Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бъдещето на кръговото?  (Прочетена 115105 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4727

Профил Ел. поща
« Отговор #315 -: януари 04, 2016, 03:50:05 »

Мдаа, това е единственият от шестте подхода, който е без стъпала и асансьор, като мотивът явно е бил, че единствено там има възможност да се направи по-дълъг (по протежение на алеята) наклон и съответно ъгълът да бъде достатъчно малък за комфортно слизане и качване. На противоположния подход (към Автогарата) пречи подземният колектор, а другите четири са по-къси и стръмни и просто няма как да се преодоляват без стъпала. Само че проектантите май са забравили един всеизвестен факт - че русенските зими са твърде сурови, което ще създаде проблеми при използването на такъв наклонен подход при заснежаване и заледяване. Да се почиства навреме и идеално е невъзможно, а даже и милиметър леден слой може да подхлъзне пешеходеца, така че неприятности определено ще има. "Благословии" по адрес на Общината - също. Обаче най-многото, което може да се направи в случая, е да се монтира парапет. Не вярвам да тръгнат цялостно да преустройват алеята, като й оформят стъпала.
« Последна редакция: януари 04, 2016, 03:52:57 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2452

Профил Ел. поща
« Отговор #316 -: януари 04, 2016, 10:07:42 »

Стъпала, наклони, все едно. Няма ли добра зимна поддръжка, винаги е опасно.
Да ви обърна внимание и на друго. Тротоарът пред полицията е ниско спрямо платното на кръга. Така в едно известно разстояние главите на пешеходците са на нивото на автомобилните гуми, което не мисля, че е безопасно. Но това лесно би могло да се подобри, стига желание да има.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #317 -: февруари 02, 2016, 04:28:24 »

Понеже Русчуклия спомена в друга тема, пък и аз видях днес, ограждения по новото кръгово, някой знае ли какво кълват там?

Edit:
То имало репортаж на КИС13 - https://r3---sn-x8vapo3-nv4e.googlevideo.com/videoplayback?requiressl=yes&mn=sn-x8vapo3-nv4e&mm=31&ipbits=0&mv=m&mt=1454417488&ms=au&expire=1454439248&sver=3&initcwndbps=98750&pl=23&source=youtube&ratebypass=yes&mime=video/mp4&upn=EPPqPgTHHFo&sparams=dur,id,initcwndbps,ip,ipbits,itag,lmt,mime,mm,mn,ms,mv,pl,ratebypass,requiressl,source,upn,expire&fexp=9410705,9413138,9416126,9418201,9418204,9420452,9421733,9422342,9422596,9423661,9423662,9423979,9424135,9425549,9426191,9426415,9428055&ip=185.80.0.207&key=yt6&lmt=1454347206105427&dur=62.090&itag=22&id=o-AC_t65QJFYT2U0iSQXWsV06yg3nzc4FRPcdjcHJieudR&signature=563FB80FD98A0AA77AA9E54EC7179FAB4C724D57.4D9B47810EA37CDD02745B0A072E8A10912C60DF
« Последна редакция: февруари 02, 2016, 04:39:10 от vesel » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4727

Профил Ел. поща
« Отговор #318 -: февруари 02, 2016, 05:46:22 »

Жалка картинка, направо трагедия! Нормално е при такива строителни съоръжения дефекти да се появят след години и десетилетия експлоатация, а тук още с построяването почват проблемите и ремонтите. И както казват руснаците: "дальше - больше". Тоест с течение на времето ще става още по-зле. Да му се не види, похабиха парите за претупано бутафорно строителство!  Angry
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1182

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #319 -: февруари 02, 2016, 08:38:14 »

От това по-лошо какво! И какво ще отстраняват. То му трябват 20-ина шашки и да се прави наново.
Но дотогава следващият ход ще е да откраднат неръждавейката
(И аз, с всичкия си акъл, се зарадвах!)
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1930

Профил Ел. поща
« Отговор #320 -: февруари 03, 2016, 01:13:31 »

Pfote2, България се управлява от "каскети" в последните 62 години, много наивен си бил, явно животът в чужбина те отдалечава от бг реалността. С "каскет", щатен служител на Трето управление на ДС – ВКР от 1987 г., толкова... Shocked
Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 439

Профил
« Отговор #321 -: февруари 03, 2016, 03:38:45 »

Ей вие умряхте от две пукнатини. А може би щеше да бъде по-хубаво ако не бяха го построили?... Има си 5 години гаранция ще се ремонтира каквото се появи и това е. Станалото станало.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1409

Профил
« Отговор #322 -: февруари 03, 2016, 09:05:34 »

Ей вие умряхте от две пукнатини. А може би щеше да бъде по-хубаво ако не бяха го построили?... Има си 5 години гаранция ще се ремонтира каквото се появи и това е. Станалото станало.

Пич, ти или си не си в ред, или иронията ти е недостижима за нашите плитки умове? Shocked

Как според теб се ремонтира подобно нещо?
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #323 -: февруари 03, 2016, 09:09:48 »

Не, по-хубаво щеше да бъде, ако си бяха свършили работата както трябва. Понеже имало гаранция, дай да не им обръщаме внимание, че през месец ще ремонтират. Плочките по площада са същата работа, само че тази година гаранцията свършва и следващите ремонти ще са за сметка на Общината.
Не мисля, че трябва да си затваряме очите.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2134

Профил WWW
« Отговор #324 -: февруари 03, 2016, 09:10:43 »

Ей карате ме да се самоцитирам значи Smiley

Цитат
Та такива работи, безсмислено е да се възмущава постфактум човек, така че си избирайте успокоение - примерно "можеше и това да няма" е добро успокоение - можете да си го повтаряте докато сътворят следващата грандиозна глупост
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1182

