Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Промени в Парка на младежта  (Прочетена 30429 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2068

Профил WWW
« Отговор #120 -: април 22, 2019, 01:29:44 »

Ляляляляляляляляяяяяяяяяяя няяяяяяма животът ти е попфолк...
« Последна редакция: април 22, 2019, 01:31:23 от n00b » Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 385

Профил
« Отговор #121 -: април 22, 2019, 08:36:14 »

1. Евала за чешмичката, толкова години съм псувал общината за това че до розариума нямаше работеща чешма. Беше един от символите на разрухата в града. Хубаво че са сложили здрава анти-вандал чешма.

2. Само не ми казвайте че ще оставят розариума на гол бетон... Трябва да видя как е по проект, надявам се просто не са довършили и ще бъде с настилка нещо като на стълбите в първите снимки.

3. Радвам се, че са блокирали достъпа на коли до алеята на тенис кортовете. Крайно време беше, че ставаше паркинг, а не парк! Надявам се да не влизат повече коли там и ако продължават да заобикалят, общината да предприеме допълнителни мерки.
« Последна редакция: април 22, 2019, 08:44:28 от bgdimitrov » Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 385

Профил
« Отговор #122 -: април 22, 2019, 09:53:16 »

По проект предвидената настилка за алеите на розариума е ситен филц. Тоест, най-вероятно предстои да доставят материала и ще бъде разстлан по алеите на розариума.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2298

Профил Ел. поща
« Отговор #123 -: април 22, 2019, 10:41:20 »

Хм, чакаме тогава. Дано стане тая година.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4639

Профил Ел. поща
« Отговор #124 -: април 23, 2019, 05:58:59 »

По проект предвидената настилка за алеите на розариума е ситен филц.

Филц? Сериозно?! Е това пък не съм го очаквал. Вярвах, че ще са каменни или бетонни плочки, лепени върху циментова основа и с фуги, запълнени със същия материал. А то излезе ситна каменна фракция... И каква стабилност и трайност има тя? Няма ли да се размества и разнася от краката на пешеходците и природните стихии? Да не говорим за замърсяването и изобщо външния вид. Пък и къде другаде в парка е използвана такава технология, та решиха да я приложат точно на едно емблематично и много посещавано място като Розариума? Не ми изглежда добро решение, но да видим. Може пък и да греша... Huh?
« Последна редакция: април 23, 2019, 06:00:53 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #125 -: април 23, 2019, 09:19:43 »

По-скоро ще да е някакъв филц бетон. Ако е така, може да се получи доста добре, но... Ще видим.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 337

Профил Ел. поща
« Отговор #126 -: април 24, 2019, 10:10:43 »

На доста места из Европа по паркове и градинки настилката е една ситна каменна фракция, бяла обикновено, която създава доста прахоляк и не изглежда особено добре. Но явно има причини за това, и едва ли са, че на общината в Париж, Виена или Стокхолм не им стигат парите. Така че като идея не е драма, остава да видим като реализация как ще е.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1391

Профил
« Отговор #127 -: април 26, 2019, 06:23:21 »

Aз си спомням как се шокирах като отидох на центъра на Щутгарт и вместо паваж видях въпросния филц или както се нарича. Такава настилка съм виждал в дворовете на дворците Шонбрун и Белведере и ми обясниха, че е еко настилка, използвана обикновено за градини и паркови пространства. И докато покрай дворците изглеждаша добре, то на центъра на Щутгарт беше доста кофти. Имаше доста неравности, и беше прашно, при дъжд предполагам локви, но...Така, че за розароума в парка не би било необичайно да насипят нещо такова. Днес се разхождах в парка и минавайки покрай Дунавски кът се натъкнах на поредната порция неравен, крив и дори нацепен нов асфалт или по-скоро подобие на асфалт. Та ако ще асфалтират по този начин, то нека навсякъде да е филц.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #128 -: юли 24, 2019, 11:02:27 »

Почнали са да полагат въпросната настилка, дребни бели камъчета лепнати върху слой лепило. Отстрани изглежда интересно заради контраста.

Онази бялата ограда с фенерите така и не се сдоби с връх, защо ли?
« Последна редакция: юли 24, 2019, 11:04:20 от vesel » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4639

Профил Ел. поща
« Отговор #129 -: юли 24, 2019, 11:49:22 »

И аз се питам същото. По проект има още една секция отгоре със заострен връх, но така и не се появи. Може би са решили, че видът на този връх е прекалено в стилистиката на мюсюлманския Ориент - както навремето Тато нарекъл Пантеона "турска баня" (хамам)...

Нека си припомним проекта за арката - сега частта над червената линия липсва, както се вижда и от снимката след скицата.

« Последна редакция: юли 25, 2019, 12:06:56 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #130 -: юли 25, 2019, 12:31:35 »

Или пък е поредното започнато и недовършено нещо в града.

Благодаря, че илюстрира ситуацията.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 337

Профил Ел. поща
« Отговор #131 -: юли 28, 2019, 08:42:19 »

Ако проектът не се води завършен, може би нарочно е така. Заради сроковете и т.н. Иначе как ще кажат, че са работили през това време, а не просто да протакат. Един въпрос към общината като възложител няма да е зле.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #132 -: юли 29, 2019, 10:19:39 »

Мисля, че не е ставало дума тук, че наскоро от общината обявиха, че ще направят паркоместа, подобни на вече измъдрените по цялото продължение на Алеи Възраждане. По принцип не приех и първите позитивно, но с оглед, че в тази част на парка, постоянно газят коли, не се прави нищо, това да се предотврати и тревната покривка е в окаяно състояние, като че ли омекнах и одобрявам паркоместата. Белким кретените спрат да паркират и да се движат из алеите. Случвало ми се е на 2-часова разходка с детето да трябва да се размина с 4 коли в пешеходната зона.
Активен

Във форума се ражда истината.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #133 -: юли 29, 2019, 05:45:33 »

Мислиш ли, че изграждането на нови паркоместа (като единствена мярка) ще реши проблема с автомобилите из зелените площи и алеите? Трябва и "тояга" за определени индивиди. 
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #134 -: август 03, 2019, 09:09:46 »

Просто няма да има откъде да минават. Нищо повече. Имаше един период, в който корсаджиите обикаляха по алеите и "пишеха". Отдавна не съм го виждал. За съжаление в момента в града няма абсолютно никакъв контрол над трафика. Масово се газят знаци, минава се на червено. Всеки ден виждам изцепки...
Активен

Във форума се ражда истината.
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница октомври 09, 2019, 04:24:46