Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Американска инвестиция-Русе или Гюргево  (Прочетена 3051 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« -: септември 13, 2007, 09:47:02 »

http://www.investor.bg/?id=54817

Ако тази мощност се осъществи в Русе, градът ни ще се утвърди като българският център в автомобилната промишленост.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: септември 14, 2007, 12:24:40 »

Ами ха дано именно нашите 50% шанс да се превърнат в 100% - наистина ще е сериозен плюс за града! Дано и градската управа успее да подпомогне всякак решението в наша полза! Успех на Русе! Cool
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deepkeeper
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #2 -: септември 14, 2007, 01:42:08 »

Джурджу дазънт стенд ъ ченс...  Wink
Ежегодно ВТУ-то ни бълва квалифицирани инженери, т.е. работна сила за въпросния завод. Това от своя страна би задържало специалисти в града.
 Гюргево е малък град, с двойно по-малко жители и е невзрачен. Трябва да са ужасно глупави, за да построят завода си там. В кърпа са ни вързани.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2048

Профил WWW
« Отговор #3 -: септември 14, 2007, 12:18:14 »

Да ама шефът им за региона е румънец, така че не се учудвайте ако изберат Гюргево. Не мисля, че имат шансове, и все пак се надявам, че тоя румънец не иска да си рискува уволнението заради някакви такива националистически решения...и все пак не знам..
Активен
Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« Отговор #4 -: септември 14, 2007, 12:57:39 »

наистина, дано да ни изберат, но не съм съгласен с мениджъра, че кадрите и инфраструктурата били почти на едно ниво в двата града....
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #5 -: септември 14, 2007, 03:02:12 »

Абсолютно всички обективни показатели са в полза на Русе. Въпросът е в субективните.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #6 -: септември 14, 2007, 09:40:17 »

е не всички показатели са в наша полза но за повечето съм съгласен. то ако бяха всички те нямаше да мислят 2 месеца. не съм ходил в Джурджу но съм чувал че имат добра инфраструктура и някои съоражения са по-добри от Русенските им еквиваленти. иначе наскоро гледах филм за тези АТВ-та и наистина са придобили голяма популярност в Европа. все повече хора ги използват в градския трафик защото са лесни за управление и паркиране, а и мове да се провира по-лесно  Wink дори в репортажа за тях имаше костюмари, които пътуваха до работа в офиса с АТВ. чудя се защо обаче го няма Русе като основен дилър през 2008-ма в страната. сигурно защото ако не в Русе, то в Джурджу ще има завод и ще е достатъчен за региона.
Активен

Във форума се ражда истината.
daniels
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: септември 17, 2007, 04:10:59 »

Новината е отлична . Но нашите шансове не са по-големи от 50 % . Все пак в Румъния има някои предимства ,като развито автомобилостроене и повече преференции по отношение на инвестициите. Една приятелска забележка : ВТУ - се намира във Велико Търново . В Русе е Русенският университет. И този ВУЗ е наистина вече Университет , не само на име . Ето още едно подценяване на града ни. И то от русенец.
Активен
Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« Отговор #8 -: септември 17, 2007, 08:29:55 »

Хмм, аз защо винаги съм си мислел, че между Висше учебно заведение и Университет разлика няма? или може би греша?
Wink
Активен
daniels
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: септември 18, 2007, 03:39:58 »

Преди време , по -неясни критерии , както всъщност много често става за съжаление в България , името на русенския ВУЗ се промени на ВТУ - за тези които не помнят - Висше Техническо Училище . Т.е вместо , да речем МЕИ-Русе , стана ВТУ . Говорим за имидж на града , а бъркаме името . Но това много често се прави и в пресата , а и дори русенски депутати назовават Русенския университет - технически университет ..и.т.н.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 30, 2019, 09:14:33