Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бъдещето на кръговото?  (Прочетена 115114 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2452

Профил Ел. поща
« Отговор #135 -: октомври 08, 2015, 10:03:21 »

Снимка на bobsons от тук - http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127406467&postcount=1169
Ясно си личи колко е стеснен кръга, и че подходите за подлеза ще са на мястото на настоящото пътно платно. Аз продължавам да смятам, че е неудачно такова значително намаляване на радиуса на кръстовището.

« Последна редакция: октомври 08, 2015, 10:07:19 от vesel » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4727

Профил Ел. поща
« Отговор #136 -: октомври 09, 2015, 12:15:12 »

Най-добре относителното стеснение на кръга (който в досегашния си вид не е и точно кръг, а фигура с неправилна форма) се вижда на снимка като тази от висока гледна точка. И да не забравяме, че това (приблизително) кръгово платно беше създадено по времето на кмета Асен Тасев като обикалящо строителната площадка на стария подлез, който по-късно беше засипан при Димитър Калчев. Във всеки случай не е било замислено като постоянно, а като временно съоръжение, така че нито формата му е както трябва, нито пък размерите са уместни. А това, че новият размер на кръга ни изглежда малък, е просто резултат от дългогодишното ни привикване към сегашното по същество временно съоръжение (което отново доказва старата максима, че временното е най-трайно...).

P.S. Впрочем, от снимката твърде ясно се вижда, че входовете и подходите на подлеза ще бъдат именно на мястото на сегашното "кръгово" автомобилно платно, защото тунелите дори не достигат до вътрешната му страна.

« Последна редакция: октомври 09, 2015, 12:22:46 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1930

Профил Ел. поща
« Отговор #137 -: октомври 09, 2015, 01:59:41 »

Не смятам, че при тази натовареност в пиковите часове е полезно толкова драстично съкращаване на ринга на кръговото. За мен това е допълнителна предпоставка за задръствания. Така или иначе, жребият е хвърлен и ни остава само да видим дали ще има сериозна разлика с преди.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #138 -: октомври 17, 2015, 11:36:34 »

Днес забелязах, че монтират металния парапет върху кръговата стена на подлеза, а около него е оформено с бордюр мястото за тревната ивица между стената и кръговото платно около нея (може да се види на рендерите). Самото платно почти изцяло е покрито с баластра и готово за асфалтиране. Дано времето позволи по-дълго да се работи по обекта, за да го завари зимата във възможно най-напреднал етап на изграждане. Впрочем, очаква се уникално мека и топла зима...
Активен

Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #139 -: октомври 17, 2015, 04:07:30 »

Забелязвам на тази снимка, че рингът на кръговото е изместен от центъра на старото кръгово по посока на бул. "Ген. Скобелев". Дотук добре, но по този начин самата бъдеща пешеходна зона в центъра на новото кръгово няма да е симетрична на бул. "Цар Освободител" и неговата собствена алея. Подобно решение не ми изглежда никак естетично. Интересно, защо са решили да го правят така? А и от другата страна на този площад - откъм спортната зала и "Мосю Бриколаж" ще се оформи едно голямо пространство, което пък ми е чудно с какво ще бъде "запълнено".
« Последна редакция: октомври 17, 2015, 04:10:00 от Русенец » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #140 -: октомври 17, 2015, 07:12:16 »

Ами ето как изглеждат нещата на рендера с поглед откъм Арената. Като че ли всичко изглежда ясно - площадката пред залата, входът към подлеза за пешеходци, платната на булевардите и самото кръгово платно. Обаче съотношенията на размерите и разположението на всички тези компоненти на картинката нещо не ми се връзват твърде добре с това, което реално се строи. А може и така да изглежда, защото още нямаме точна представа кое как ще изглежда в завършен вид. Все пак да не забравяме, че и самите пътни артерии в близост до кръга на подлеза чувствително ще бъдат реконструирани, така че работа по обекта още доста. Аз го виждам напълно завършен през първата половина на 2016. Ще поживеем - ще видим...

P.S. Във всеки случай, ако се съпоставят рендерът и снимката на реалния строеж, направена от същата гледна точка, може да се предположи, че дъговидният изкоп на снимката приблизително съответства на извитата стена на входа към подлеза откъм залата, както съм посочил на приложения колаж. Не е много правдоподобно, просто така ми хрумна... Huh?

image.jpg
Бъдещето на кръговото?
* image.jpg (630.58 KB, 900x1010 - видяно 942 пъти.)
« Последна редакция: октомври 17, 2015, 08:05:16 от Orthodox » Активен

Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #141 -: октомври 19, 2015, 12:42:13 »

Да, очевидно ще трябва да изчакаме. Има доста неясноти. Дано само да е добре премислено и направено, че май нямаме право на рекламации. Smiley
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1409

Профил
« Отговор #142 -: октомври 21, 2015, 06:05:47 »

Не смятам, че при тази натовареност в пиковите часове е полезно толкова драстично съкращаване на ринга на кръговото. За мен това е допълнителна предпоставка за задръствания. Така или иначе, жребият е хвърлен и ни остава само да видим дали ще има сериозна разлика с преди.

