Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 74   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сгради в Русе нуждаещи се от реставрация  (Прочетена 268603 пъти)
0 Членове и 5 Гости преглежда(т) тази тема.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2452

Профил Ел. поща
« Отговор #600 -: февруари 24, 2014, 10:44:56 »

От известно време укрепват каменната стена пред бившата сграда на "Безмитна зона" по "Придунавски". Изляха бетонен пояс и го облицоваха с оригиналните камъни. Дали ще предприемат нещо по самата сграда преди да почне да се срутва?
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #601 -: март 04, 2014, 10:45:15 »

Цитат
Кеят определен за русенския финалист в кампанията "Място в сърцето"
http://www.ruseinfo.net/news_124259.html
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #602 -: март 05, 2014, 01:35:40 »

Супер мътна ми е тая кампания. Никъде не съм видял да пише да има някакъв фонд за победителя, от къде ще дойдат парите, има ли ги изобщо и т.н. Прилича ми на анкета с пожелателен характер. Поправете ме ако съм пропуснал нещо.
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #603 -: март 05, 2014, 11:10:52 »

Май нищо не си пропуснал. За някакви дарения се споменава, мъгливо изглежда наистина.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3223

Профил
« Отговор #604 -: март 07, 2014, 11:00:10 »

Има някакво раздвижване около сградата на старата поща. Преди няколко седмици с един кран изнасяха и товареха на камион стари радиатори от отвътре. Тия дни обратно вкарваха строителни материали, разни мазилки, гипс-картони и т.н. Някои чувал ли е нещо? Не ми се вярва Иван Добрев да се е размърдал около идеята си за 5-звезден хотел, тъй като в другия край на сградата Мебели Виденов си обновиха табелите и нещо не ми се връзва.
Активен

Във форума се ражда истината.
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #605 -: март 08, 2014, 12:04:54 »

Разпитахме днеска по етажите в нашата сграда и никой нищо не знае. Всички казват само, че трябва да стане хотел, но дали работят там във връзка с това или не..
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #606 -: март 08, 2014, 10:14:02 »

По-вероятно ми се струва да облагородяват някое помещение за наемател.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 374

Профил Ел. поща
« Отговор #607 -: март 11, 2014, 04:46:16 »

Преди време се говореше, че трябва да стане 5 звезден хотел, някакъв по-изтънчен, с изграждане на някакви допълнителни помещения отзад и под сградата, така че да не се нарушава архитектурният ансамбъл.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #608 -: март 11, 2014, 05:04:06 »

По сградата на площада пред Речна гара, която е на ъгъла на Цар Калоян и Славянска в момента се работи усилено. Тя от доста време седи със сменена дограма и сякаш нещо се оформяше там, но не помня какво сме коментирали. Някакви спомени или идеи?
Активен

evgeni
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

Профил Ел. поща
« Отговор #609 -: март 11, 2014, 08:50:50 »

шефът на актуална русенска строителна фирма е купил тази сграда и ще я прави за себе си за живеене. по познатия начинн запазват само фасадата а отзад дефакто нова постройка
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #610 -: март 11, 2014, 09:51:07 »

Коя е фирмата, просто любопитствам?  Cheesy
Дано и "Севастопол" получи втори живот някой ден.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 588

Профил
« Отговор #611 -: март 12, 2014, 12:09:39 »

Роан 90 ООД   Smiley
http://www.roan90.com/
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #612 -: март 12, 2014, 09:44:08 »

Доста ексцентрично решение...
Активен

Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1182

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #613 -: март 12, 2014, 07:09:24 »

Не намерих сградата на сайта на тази фирма. Може би не знам къде да търся.
А самата сграда я знам като хотел Дунав. Така се казваше преди да построят хотела на Балкантурист в центъра. Ресторантът винаги е бил Севастопол по мое време. Самата сграда е била поща, преди да построят пощата срещу мъжката гимназия.
Ресторант Севастопол имаше вход към кухнята откъм ул. Отец Паисий - там са ме пращали да вземам кебапчета за в къщи.
Имам много хубави спомени, защото сградата е точно срещу бившата къща на баба ми и дядо ми - на пл. Отец Паисий 3, от която е останала само входната врата, към стълбите към двора. Входната врата беше обща с къщата на Сокерови, отдолу беше Деспред.
---
Вечер пристигаше "кораба", в същност те бяха два кораба - първият идваше в 20:30 от Силистра, а вторият, в 21:00, наречен просто "кораба", беше от Видин. По тази линия бяха корабите Г. Димитров, Ал. Стамболийски и Димитър Благоев. По линията за Силистра Христо Смирненски и още един такъв. Някога парни, после с дизелови двигатели. Но димоотводните им тръби, комините, си бяха останали от "кюмюреното време". Разбира се говоря за времето преди кометите! Кометите са нова работа!
---
Та вечер, като пристигнеше "кораба" целият район там се изпълваше с живот, пред хотела имаше винаги, едва ли не, тълпи от хора. Тогава имаше така нареченото "екскурзионно летуване", за което съм писал. Но публиката беше всякаква - ученици-екскурзиянти, пътуващи въобще - хора в командировки, туристически групи - българи - от друг градове, въобще имаше живот на този площад. Ресторантът беше пълен винаги. Свиреше "първокласен джаз". Ресторантът беше с плюшена мебел (мисля зелен или жълтозелен плюш) и леки, загатнати, сепарета. После направиха другия хотел и всичко секна. Пак си беше хотел още известно време, но го нямаше вече този живот, тази глъчка вечер, след като "кораба" беше пристигнал. Площадът просто се обезлюди. Така го знам и днес. Безлюден. А и какво да правят хората там, като няма вече пристанище, кораби, пътуващи.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #614 -: март 12, 2014, 10:20:42 »

Pfote2, мисля че те обърках. Не ремонтират сградата, където е "Севастопол", а тази на площада пред Речна гара.
http://www.bgmaps.com/link/15D5ECD104B78B0F37334211068FEB39
« Последна редакция: март 12, 2014, 10:27:33 от vesel » Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 74   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.042s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 19, 2020, 08:34:12