Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бъдещето на кръговото?  (Прочетена 115518 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
stratoss
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #285 -: декември 16, 2015, 02:32:34 »

При така поставената маркировка изобщо не е само за тези, които правят десен завой... Забележи Б1 при десният завой, заради който ще те актуват ако някой от кръга ти сече пътя и те удари странично да речем, отнел си му предимството, което има движейки се в кръговото.
Изобщо тази бърза дясна хич не е толкова бърза и е много... подвеждаща. Всичко щеше да е ОК ако маркировката беше непрекъсната, както е на рендерите.
Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Профил
« Отговор #286 -: декември 16, 2015, 05:00:40 »

Отправих писмо до кмета по въпроса с маркировката, ще видим какво ще каже.
Активен
mkx
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

Профил
« Отговор #287 -: декември 16, 2015, 08:24:40 »

Понеже се позаприказва за това реших да начертая как беше преди (снимка 1) и как, мобе би, са искали да го направят сега (снимка 2). Според мен предишната организация е много по-добра, а освен това е и по правилника за движение в кръгово кръстовище. На снимка 1, зеленият автомобил изчаква и тук е много важно да се отбележи - извън колелото, а на втората снимка червеният автомобил изчаква - в колелото, първо защото споделя един изход, второ защото такава е маркировката и трето защото му е дясностоящ и е с предимство. Никой не може да ме убеди, че е по-скоростно да има обособена дясна лента, а вместо това да се получава тапа в най-лявата. Аз мисля, разсъждавам и честно казано не знам как да мина през това кръгово - дали аз да блъсна зеления или да рискувам мен да ме блъсне червения. Защото ако реша да сека пътя на зеления и изляза във вътрешната лента на изхода може да тълкуват, че той вече е навлязъл в колелото, дясностоящ ми е и аз съм виновен, ако реша да изляза от външната страна и червения ме сече, няма да съм виновен, но така или иначе колата ми пак ще е с огънати ламарини. Същото е и ако съм червения и сека на синия, като аз пък няма от къде да знам той кой вариант за излизане е избрал. Вие как бихте постъпили... Smiley

1.jpg
Бъдещето на кръговото?
* 1.jpg (581.66 KB, 2048x1220 - видяно 1438 пъти.)
2.jpg
Бъдещето на кръговото?
* 2.jpg (588.18 KB, 2048x1220 - видяно 1002 пъти.)
« Последна редакция: декември 16, 2015, 08:32:36 от mkx » Активен
stratoss
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #288 -: декември 16, 2015, 09:02:44 »

От моята гледна точка по снимка 1:
червената кола няма право да излиза през вторият изход, синята да сече пътя на зелената нито да сече така бързата на вторият.

Същинският проблем с повечето шофьори е на снимка 2, а именно, че синята кола трябва задължително да излезе през 1-я или втория изход, (макар, че за първият пак е на грешната лента според маркировката...) но масово шофьорите карат в дясна лента макар, че ще излизат през третия или четвърти (обратен) което силно затруднява движението. Именно поради тази причина не веднъж ми се е налагало да въртя втори път през цялото кръгово, защото някой е решил да си кара в дясната лента повече от един изход. А обикновенно е повече от някой, и или трябва да сека път, или да спра с мигач в лявата лента, или да завъртя отново. Най-безопасен ми се види третият вариант, за това цъкам с език и въртя като гламав, а тарикатите минават бързо.

Камери трябват, и съответните наредби за да могат да глобяват на база на записите, и бързо ще влязат нещата в релси.

Аз лично шофирам в дясна лента по кръгово само и единствено ако ще излизам през първият последващ изход. Във всички други случаи съм в средна/лява. В България обаче в която и лента да се намирам очите ми са на 4 кой от къде ще ме засече...
« Последна редакция: декември 16, 2015, 09:07:00 от stratoss » Активен
Flying spur
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 518

Nothing good comes easy

Профил WWW
« Отговор #289 -: декември 17, 2015, 04:54:14 »

колаж на Николай Боляров. Много добре се е получило!