Аз пък мисля, че стесняването на кръга няма да има този ефект. Напротив. Обособяването на лента за десен завой без да изчакваш е идеално решение. Като го съчетаем с липсата на пешеходци по пътното платно, които забавят движението супер много в момента, мисля, че преминаването на кръговото ще стане далеч по приятно и безопасно, отколкото е в момента. Според мен това, което се случва с кръговото е изцяло положително.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #143 -: октомври 21, 2015, 06:46:20 »

Да, лентата за десен завой определено е добро решение, а и липсата на пешеходци ясно, че ще спомогне за по-бързо преминаване. Аз обаче имах предвид друго - в пиковите часове сега кръговото при тоя диаметър се пълни и позволява една доста голяма бройка автомобили да навлязат и да заминат по направление. При този стеснен диаметър тия автомобили сега ще се трупат и ще изчакват да се включат. И сега се забелязват известни задръствания, ще видим дали ще станат по-големи.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1409

Профил
« Отговор #144 -: октомври 21, 2015, 07:31:39 »

И е така и не е така. Стесняването няма да е фрапантно. Да не говорим , че неправилната форма на "кръга"в момента създава затруднения. На места се стеснява. Особено като се включваш идвайки откъм Сердика, ти е нужна доста добра пространствена ориентация Cheesy Липсата на маркировка е друга тема. Особено за млад шофьор, кръговото в сегашния си вид е сериозно предизвикателство.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2452

Профил Ел. поща
« Отговор #145 -: октомври 21, 2015, 10:19:23 »

Най-големи затруднения си причиняват самите шофьори. За много от водачите страничните огледала са за украса. Доста често се преминава с голяма скорост по кръга, което води до нагнетяване на напрежението. Особено сега, когато видимостта е ограничена от оградата, а също влиза и излиза строителна техника.

Струва ми се, че нивото на платното по новото кръгово е доста издигнато спрямо сега. Това може би ще способства за избягване на наводнения на подлеза при проливен дъжд.
Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 392

Профил
« Отговор #146 -: октомври 23, 2015, 03:09:02 »

Една снимка на кръговото предполагам моментното състояние , публикувана на ФБ на Ruse Photo News

1896890_1140700782624288_7954131566428966068_n.jpg
Бъдещето на кръговото?
* 1896890_1140700782624288_7954131566428966068_n.jpg (58 KB, 720x481 - видяно 859 пъти.)
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #147 -: октомври 23, 2015, 04:47:58 »

Снимката показва основно пешеходната част под "кота нула", в която според рендерите има кръстосващи се алеи (свързващи различните входове), велоалея и няколко дървета. Два от почвените кръгове за засаждане на тази растителност се виждат в централната част на подземното ниво (единият е скрит от парапета). Вижда се обаче и много кал, а при това лудо гонене на срокове какво ще е качеството и трайността на построеното е твърде парлив въпрос...

Интересно, впрочем, дали при изкопните работи стигнаха до основите (железобетонните пилоти), вкопани в земята при започналото строителство на стария подлез... Предполагам, че е така, защото по този начин бетонната плоча на пешеходното ниво, която е отлята сега, би имала една стабилна опора.
« Последна редакция: октомври 23, 2015, 04:55:21 от Orthodox » Активен

svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 392

Профил
« Отговор #148 -: октомври 23, 2015, 11:20:38 »

Цитат
... лудо гонене на срокове...
- има избори , нищо чудно.
Забеляза ли , че са наредили парапет ?
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #149 -: октомври 24, 2015, 01:08:40 »

Да, този парапет го видях още преди няколко дни, докато пътувах с градски транспорт покрай подлеза. В един от предните ми постинги споменах за него. Смятам, че е съвсем в реда на нещата, защото бетонната стена на ринга ще е сравнително ниска - ще се издига около 0.5 метра над земята, при което един предпазен парапет е необходимост. Няма, разбира се, да предпази от падане в подлеза един засилен автомобил, но поне за пешеходците ще бъде някаква пречка срещу приземяване от "кота нула" направо долу по бързата процедура...
Активен

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.034s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 25, 2020, 01:00:15