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #325 -: февруари 03, 2016, 11:21:22 »

Русенец, хубаво, че го казваш ти, а не аз. То аз не познавам вече никого от управляващите, но мога да си представя кои са.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1930

Профил Ел. поща
« Отговор #326 -: февруари 03, 2016, 01:59:24 »

Извинявай, не те познавам лично, но звучиш като типичният бг примирен овчедушен "гражданин". Хвала, такива като вас крепят статуквото, заради "станалото - станало" и "какво толкова" в България се издигат кой от кой по идиотски политически проекти и те срещат подкрепа, бизнесмените ни действат като свини и приличат на свини, в съдебната система е пълен батак и безотчетност и т.н. и т.н. И наистина, какво толкова? Нали бащицата от време навреме ни пече кебапчета, пък може и някой лев да даде за глас, ако имаме късмет...  Shocked

Пич, аз съм данъкоплатец. Теб не те знам какъв си, но аз съм данъкоплатец в тоя страна. Не съм бюджетен служител. От част от моите средства се формира годишната ни вноска за ЕС. Част от тази вноска се връща в страната под формата на еврофондове. Толкова ли много искам, моите пари да не се крадат безобразно и да се строи що годе качествено? Толкова ли много искам? Парите на европейските граждани през фондовете са предназначени, за да повишат качеството на живот в България. Толкова ли много искам това реално да стане?

Ей карате ме да се самоцитирам значи Smiley

Цитат
Та такива работи, безсмислено е да се възмущава постфактум човек, така че си избирайте успокоение - примерно "можеше и това да няма" е добро успокоение - можете да си го повтаряте докато сътворят следващата грандиозна глупост
« Последна редакция: февруари 03, 2016, 02:34:57 от Русенец » Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 439

Профил
« Отговор #327 -: февруари 03, 2016, 06:24:35 »

Въпроса е с кое може да се живее, с две пукнатини които се ремонтират при първа възможност или да го бяха оставили и да загубим част от европарите както Варна и Плевен? Да наистина, може би трябваше още през лятото да се престрашат и да затворят кръговото и щеше да бъде готово октомври месец.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #328 -: февруари 03, 2016, 09:45:17 »

Този ремонт няма да е последния. Като виждам как напредва влагата се чудя дали изобщо правиха хидроизолация  Huh?

И така между другото, разширената улица до гробищата в "Чародейка" пропадна. Но няма страшно, нали е в гаранция, ще изсе..т една кръпчица и сме ОК.
« Последна редакция: февруари 03, 2016, 10:00:15 от vesel » Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2134

Профил WWW
« Отговор #329 -: февруари 04, 2016, 01:09:14 »

Цитат
Въпроса е с кое може да се живее, с две пукнатини които се ремонтират при първа възможност или да го бяха оставили и да загубим част от европарите както Варна и Плевен?

Виждам че и ти си попил добре от медиините послания, но нека се замислим само за момент какво би станало ако бяхме загубили част от еврофинансирането. В смисъл чувал ли си в последно време за проект по някоя европрограма, който е останал зарязан ей така защото не са се вписали в сроковете и са загубили еврофинансирането? Един много пресен пример - преди няколко дни отвориха реновираната ЖП гара в Бургас (и г-н премиерът по случая им обещаваше ЖП линия Бургас-Слънчев Бряг ха-ха). Този проект загуби еврофинансирането си точно поради изоставане на изпълнителните дейности. Както можеш да се досетиш, държавата от съфинансираща 20% се превърна в дофинансираща 100%. Това стана не само там, ами и на много други места. Съответно в Русе нямаше да е много различно - регионалното министерство щеше да се бръкне и да плати масрафа, те не са глупави около избори да творят гафове. Бургаската ЖП гара апропо си стана прилично - дали защото не са претупвали нещата предизборно, дали защото заложеното "усвояване" не е било толкова "доволно", че да остане и за по-качествен ремонт, не знам.

Та от гледна точка на обществения интерес, нещата опират до това дали българският или европейският данъкоплатец ще плати това. Като имай предвид говорим уж за ключово важни регионални проекти - неща които по един или друг начин трябва да реализираме, все пак идеята е да догонваме развитите европейски региони, да подобряваме качеството на живот и тем подобни алабализми. И в този ред на мисли "да не изтървем европейското финансиране" е малко нелеп, но пък емоционален призив. Аз бих могъл да направя нещо подобно: bgdimitrov, би ли си купил жилище в новопостроена сграда, която се е напукала месеци след предаването й? Да, той строителят е длъжен да отстрани такива неща в гаранционния срок, откъдето друг (не толкова емоционален) въпрос - виждал ли си какво се случва като се стигне дотам? Ние последно събирахме няколко хиляди лева за изолация в нашия блок по този повод....и нещата при обществените поръчки не са много различни.

Което ме подсеща за другата емоционална медийна дъвка - "изпълнителят ще отстрани дефектите понеже обектът е в гаранционния си срок". Велико просто - всякаква вина в строителния надзор автоматично се отхвърля, възложителят се героизира, понеже си върши работата - наказва лошата некадърна фирма. Пълен ташак с извинение, лошата некадърна фирма изобщо не е проста да не си го калкулира това. Не е ли странно как на доста места из страната всички поръчки се печелят от едни и същи фирми които извършват еднакво некачествена работа и си оправят дефектите в гаранционния срок. Тези фирми са някакъв икономически феномен, машина за фалит, те работят на загуба със всяка следваща спечелена обществена поръчка направо, аз не мога да разбера защо продължават и продължават да се натискат да ги печелят, че даже и ги печелят Smiley
« Последна редакция: февруари 04, 2016, 01:12:20 от n00b » Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.062s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 27, 2020, 08:30:10