 08, 2008, 07:00:05 »

Според мен са сбъркали Спарки с Караминчев. Там събарят комини Wink + това Караминчев е точно до ЖП линията. Спарки какво има до ЖП линията?
Активен
variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #7 -: юли 08, 2008, 07:54:02 »

Има, има...комин.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #8 -: юли 08, 2008, 07:54:50 »

Или имаше?  Wink
Активен

Във форума се ражда истината.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: септември 23, 2008, 04:38:10 »

Нов завод ще строи "Спарки" АД - Русе, получава сертификат за инвестиция клас А
Сертификат за инвестиция клас А ще получи проектът „Изграждане на нова производствена площадка на Спарки АД, гр. Русе” на церемония в Министерство на икономиката и енергетиката на 25 септември. Спарки АД ще реализира проект за модернизация на производството и в рамките на следващите 3 години ще инвестира 50 млн. лв. за изграждане на нови производствени мощности.

Предвижда се инвестицията да включва строителството на нов завод, в това число закрити и открити производствени площи, складово стопанство, изпитателен полигон, и ново оборудване – металорежещи машини, заваръчни роботи и оборудване, обработващи центрове с цифрово-програмно управление, агрегатни машини.

Това е първият етап от инвестиционната програма на дружеството. В процеса на изпълнение на инвестиционния план ще бъдат открити 220 нови постоянни работни места. Вторият етап предвижда удвояване на производствените мощности до края на 2014 г.

Спарки АД е от групата Спарки от 1997 г. Основната дейност на дружеството е производство и дистрибуция на заварени конструкции – колони, рами, стрели, шарнири, кофи, селскостопански машини – косачки, култиватори, веялки и мотофрези; мотокари. Дружеството изнася 98% от продукцията си. Основни пазари са Франция, Германия, Ирландия, Великобритания и САЩ. В завода работят 900 човека.

Икономическата група Спарки груп присъства на българския машиностроителен пазар вече 20 години. Групата се състои от две производствени дружества: Спарки АД и Спарки елтос АД; три търговски: Спарки трейдинг ЕООД, Sparky GmbH (Германия) и SG Logistics (Кипър) и две инвестиционни дружества. Спарки притежава най-големия завод за електроинструменти на Балканите. Износът на продукцията е в над 70 страни.
Източник: БАИ и RI
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: септември 23, 2008, 04:39:13 »

Къде ще е заводът?
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: септември 23, 2008, 04:53:34 »

Това значава, че терена на бившият им завод остава свободен. Какво ли ще изникне там? Ще ми се тоя път да е наистина офис център, а не поредният мол.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: септември 30, 2008, 01:57:21 »

Какво става с връчването на сертификата на Спарки? Имало ли е такова изобщо и обявена ли е подробна информация за бъдещия завод? Къде са нашите специалисти- журналисти за да ни осведомят?
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2068

Профил WWW
« Отговор #13 -: септември 30, 2008, 08:23:14 »

Вече го е получил Smiley

Другото хубаво нещо е че се изнасят от Георги Димитров и на тези скъпи парцели сега може да се строи нещо по-човешко Smiley

http://stroitelstvo.info/show.php?storyid=557097

Апропо, направих си сметка и излиза, че 3 от сертификатите клас А и 2 от сертификатите клас Б за инвестиции са в Русе, което е доста добре.

4 от проектите са индустриални, което е прекрасно Smiley
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: октомври 01, 2008, 01:08:00 »

Добре е, че има има инвестиции в индустрия, но ми се струва, че не трябва да се прекалява. Време е да се наблегне сериозно на логистиката. Все още няма осъществен нито един проект в тази сфера, въпреки многобройните планове.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница октомври 14, 2019, 03:54:26