Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Най-голямата сграда в Русе?  (Прочетена 8686 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
peter
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 60

равно на водоравно

Профил
« -: март 27, 2008, 08:25:50 »

Здравейте, някой може ли да ме подсети къде е бившата оцетена фабрика? Повода да питам е тази статия от дир.бг
http://rousse.dir.bg/2008/03/27/news2821829.html

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен

© ®
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #1 -: март 27, 2008, 09:18:12 »

Има друга тема за въпросната сграда. Там пише, че е до частна клиника Ескулап.
Активен

E.N.
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: март 27, 2008, 10:30:06 »

Доста евтин PR и мола на кръговото и този на ИРИС ще са по големи и също са монолитно стройтелство ,и са цели сгради не са разделени на по няколко с топли връзки примерно. Единствено на височина е по висока, ама се съмнявам да бие Рига или хотела на кръговото например, така че това е просто за да се пише иначе не виждам нищо сензационно.
Активен
Flying spur
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Nothing good comes easy

Профил WWW
« Отговор #3 -: март 27, 2008, 10:31:37 »

Намира се в Родина 2 между бившето училище "Христо Смирненски" и блок "Беласица", с други думи до "Praktiker" Wink

Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2188

Профил WWW
« Отговор #4 -: март 27, 2008, 10:36:14 »

Да, но е най-голямата жилищна сграда след 1989.
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1035

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: март 27, 2008, 10:55:05 »

Никой от PR-а на въпросната сграда обаче не споменава един много интересен факт Smiley Та тази сграда ще се намира до сами Ж.П. линията и ще е отделена от нея с висока ограда ... Проблема е, че само който не е живял до Ж.П. линия не знае за какво говоря Smiley да да - да да ....... да да - да да  Grin
Активен
E.N.
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: март 28, 2008, 10:28:26 »

Не видях някаде да пише най голямата жилищна, а просто най голямата. Няма значение, пожелавам успех на всички които инвестират в града.
Активен
спиро
Гост
« Отговор #7 -: март 28, 2008, 02:17:13 »

Тази сграда е просто уникално тъпа. Такива грозни сгради, стил късен комуноиден социализъм, трябва да спрат да се строят в нашия град. Вас харесват ли ви тези грозотии на чародейка и дружбите или другите грозлища в Родина или блоковете от рода на Ниш на края на града? Това е пълен произвол и дано някой и забрани строежа в такъв вид. Нашият град има претенции за град с традиции и европейски вид. В Лондон тези чудовища ги срутват един по един, а в Париж в подобни  жилищни комплекси живеят най-бедните емигранти и е пълно с престъпност. В Русе трябва да се строят малки блокчета  с един два входа и на 4-5 етажа, за да се познават хората и да има комюнити спирит както се казава.  Тези строителни "босове" не инвестират в Русе, а просто ще се изакат в града ще си приберат набързо парите и айде със здраве. Понеже земята е скъпа искат да сторят колкото може по нависоко и с по-голяма площ. Ако говорим за чисто офис сграда в един добре организиран бъзнес-търговски център в покрайнините на града, нямам нищо против. Но това е безобразие. Я погледнете снимките за бога. Що за чудовище?
« Последна редакция: март 28, 2008, 02:20:59 от спиро » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3252

Профил
« Отговор #8 -: март 29, 2008, 01:25:14 »

С изключение на това че мението на Спиро е малко крайно, съм съгласен. Ще добавя и че такива сгради само затормозяват трафика на града. Предполагам, че тя ще има някакъв подземен гараж, но си предствете ако вместо тая сграда бяха построени няколко малки блокчета на колко по голяма разгъната площ щяха да се паркират колите на собствениците, вместо сега да се гъчат във и около нея. Просто тоя ще бъде поредния район, където пешеходците ще минават по пътя, защо тротоара ще е недостъпен от паркирани коли.
Активен

Във форума се ражда истината.
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: март 29, 2008, 01:48:25 »

Абе... Ако си мисля за същото място, то тогава няма как да е най-голямата сграда там. То е едва 30х30м...
П.П. Аз му имам снимка...

0328_152133.jpg
Най-голямата сграда в Русе?
* 0328_152133.jpg (239.55 KB, 1280x1024 - видяно 717 пъти.)
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #10 -: март 29, 2008, 03:55:35 »

Между другото да. Освен ако не съборят съседните къщи и блок, няма как да стане най-големия блок "тра ла ла". Имала съм възможността да поглеждам от балкон на ей онзи блок, дето е на снимката още докато съществуваше постройката на Оцетената... По-късно я събориха и... абе малко е пространството... много, много малко за такива големи лъж... опа, идеи  Cheesy
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2188

Профил WWW
« Отговор #11 -: май 28, 2008, 02:14:57 »

http://www.property-commercial.bg/bg/index.html

Има снимки отпреди 2 седмици. Като гледам са вдигнали вече 4-5 етажа.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #12 -: май 28, 2008, 02:27:53 »

Да, наскоро минавах оттам. Нещо не ми харесват такива грандулници.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1266

Профил
« Отговор #13 -: май 28, 2008, 02:57:59 »

Грозничка е, ама ако сме такива максималисти трябва цялата Родина в нея част да срутим. Щото околните блокове са още по-зле Sad

поне се връзва с околния градски пейзаж. Я си представете сецесион или нещо ултра модернистично насред тия панелки. ще е ебаси гювеча Cheesy
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1423

Профил
« Отговор #14 -: май 28, 2008, 03:01:45 »

то изобщо всичките квартали с панелни не само в Русе са ебаси гювеча особено с тия разноцветни тераси дето си ги боядисват кой как му изнася... Grin
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 20, 2020, 11:01:58