Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дунавският път  (Прочетена 14663 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #15 -: септември 05, 2008, 09:50:49 »

Хахаха! Много вероятно Cheesy
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4662

Профил Ел. поща
« Отговор #16 -: септември 05, 2008, 08:34:44 »

Ееее, наистина добре казано!!! Cheesy
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
dunav_rousse
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 413

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: март 17, 2009, 06:15:57 »

Север срещу Юг – инфраструктурната дискриминация в България

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=278553
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #18 -: март 17, 2009, 06:33:39 »

Определено е вярно пренебрегването на северните части на България. Фактът, че дори и един проект за ремонт на засега единствения ни вход през мост от Румъния не е завършен (ремонта на бул. България) и четирилентовия път до Търново не се осъществява, както и замразения строеж на Хемус са красноречиви. Другите магистрали, споменати в статията може да ги приемем по-скоро като пожелателни, но съществуващите проекти трябва да се завършат, ама уви не се работи по тях Sad.
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4662

Профил Ел. поща
« Отговор #19 -: март 17, 2009, 10:05:56 »

Ами какво да се прави, като управлението на България е в ръцете на ДПС, а тази партия подготвя територията ни за ново турско "присъствие". Което, разбира се, ще започне от южните райони поради географската им близост с Ана Ватан... Sad
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
marlou
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 113

Профил
« Отговор #20 -: март 17, 2009, 10:59:21 »

Да беше виновно само ДПС,ама не е. Всички са в кюпа. Не знам дали някой скоро е минавал по дунав мост да види за какво става въпрос в Бг участъка-дупка до дупка. Е аджаба къде отиват парите от "такса мост". Това е повече от срамота,това си е живо престъпление.
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #21 -: март 18, 2009, 01:42:43 »

Между Дунав мост 2 при Видин ще изглежда доста добре. Забележете, че се проектира с 2х2 ленти, нещо, което не знам защо не е било предвидено за Дунав мост 1:

http://i717.photobucket.com/albums/ww177/gusterbo/vid.jpg
Дунавският път
Активен
CaMaRo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 554

Профил
« Отговор #22 -: март 18, 2009, 02:01:32 »

само дето няма да стане в близките 20 години
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #23 -: март 18, 2009, 02:26:49 »

Не знам. Все пак се работи по него, така, че може и по-скоро да стане. Намерих малко снимки от декември 2008.

http://i44.tinypic.com/2uf56oz.jpg
http://i41.tinypic.com/30htp2o.jpg
http://i39.tinypic.com/v48ayo.jpg
http://i40.tinypic.com/bhzhi8.jpg

П.С. Порових се и открих също много интересен репортаж на БТВ Репортерите посветен на този проект. Предполагам за много от вас ще е любопитно да разберат какви дейности включва едно изграждане на толкова голямо съоръжение. Ето и линка към предаването. http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?video_id=9063&type=N
« Последна редакция: март 18, 2009, 03:19:48 от tt » Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: юни 08, 2009, 10:41:00 »

Хм, ето какво казва чичко google по въпроса.
Пътят от Русе до Свищов според Google
Предлага ми да мина през Пиргово, Мечка, Батин, Кривина, Новград, Вардим, Свищов. До Мечка пътят е ОК, но нататък някой пробвал ли се е? Изобщо кой участък е проходим, знаете ли? Сигурно е много красиво. Можете да zoom-вате картата.

И още нещо, което като че ли потвърждава този маршрут:
Цитат
Къде се извършват пътни ремонти в региона
...
Пиргово-Мечка-Новград-Свищов - ремонт водосток между с.Новград и с. Вардим
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=363970
« Последна редакция: юни 08, 2009, 12:06:53 от deian » Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #25 -: юни 08, 2009, 07:19:01 »

Пиргово,Мечка,Стълбище,Батин......Пиргово и Мечка са по на около един/два километра навътре от Дунава. Следващите са кажи речи на реката . Пирговските вили са само на 11 километра от пристанище Русе ,но поради завоя на реката те не се виждат .Умните хора отдавна си правят плажове /даже нудистки на пясъците срещу Пиргово .Дива природа и чисто българско националистическо село .Пътя прави големи зигзагове до Стълбище ,после е що годе прав покрай реката. Причината за зигзаговете ,е базата на Петрол на 12ти км . От съображения за сигурноста на огромните  цистерни едва ли ще има панорамен път там. Карал съм Пиргово/Кривина преди около 10 години ,пътя беше доста тесен и обрасъл . Ако е за леки коли хората няма да са против пътя да се оправи ,ама ако почнат и тирове ще има удавени турчуля с по камък на шията,а преди това обстреляни с бренекета за глигани .... ГАРАНЦИЯ .
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208

Профил
« Отговор #26 -: юни 10, 2009, 09:39:25 »

Хм, ето какво казва чичко google по въпроса.
Пътят от Русе до Свищов според Google
Предлага ми да мина през Пиргово, Мечка, Батин, Кривина, Новград, Вардим, Свищов. До Мечка пътят е ОК, но нататък някой пробвал ли се е? Изобщо кой участък е проходим, знаете ли? Сигурно е много красиво. Можете да zoom-вате картата.

Проблематичен за кола е пътят Кривина - Стълпище. Пътят след Стълпище до Батин е бил асфалтиран, но поради годините и това че е ниско до Дунава и често е заливан, вече е по-скоро почвен път. Батин - Кривина, доколкото знам, също е междуселски. Относно красота, районът Стълпище-Батин са били навремето блата, сега са рибарници. Брегът е нисък, има гъсти, джунглести заливни гори и споменатия път, който е досами реката. Напомня ми като пейзаж и декор за Баскервилското куче, в нашия случа може да е Батинското куче. От Батин нагоре брегът отново е висок и вероятно живописен. Не съм ходил, за съжаление.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208

Профил
« Отговор #27 -: юни 10, 2009, 09:43:28 »

Една корекция - гората е първият километър, после е рехаво.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: юни 10, 2009, 10:31:14 »

Благодаря на фараша за актуалната информация. Рибарят си казва думата Smiley
За Стълпище съм чувал много интересни неща, но никога не съм ходил. Как се стига до там (предполагам е от Мечка) и струва ли си? Някой ако има снимки?
Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #29 -: юни 10, 2009, 09:31:45 »

Автобус от централна гара ЮГ Пиргово/Мечка/Стълбище/Рибно стопанство .Мисля че е веднъж дневно . Между Мечка и Стълб,п,ище на хълма е паметника посветен на Руско/турската освободителна война . Мечка има хубава църква .Стълбище има/ше басейн и ресторант ,,Баба станка,,  .Басейн има и в бившите пирговски ябълкови градини при разклона за Иваново ,недалеч от селскостопанското летище Пиргово. Стълбище няма лиман,лодкостоянка камо ли пристанище ,абе много е умряло и подтискащо .Лансирането му се дължи на напъните на община Иваново да задържи двете си Дунавски села да не отидат към Русе .Станишевия мотив за отказ ,беше ,че Иваново нямало да има излаз на Дунава . Батин има една облещена джамия да я гледа цяла Европа от корабите си . Ако ви издирва полицията, укрийте се в Кривина .Новград, подредено и отдалечено . Безспорен победител по почти всички показатели е Пиргово .Факта ,къде къщите са два до три пъти по скъпи от другите села ,е достатъчен  Cool
« Последна редакция: юни 10, 2009, 09:35:19 от ilko » Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 27, 2019, 12:25:27