Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Александровска  (Прочетена 82676 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2121

Профил WWW
« Отговор #150 -: ноември 03, 2014, 10:21:38 »

Те паветата може и да са наредени както трябва, обаче новите плочи по витошка....особено тези дето турците ги редиха....абе по-добре да не коментирам, поредното "усвояване" на евросредства.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1874

Профил Ел. поща
« Отговор #151 -: ноември 06, 2014, 12:22:39 »

Това е отделен въпрос. На мен като цяло новата "Витошка" не ми хареса. 
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2370

Профил Ел. поща
« Отговор #152 -: ноември 09, 2014, 09:04:18 »

Май промениха модела на фенерите за осветление. Първоначално сякаш бяха без обков по ръбовете и малко не се връзваха с богатите орнаменти по стълбовете.

Изглежда, че саксиите ще имат автоматична система за напояване. Струва ми се, че има заложена система за капково.
Активен
evgeni
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 62

Профил Ел. поща
« Отговор #153 -: ноември 11, 2014, 12:46:26 »

и на мен ми направи впечатление че има некви макучета горе по стълбовете за саксии (не са кабели със сигурност) . Много хитро
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #154 -: ноември 12, 2014, 04:18:36 »

Оффф и тук ли саксии? Shocked  Evil
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4703

Профил Ел. поща
« Отговор #155 -: ноември 13, 2014, 02:11:10 »

Е, тези изглеждат (поне на проекта) доста по-естетично изработени, от метал с цвета и стила на стълбовете (черен), а не като онези пластмасови недоразумения в източната част на Главната...

А по-надолу ще цитирам част от коментарите под новина в Dir.bg, озаглавена Проекти за над 103,4 млн. лева в Русе, която съм постнал в темата Благоустройство:

http://www.ruseonline.info/smf/rousse/t174/msg39029/#msg39029

Докато сега ремонтираната отсечка на "Александровска" влезе в експлоатация, първата ремонтирана вече чака за ремонт...Да се поразходи кметчето малко по нея, а не да си дава самооценки на екипа...

Цяла година се мотат и чудят как повечко кинти да откраднат. Работа за един-два месеца я вършат за една-две години. А ние не само кал газим, а и магазините по центъра изпофалираха. Всички знаем кой е изпълнителят на проекта, а и виждаме как от едната страна, където е Космополитън, се прави 6-метров тротоар, а от другата 2 метров. Защо ли е това? Май маси ще изкарва и лятна градинка си заформя някой на главната. А Вие блейте, овце тъпи, и стойте само по компютрите, да ви крадат парите разни пришълци от други селски градчета. Явно няма елит в Русе, който да е от русенци-кореняци, които да са израснали тук и да милеят за града си!

Айде стига с тези кореняци, кво значение има кой къде е роден? Да не са некви извънземни или благородници, виж им порутените къщи по центъра!

Не казвам че собствениците на главната са кореняци, по принцип говоря за кореняците и не като потомствени. Мисълта ми е за хора, които са израснали от малки в града, играли по улиците му, разхождали са първите си гаджета по кея. Такива хора би трябвало да милеят за тоя град. На селчовци ли да се надяваме или на сирийците и афганистанците да ни оправят!

Да милеят разни пенсионери, по-младите и будни българи и русенци са вазирали навън. В провинциалните български градове се преселват предимно и хора от селата, това е ясно.

Тъй-тъй, дъртите да плачат за града, младите да се махат, а герберугите да крадат като за последно - той им е бащиния... И аз това викам...

Е, няма такава пародия! Бай Мангал изкърти павета на един век (под асфалта), гранитни бордюри, за да сложат криви бетонни плочки и бордюри, които ще се саморазрушат за 2 години. Цинизъм! А проекта просто не искам да го коментирам. Една година да ги биеш с лопатата в главата - малко ще им е.

Градски, нямат значение паветата.
Важно е герберските мафиоти да крадат като за световно.
Познай кои фирми са усвоили тези 103 млн. лева.

Моля, обърнете внимание на следните 2 неща, притурени след ремонта: 1.Уличните лампи - черни и фалосообразни, от където и да ги гледаш. 2.Железните колчета, забити в земята и пречещи на нормалното ходене: също са черни и с вид на ..й. Явно, Стоилов и Ко. са с извънредно малки... възможности, та компенсират своя комплекс по главната улица. По-грозни, безвкусни и неподходящи елементи... Толкова ли лампите не можеха да бъдат лампи, а типични ... И този гном има гьонсурат да говори, след като обезобрази най-представителната ни част!

Хайде, ако обичаш, престани с глупостите! Човек, който не знае да напише "откъдето", а го пише "от където", да дава акъл на други? Нормално ли е?