12356670_1167693359925030_5988849235130143044_o.jpg
Бъдещето на кръговото?
* 12356670_1167693359925030_5988849235130143044_o.jpg (257.76 KB, 2048x1180 - видяно 1019 пъти.)
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4728

Профил Ел. поща
« Отговор #290 -: декември 17, 2015, 06:41:59 »

Само не разбирам какво е внушението на картинката - дали е добродушна шега или се опитва да уязви някого за нещо... Huh?
« Последна редакция: декември 19, 2015, 06:28:46 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
mkx
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #291 -: декември 17, 2015, 08:29:17 »

bgdimitrov: ако наистина си пратил писмо до кмета, за да не го затрудняваме да разсъждава по казуса, може да му пратиш и тези две снимки, защото хората явно отдавна са открили топлата вода- как трилентов път на входа да излиза в двулентов на изхода. Снимка 3.gif е оригиналната (Figure 3C-12), която използвах от сайта http://mutcd.fhwa.dot.gov/htm/2009/part3/part3c.htm , а снимка 4.gif е за онагледяване как всеки си има по два изхода и никой не сече пътя на другия. Единственото общо, между нашата маркировка и тази, е въпросната стрелка "само наляво" в най-вътрешната лента, която така много ме озадачаваше, само че тука има и куп други подробности.

3.gif
Бъдещето на кръговото?
* 3.gif (49.96 KB, 590x784 - видяно 1016 пъти.)
4.gif
Бъдещето на кръговото?
* 4.gif (95.43 KB, 590x784 - видяно 1704 пъти.)
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2460

Профил Ел. поща
« Отговор #292 -: декември 17, 2015, 10:50:06 »

Единствения изход с две ленти е този към "Скобелев". Всички останали могат да се разчертаят с по три. Така спокойно може да се отделят завиващите на дясно с двойна непрекъсната. Непосредствено след като се излезе от кръга най-дясната лента става БУС и нещата са почти чудесни  Cheesy Много неадекватно е сегашното разчертаване. Да не забравяме, че кръга се сви и имаше достатъчно площ за развитие на кръстовището.

Активен
emo_rub4ev
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 140

Профил Ел. поща
« Отговор #293 -: декември 18, 2015, 12:06:22 »

Наистина лентите особено посока липник са доста широки и могат да се разчертаят по друг начин. Днес обаче за пръв път минах от там посока ялта-центъра и забелязах, че новоположеният асфалт, който е преди самото кръгово е доста неравен...
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #294 -: декември 18, 2015, 02:27:26 »

Карай, не е толкова зле - в София Цариградско шосе след ремонта беше станало като развълнувано море... Smiley

А сега, колеги, ви предлагам подбрани снимки от една нощна фотосесия на Кръговото, направена късно вечерта на 17.12.2015, четвъртък. В обектива попадна основно пешеходната част на подлеза с акцент на нивото под "кота нула".

Първо два по-общи изгледа откъм градинката пред блок Оборище.

Следват изгледи от югозападния вход с амфитеатралното стълбище и диагоналните пътечки да детски колички, който започва от самата градинка. По него има и декоративни стенни облицовки, които заедно с иглолистните дръвчета му придават твърде приятен вид. Стъпалата изглеждат завършени, но дали ще има някаква допълнителна настилка над голия цимент - не съм наясно.

Следва продължение...

« Последна редакция: декември 18, 2015, 02:31:47 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #295 -: декември 18, 2015, 02:32:53 »

Снимки от Кръговото - част 2

Продължават снимките от амфитеатралния вход, направени от различни гледни точки.

Поглед към един от осветените тунели, водещи към пешеходния кръг на ниското ниво в подлеза. (В дъното се вижда противоположният тунел.) Осветлението е добро, дано се окаже и трайно и дано вандалите се смилят над него... Стените са облицовани с плочи от изкуствен мрамор в светъл пастелен тон и като цяло обликът на тунелите е приятен.

