Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пикадили в Русе  (Прочетена 25256 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #60 -: януари 19, 2012, 02:03:57 »

Аз се чудя след като Пикадили обявиха предварително, че затварят магазина си в Русе, дали пък хората няма да си помислят, че ще има големи разпродажби тип "ликвидация".
Та като се юрнат да пазаруват и направят един огромен оборот... и Пикадили вземат, че се откажат да напускат.  Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3227

Профил
« Отговор #61 -: януари 19, 2012, 07:56:57 »

Smiley Едва ли, иначе най вероятно така всичките има мгазини ще останат отворени. По-скоро ще пласират останалата стока в другите си магазини.
Активен

Във форума се ражда истината.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1258

Профил
« Отговор #62 -: януари 19, 2012, 09:23:29 »

Ходил ли си във Видин? Знаеш ли, че Пикадилито е точно на центъра и наоколо е такова мъртвило, че няма откъде другаде да си купиш нещо!

Като се замисля, до преди година и нещо, преди да отворят Била в Дунав, това важеше и за Русе. Поправете ме ако греша, но от Халите до спирка Чайка няма нито един нормален хранителен магазин по главната + двата ни по-големи площада. В интерес на истината, преди години (5-10?) мисля имаше такъв магазин до Валентина, но сега там е аптека или нещо такова.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #63 -: януари 19, 2012, 10:30:26 »

Ми аз не мисля, че главната е място за хранителни магазини. Най мн нещо за алкохол, тютюневи истории, ядки, сладки... ако може денонощно. Тоя големият жълт надпис Billa до общината добре ли ви изглежда. Храните тр са из уличките встрани.
Относно историческата справка - преди доста години имаше едни магазини Аско Деница или нещо от сорта. Те имаха 2 филиала - Магазин Русе и Кафето Пикадили, където е сега заедно с един куп други работи. Те си бяха хранителни, а и двата са баш на главната.
« Последна редакция: януари 19, 2012, 10:32:44 от Linov » Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #64 -: януари 19, 2012, 04:04:03 »

Абе няма лошо по главната или поне по Петко Д. Петков да има някой по-малък супермаркет от типа "експрес". Ще е удобен и за местни и за туристи. Замислете се ако някой "чуждоземец" ви спре около ул. Славянска или пред Музея и ви попита къде наблизо има хранителен магазин. Къде ще го пратите? На Халите ли?
Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 396

Профил
« Отговор #65 -: януари 20, 2012, 10:08:41 »

Нали има Била в търговския център до Дунав Плаца?
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #66 -: януари 20, 2012, 04:20:25 »

Музея - Билла = 900 м
Музея - Халите = 1200 м

И двете са прилично отдалечени от този район на центъра. След като по главната вече е пълно с магазини за обувки от 5 лв и дрехи втора употреба, не мисля, че един модерен супермаркет тип "експрес" ще е толкова неподходящ  Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #67 -: януари 20, 2012, 09:08:38 »

Ако говориш за Историческия музей, на пл.Дунав и около него има хр.стоки. А ако държиш на cash&carry, най-близкият такъв е бившия Нидор.
Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #68 -: януари 21, 2012, 12:25:44 »

Вярно, че Зари (новото име на Нидор) се пада наблизо!  Smiley
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #69 -: януари 22, 2012, 12:18:37 »

По главната или уличките, но хранителните магазини в западната част на центъра са прекалено кът. По спомен не се сещам за магазин нито на площада пред историческия, нито по Иречек, нито по Иван Вазов /улицата към Американското пазарче/, нито на площада на Американското пазарче /или имаше там?/. Всъщност по ми е лесно да кажа къде има, отколкото къде няма. Та има на пл.Дунав, мисля че има на Славянска вляво като се слиза, има на кьошетата край задния вход на Рояла и има на Княжеска, по към площада. Пропускам ли много магазини в карето между Скобелев, Борисова-площад и Дунава?
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2537

Профил Ел. поща
« Отговор #70 -: януари 22, 2012, 11:50:21 »

На "Американското пазарче" има хранителни магазини. Доста малки, но пък май имат порядъчно количество клиенти за размера си  Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #71 -: януари 23, 2012, 08:00:44 »

На "Американското пазарче" има хранителни магазини. Доста малки, но пък май имат порядъчно количество клиенти за размера си  Smiley
Да те са от типа на т.нар. търговийки и продават на доста ниски цени.
Фараш, това, за което говориш на задния вход на Рояла на ъгъла вече го няма. Преди седмица, като минавах, беше опразнено. МОже да го ремонтират, може и да го махат напълно, че то си беше доста соц и бяха комбинирали хранителните стоки с Форнети. В пешеходната част на Борисова с/у Неделя има хр.махазин на Вичев. Малко по-нагоре към Иконома е бившия Миринекс. Малко се отдалечаваме, но има хр. стоки и до Иван Вазов. На ъгъла зад Христо Ботев, до обредния дом също има магазин.
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #72 -: януари 23, 2012, 10:59:25 »

Значи има в момента действащи 3-4 магазина в това каре /изключвам по самата Борисова и площада/:
1. на Княжеска
2. на пл. Дунав
3. на Славянска /има ли го още?/
4. на Ам. пазарче /ако са хран.стоки/
Под хранителен магазин все пак разбирам място от което можеш да си купиш, кайма, колбаси, сирене, меса и прочие, а не само пакетирани хран. и промишлени стоки. А карето е с площ колкото Чародейка-юг или Стария Здравец.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2537

Профил Ел. поща
« Отговор #73 -: януари 23, 2012, 08:49:11 »

Има го на "Славянска" магазина, ние от района си го знаем, като "Ивановския"  Cheesy Просто едно време беше плод-зеленчук с продукция от Иваново.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #74 -: януари 26, 2012, 11:00:06 »

Днес в Пикадили касиерките се разправяха, че и те знаят кога ше ги затварят и се наговаряха да напуснат преди да останат без работа  Cheesy
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.216 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.049s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 10, 2020, 03:11:27