Психиатър
Драги ми съгражданино, позволете да Ви попитам. Ако се загледате внимателно в мехурчетата, които се образуват в чаша с газирана вода, случайно не виждате ли гола жена, яхнала фалос? Ако е така, моля да се свържете с мен - имаме какво да обсъдим. Не си губете времето с архитектурни и инфраструктурни форми!
« Последна редакция: ноември 13, 2014, 02:17:08 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #156 -: ноември 13, 2014, 11:39:46 »

Хайде честито първо къртене на новите плочки в комплект с дебелия бетон под тях. Веселбата е покрай сградата на "Балкан".
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #157 -: ноември 14, 2014, 07:02:28 »

Да, този идиотизъм и аз го видях днес - плочките махнати, а бетонната основа разбита с пневматичния чук... Shocked

Обаче отдавна съм се преситил на такива дебилщини и нямам вече нерви нито да се учудвам на нечия тъпотия, нито да реагирам с бурни емоции на нашенските абсурди. Просто констатирах примирено: "Е, какво пък, все пак живеем в България" - и отминах. Angry
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #158 -: ноември 14, 2014, 10:09:56 »

Майната му, тия неща се решават с анекс към договора и се покриват от родните и европейските данъкоплатци солидарно Smiley
Активен
evgeni
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 62

Профил Ел. поща
« Отговор #159 -: ноември 15, 2014, 07:24:21 »

Всички знаем че българите сме слаби в организацията и планирането. Ама наистина понякога целта оправдава средствата Cool
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #160 -: ноември 16, 2014, 02:33:30 »

Да, остава само въпроса каква е целта Smiley

Всъщност не съм много прав - не се поемат солидарно анексите - на онези им се представя един проект и те него одобряват. Анексите са за сметка на съфинансирането....дам, та хората които твърдят че по европроекти се ограбва държавния/общинския бюджет всъщност не са толкова далеч от истината.
« Последна редакция: ноември 16, 2014, 02:36:44 от n00b » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #161 -: ноември 16, 2014, 05:43:19 »

Да, този идиотизъм и аз го видях днес - плочките махнати, а бетонната основа разбита с пневматичния чук... Shocked
Ами не знам, но тази част от "Александровска" много бързаха да я открият, щото в Русе още през началото на септември идва Лиляна Павлова, а нашият кмет много искаше да се докара пред партийното си ръководство. Все си мисля, че сегашният резултат и ремонтни дейности по вече завършената улица са в пряка връзка с това посещение и бързането на всяка цена...
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #162 -: ноември 16, 2014, 10:59:12 »

Накратко казано - и преди 10.11.1989 (в социализма с планова икономика), и след това (в капитализма с пазарна икономика) българинът си е българин. Само дето тогава се бързаше показно да се завърши някой емблематичен обект или за Девети септември, или за Първи май (свързани с посещението на някое БеКаПейско "величество"), сега пък за някой общоевропейски празник ("величеството" е от някоя партия - отроче на БКП), но резултатът е все някакви недомислици или недоработки, които са за сметка на нашия джоб... Sad

(Не че ако не се бързаше със завършването, нямаше да има такива грешки и пропуски - както пише нашият съфорумец evgeni, "българите сме слаби в организацията и планирането", но поне вероятността за издънки щеше да е по-малка...)
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #163 -: ноември 16, 2014, 11:59:41 »

Както се казва, стават грешки  Cheesy

Аз не намирам нищо лошо в това, че се бърза. Все пак става въпрос за територия, която е доста ползвана от пешеходци и автомобили, има и много търговски обекти и административни сгради. Отделно, като завали дъжд или сняг ще настане голяма мизерия. Сетете се как цяла зима площада беше като картофена нива (по време на ремонта му).
Разбира се спестеното време не трябва да е за сметка на качеството.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #164 -: ноември 24, 2014, 11:16:49 »

Понеже не мога да добавям в предния пост, почвам нов  Cheesy
Монтираха светеща украса за Коледа върху стълбовете в обновения участък, така че се надявам скоро да бъде светлина.

Ганю в действие. Почна се с паркирането върху обособения площад пред "Балкан". Новият тротоар между ДСК и училище "Христо Ботев" е трудно проходим за пешеходци, благодарение на спрените върху плочките таралясници от всякакъв калибър.

Няколко снимки от Плевен, за да може да си ги мерим.

211120141717.jpg
Александровска
* 211120141717.jpg (254.05 KB, 1280x960 - видяно 518 пъти.)
211120141718.jpg
Александровска
* 211120141718.jpg (272.8 KB, 1280x960 - видяно 554 пъти.)
211120141719.jpg
Александровска
* 211120141719.jpg (280.2 KB, 1280x960 - видяно 586 пъти.)
211120141721.jpg
Александровска
* 211120141721.jpg (455.68 KB, 1280x1706 - видяно 573 пъти.)
« Последна редакция: ноември 24, 2014, 11:26:49 от vesel » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 21, 2020, 12:17:47