Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бъдещето на кръговото?  (Прочетена 104404 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
daniels
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил Ел. поща
« Отговор #15 -: септември 05, 2007, 04:14:32 »

"Кръговото" кръстовище в този си вид поражда  много потенциални конфликти. То трудно може да се нарече съвременно и ефективно решение, дори само поради този факт , че зелената площ , която сама по себе си е нещо хубаво , би могла  да се използва много по -полезно ,от гледна точка на движението .След като се изгради магазина Мосю Бриколаж а след това и спортната зала ,а и  като се предвиди ръста на транспортните потоци  , ми се струва , че ситуацията значително ще се усложни. Сега е най-удобния момент да бъде решен този проблем , да не говорим , че при по-умело преговаряне с инвеститорите , това можеше най-малко  да се съобрази с тяхните планове. Едно добро решение би било ,да се смъкне движението под земята , като допълнително се изградят и подземни паркинзи. Това ще позволи да се оформи едно голямо ,свободно от движение пространство, което подходящо може да се свърже с пространството пред  спортната зала. Това място би станало естествен притегателен център , оформен като паркова среда в центъра на която се издигне паментик на Св. Георги - покровителя на Русе и Гюргево .   
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #16 -: септември 05, 2007, 06:33:07 »

Имаш предвид да се направи кръгово под земята? А отгоре да се оформи нещо като огромен пешеходен площад/градина? Ако е така, това е грандиозна идея.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2106

Профил WWW
« Отговор #17 -: септември 05, 2007, 06:48:23 »

Мечтая си за къстовище на две нива с детелина, но май трудно ще го бъде. На първо време обаче може да се смали диаметъра на вътрешната окръжност, както и да се изгради подлез. Би било много добре и не е толкова ужасно скъпо, както навремето. Пък и бас държа, че може за подлеза да се възползваме от предишните разкопки.

Между другото, днес в Младост в София откриха новият пешеходен мост за 300-400 хиляди евро, много е удобен, много е модерен и въобще много му се накефих. Мисля, че нашата община (особено при положение, че се оказа че им излезнали няколко милиона излишък от преизпълнение), спокойно може да изгради такива на бул. Съединение, Липник (до Ялта и в Здравец до Билла), както и на още 1-2 места. Така трафикът не се накъсва, а инцидентите с пресичането намаляват доста. И не знам, ама вероятно излиза по-евтино отколкото да се прави подлез.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4662

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: септември 05, 2007, 08:07:58 »

Впрочем, ако не се лъжа, един от мотивите на Общината да превърне обикновеното кръстовище между бул. Цар Освободител и бул. Липник/Скобелев в кръгово е бил, че най-натоварените кръстопътища в западноевропейските градове се устройвали именно по този начин, което облекчавало и улеснявало пресичането на автомобилните потоци. Такъв пътен възел е в известен смисъл саморегулиращ се и по-гъвкав, отколкото светофарното управление, работещо по твърда схема. При кръговото движение всеки шофьор навлиза във "въртележката" тогава, когато дойде подходящ момент за това, но и там би могло да има конфликти, ако се появи някой много бързащ или авантюристично настроен водач. И пак опираме до съзнание и дисциплина...
« Последна редакция: септември 05, 2007, 08:10:39 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3198

Профил
« Отговор #19 -: септември 05, 2007, 11:17:14 »

за този мост в София дадоха репортаж че е ужасно нефукционален от гледна точка на хората с увреждания. бил на около 30 стъпала височина и нямало никакви условия за хора с инвалидни колички или велосипедисти. ако някой реши да се изгради такова нещо в Русе дано го изпипат и е качествено построено рпедвидено за всички. м/у другото ако трябва да споделя личното си мнение за такъв метод на рпесичане бих казал че не ми харева.
Активен

Във форума се ражда истината.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #20 -: септември 06, 2007, 11:03:48 »

Доколкото видях по новините, надлезът в София има асансьори за майки с колички и хора с увреждания. Друг е въпросът, колко ще се поддържат тези съоръжения. Според мен, надлези в центъра на Русе биха били грозна гледка. Но в кварталите биха се вписали в пейзажа.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: септември 07, 2007, 11:12:02 »

а аз до колкото видях няма и точно за това беше репортажът, че е само стъпала
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208

Профил
« Отговор #22 -: септември 10, 2007, 09:13:03 »

Логически погледнато кръговото е най-удачно /бързо/ за сравнително равномерен и не много голям трафик от всички посоки или ако всички правят предимно десен завой Grin- това последното в кръга на шегата естествено. Не съм сигурен ако в дадено направление трафика се засили /примерно по Царя/ , как би поел подобен трафик този тип кръстовище. Не знам дали в подобна ситуация не е добро решение този лъч да се "пъхне" под земята, а кръговото да остане за другите посоки
« Последна редакция: септември 10, 2007, 10:39:44 от фараша » Активен
variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #23 -: септември 10, 2007, 11:11:39 »

Още по-добре би било ако се направи тунел който да свързва П. Д. Педков с Борисова )под площада) който с дължина от около 200 метра би облекчил трафика от бул. Съединение респ. източната промишлена зона със западната част на града неимоверно много!Но съмата от няколко милиона лева за изграждането му е е колосална за града и управниците му сега.Въпреки, че това е една от малкото алтернативи според мен за избягване на задължителното преминаване през кръговото в посока изток-запад сега ( като изключим бул. Придунавски )
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: септември 10, 2007, 11:43:45 »