Следват три снимки (последната е панорамна - за удобство на разглеждането я прилагам и под постинга) на входа откъм Арената, който по облик е сходен с диаметрално противоположния му към Оборище, но е по-скоро дълъг, отколкото широк. Иначе стъпалата и зигзагообразната пътечка между тях са в същия стил и му придават известна живописност. (Съжалявам, че на първата снимка не съобразих да махна дъската върху велоалеята на преден план и малко "развалих пейзажа". Бързане, какво да се прави...)

Следва завършек...

Roundabout12.jpg
Бъдещето на кръговото?
* Roundabout12.jpg (103.64 KB, 1200x510 - видяно 747 пъти.)
« Последна редакция: декември 18, 2015, 02:37:53 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #296 -: декември 18, 2015, 02:35:40 »

Снимки от Кръговото - част 3 и последна

Входът откъм алеята между платната на Цар Освободител, посока Халите. Интересен с криволичещите алеи за пешеходци и велосипедисти, разделени с цветна леха, нощем обилно осветен в зелено. Единственият без асансьор поради липсата на стъпала по пешеходната алея, което позволява инвалидни колички да слизат до пешеходния кръг долу направо по алеята.

Входът вече се ползва. Впрочем, вече всички тунели са свободни за минаване и пешеходците кръстосват подлеза във всякакви посоки и комбинации "вход-изход", и го правят с видимо желание и удоволствие. Хейтърските прогнози, че подлезът ще бъде избягван и заобикалян от хората на "собствена тяга", вече се опровергават от реалността. Поздрави на хейтърите и черногледците! Smiley

Един поглед откъм алеята на булеварда...

Интересно осветени са и дърветата близо до входа.

И накрая един поглед към противоположния (южния) вход между платната на Царя, под който минава прословутият колектор, заради който пък се килна цялото съоръжение. Вижда се, че все пак подземният тунел с кабели не е попречил на интересното и удобно оформление на алеите във входа, само дето пешеходната тук е с няколко серии стъпала по протежението си. Няма лошо - това също си има своя чар...

Ето, че нощната ни разходка завърши. Вижда се, че по подлеза остава да се изпълнят някои неголеми довършителни работи, основно в детайлите, облицовките на стените, настилките на хоризонталните части, на горното ниво се работи още по контактната мрежа, но като цяло подлезът е завършен и вече се ползва и от пешеходци, и от шофьори, и от велосипедисти. Слава Богу, че времето до последно беше добро за работа и макар често да се работеше на прожектори, строителството се завърши. Предстоящата зима, дори и да бъде мека според прогнозите, ще бъде първото изпитание за съоръжението на устойчивост спрямо климатичните фактори. Напролет ще се видят евентуалните слаби места и каквото е нужно, ще се пипне наново. Само да е живот и здраве! Smiley
Активен

ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 545

Профил
« Отговор #297 -: декември 18, 2015, 03:43:51 »

На тези хора не им ли стана ясно, че подобно съоръжение ТРЯБВА да има ПОНЕ двадесетина указателни табели. И айде няма нужда, че не им е стигнало времето. Табелките можеха да се изработят по време на строежа и да се монтират от двама души за по малко от ден. Освен, че изглежда незавършен е и неизползваем за гостите на града.
Активен
axlzzz
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #298 -: декември 18, 2015, 04:35:22 »

На тези хора не им ли стана ясно, че подобно съоръжение ТРЯБВА да има ПОНЕ двадесетина указателни табели. И айде няма нужда, че не им е стигнало времето. Табелките можеха да се изработят по време на строежа и да се монтират от двама души за по малко от ден. Освен, че изглежда незавършен е и неизползваем за гостите на града.

Какво точно имаш предвид? Указателни табели за какво?
Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Профил
« Отговор #299 -: декември 18, 2015, 05:54:31 »

Внимавайте с табелите, че да не стане пак някоя ZhP Gara.  Cheesy
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.13 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.04s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 29, 2020, 09:36:18