По-скоро такъв тунел ще е малко над 300 м при ок. 150-160 м за кръговото. Все пак не виждам защо с такъв тунел ще се избягва кръговото? То и сега човек ако пътува от Болницата за Гарата или ЗПЗ, не е необходимо да минава през Кръговото - завива по Хан Крум и излиза на Борисова. Даже и светофари няма /само на Борисова/. Единствено може да има проблем с близостта на Хан Крум до Кръговото и респективно задръстванията, но това може да се реши чрез по-ранно отделяне от Царя на потока за Хан Крум. Проблема по-скоро е кръстовището на Пантеона
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #25 -: септември 10, 2007, 11:48:00 »

Още по-добре би било ако се направи тунел който да свързва П. Д. Педков с Борисова )под площада) който с дължина от около 200 метра би облекчил трафика от бул. Съединение респ. източната промишлена зона със западната част на града неимоверно много!Но съмата от няколко милиона лева за изграждането му е е колосална за града и управниците му сега.Въпреки, че това е една от малкото алтернативи според мен за избягване на задължителното преминаване през кръговото в посока изток-запад сега ( като изключим бул. Придунавски )

Хе-хе, парадокс! Преди години връзката "П.Д.Петков-Борисова" си беше най-обикновена, наземна. Просто Борисова си продължаваше както сега (но и за автомобили) пред Общината (но самата общинска сграда още я нямаше), там някъде около южния край на фонтаните пред Общината имаше автобусна спирка и обществена тоалетна, после улицата продължаваше пред хотел Дунав Плаза (тогава просто Дунав) и завиваше по П.Д.Петков (където сега е паркингът на хотела) и нататък до кръстовището при Пантеона (тогава му викаха Бордо по името на магазина на северозападния ъгъл, дето доскоро имаше електроматериали и осветителни тела - тогава беше гостилничка Бордо, а и досега този надпис го има над вратата му). Парадоксалното е, че след като премахнахме тази пътна връзка заради пешеходния център, сега възниква идеята да се направи същата под земята - тоест няколко пъти по-скъпо... Shocked В такъв случай шопът пита: "оти ги ручахме жабетата?"... Grin
« Последна редакция: септември 10, 2007, 11:50:04 от Orthodox » Активен

variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #26 -: септември 11, 2007, 12:02:18 »

Е да едно време е било така все пак не е била ноша идеята да затворят Александровска и улицата на мястото на сегашният площад  за автомобилен трафик!знам, че идеята за тунела под пл. Свобода е неизпълнима в обозримо бъдеще, но би бил стахотна придобивка ако го имаше!
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: септември 12, 2007, 12:01:28 »

Хора мисля че се размечтахме. чак такива глобални приомени не са нужни! за сега кръговото си е кръгово и си мисля че единственото нещо което може да се направи с него в близко бъдеще с оглед на нарастващия трафик е да се стесни диаметърът му и така да се появи още едно платно.
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: септември 12, 2007, 11:52:12 »

А какво би разтоварило трафика през кръговото? Развитие на алтернативни улици? Въобще по логиката на развитие на града има ли кръстовище в Русе, което в бъдеще да конкурира Кръговото? Roll Eyes
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #29 -: септември 13, 2007, 01:23:35 »

Хора мисля че се размечтахме. чак такива глобални приомени не са нужни! за сега кръговото си е кръгово и си мисля че единственото нещо което може да се направи с него в близко бъдеще с оглед на нарастващия трафик е да се стесни диаметърът му и така да се появи още едно платно.

Всеки ден минавам по Кръговото и си мисля, че едно такова разширение на платното му, макар и желателно, е задача с доста повишена трудност, най-вече заради нуждата да се преместят навътре немалко стълбове от контактната мрежа на тролеите, а това не изглежда просто - трябва да се удължават и проводниците и т. н. Други, но по-дребни пречки са преместването на билбордове, изсичането на дървета и т. н. Въобще ми се струва, че след многото идеи и предложения, които тук се направиха за това знаменито кръстовище (или "кръговище" Smiley), то още дълго ще изглежда точно така, както и сега... Roll Eyes Във всеки случай обаче един представителен паметник на достоен българин в центъра му би стоял добре - още повече, че при движението по дъгата ще може да се разгледа от различни страни... Wink Боя се обаче, че още доста време Общината няма да може да си позволи такива "глезотии", щом парите не стигат и за насъщните нужди. Я си помислете само от колко години липсват от пиедесталите си няколкото бюста на наши възрожденци в Младежкия парк, по алеята от Вазата към Английската гимназия? Дори и да предположим, че не са откраднати за претопяване, а са прибрани от градската управа за предпазване от открадване, пак можеше поне да се изработят копия от "непривлекателен" материал (например подходящ вид камък) и да се сложат на местата им, за да не стърчат така грозно тези празни пиедестали...

Определено под Кръговото трябва да има подлез, както е било замислено. Отгоре може да има фонтан или голям паметник на някой известен българин, примерно на Васил Левски. Най-малкото могат да се оформят цветни лехи с ярки цветове, защото в момента тези храсти са много сиви и обикновени за такова място.

Това за ярките цветни лехи - добре, но се питам доколко ще издържат но постоянните високи концентрации на отработени автомобилни газове, които несъмнено ги има над Кръговото... Roll Eyes Там всяка тревичка, храст и дърво би трябвало да са особено жизнени и устойчиви на вредности, за да изкарат дълго време, без да пожълтеят и увяхнат, струва ми се... Така че сигурно не всичко може да стане, както се харесва на очите ни - трябва и да е трайно.
« Последна редакция: септември 13, 2007, 01:28:15 от Orthodox » Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 26, 2019, 06:13:17