Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пикадили в Русе  (Прочетена 25246 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #30 -: септември 29, 2009, 07:21:30 »

Много вероятно е да са Мол Русе на ИРИС.
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3227

Профил
« Отговор #31 -: септември 29, 2009, 11:14:41 »

Това е всеизвестен факт от повече от година сигурно. Няма смисъл да си повтаряме едно и също, когато някой е недочел нещо.
Активен

Във форума се ражда истината.
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #32 -: ноември 01, 2011, 11:47:46 »

Само на мен ли ми прави впечатление, че този магазин въобще не му потръгна? Попадал съм и на стоки с изтекъл срок на годност (и то не малотрайни). Признавам, че рядко пазарувам там, но в случаите, които съм го правил, клиентите рядко са превишавали броя на персонала. Какви са вашите впечатления? Как е посещаемостта в пиковите часове през седмицата?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #33 -: ноември 02, 2011, 12:10:52 »

Даже и във Варна има едно такова Пикадили с подобна посещаемост в което е удоволствие да се пазарува на фона на тъпканицата в станалите. С две думи - неадекватен стандарт... Вярно е, че магазинът е хубав и луксозно направен, но май това не е най-важното. Как да има посещаемост като цените са по-високи от всеки друг конкурент в Русе, а т.нар. им промоции са изчерпани 25мин след отварянето. Наложи ми се да поживея тея седмици във Варна и какви са ми впечатленията: една вечеря от там ми струваше почти колкото на заведение без да остане нищо за следващо хранене и без да съм купувал продукт за дълготрайна употреба(сол, захар, олио, козметика, препарати). Фърлям 15-20лв и ги изяждам. И все пак, в който и друг аналог да вляза, е по-скъпо от в Пикадили, зат'ва избирах най-малкото зло. Говоря за Бурлекси, CBA-та, Макао-та, My Market, Orange и тем подобни. Изключвам Кауфланд и Карфур. В Русе с 15-20лв влизам в алтернативата на Пикадили, примерно Пацони и нямам как да ги изям без да си докарам здравословни проблеми.
Дано да просъществува магазинът, за разнообразието, но за целта тр да вкарат по гъвкава ценова политика, за да не се репчат после хейтърите, че видиш ли и Пикадили фалирало в Русе.
Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #34 -: ноември 02, 2011, 12:47:13 »

И все пак в Пикадили се предлагат и по-разнообразни стоки, които в други магазини рядко можеш да откриеш (напр. в сектора с екзотични плодове). Въпреки по-високите си цени като цяло, не е нормално магазина да е чак толкова пуст. Може би и локацията е сгрешена.
А иначе веригата продължава да се развива. Пореден нов магазин са открили тези дни.  http://regal.bg/show.php?storyid=1191968

Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: ноември 02, 2011, 09:00:28 »

Така е, преди месец отвориха и в Софарма бизнес тауърс. Вярно е, че има мн екзотични продукти, но не знам дали ти е направило впечатление, че те поизчезнаха от русенското. Имаше разни замразени пици във фунии като дюнери, разни изгъзени рибни и хайверени истории и т.н., които не успяха да предизвикат необходимия интерес. Честно казано там рафтовете са "празни". В смисъл, че един и същ продукт заема мн място на ширина. Пак казвам, за да не ме разберете погрешно, фен съм на веригата, но съм фен и на джоба си.
Активен

feshkotooo
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #36 -: ноември 02, 2011, 03:52:13 »

Аз пък напоследък съм с други впечатления. През последните 2 седмици минавах от там на 2 пъти и и двата пъти изобщо не беше пусто. Друг е въпросът колко добра е локацията на магазина. Но в крайна сметка мисля, че магазинът има все повече редовни клиенти  Smiley.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1258

Профил
« Отговор #37 -: ноември 02, 2011, 08:46:59 »

Скоро не съм ходил, но една позната и комшийка почти само от там пазарува и наскоро се оплака, че напоследък и се налагало да чака по опашки на касите. Но това може да е въпрос и на организация, не на многобройна клиентела. Освен локацията /макар че мен ме кефи/, може би им куца и правилното позициониране. Ако целиш малко по-така клиенти, може да се опиташ да предложиш и малко по-различно като обслужване и допълнителни услуги, за да не се окажеш, че си на нивото на Пени или Кауфланд. Русенци са малко сноби, не знам що не го използват в маркетинга си, така или иначе не могат да привлекат най-ниските потребителски групи.
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: ноември 02, 2011, 08:49:15 »

Аз пък напоследък съм с други впечатления. През последните 2 седмици минавах от там на 2 пъти и и двата пъти изобщо не беше пусто.

По кое време си посещавал магазина? В делничен ден? В пиков час?
Активен
feshkotooo
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #39 -: ноември 02, 2011, 09:00:23 »

Аз пък напоследък съм с други впечатления. През последните 2 седмици минавах от там на 2 пъти и и двата пъти изобщо не беше пусто.

По кое време си посещавал магазина? В делничен ден? В пиков час?

Единият ден беше почивен, а другият работен, но и двата пъти беше около 16:30-17 часа.
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 09:03:13 от feshkotooo » Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2164

Профил WWW
« Отговор #40 -: ноември 03, 2011, 12:18:37 »

Пикадили ужасно се сговни откакто белгийците купиха сърбите, не знам защо. Доста неща изчезнаха, но цените се запазиха високи.
Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #41 -: ноември 03, 2011, 01:31:48 »

Инрересен глагол ,,сговня,, . Става ми любим аз се сговних ,той се сговни ....те се сговниха или сговняха е правилното ? Предполагам както алхимиците са искали да направят злато от камънаци така процеса на сговняване превръща всичко в ...........  Smiley
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 04:33:32 от ilko » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #42 -: ноември 03, 2011, 02:39:47 »

Пикадили ужасно се сговни откакто белгийците купиха сърбите, не знам защо. Доста неща изчезнаха, но цените се запазиха високи.
Не са ли вече сръбски?
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2164

Профил WWW
« Отговор #43 -: ноември 03, 2011, 05:29:30 »

Мне, от няколко месеца.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #44 -: януари 12, 2012, 11:15:02 »

Цялата статия, която колегата svetlin постна в темата за Mega Mall:
Цитат
Пикадили обяви стратегическите си планове за развитие и печеливш растеж, които включват редуциране на броя на обектите. Това е част от глобалната стратегия на Delhaize Group за оптимизиране портфолиото на компанията, чрез която общо 146 магазина с ниски показатели в САЩ и Европа ще бъдат затворени, а 64 - трансформирани.

В България през 2012 г. ще бъдат затворени 6 магазина Пикадили и Пикадили Експрес. Планът за действие включва следните обекти - пет супермаркета Пикадили (в Русе, Стара Загора, Ямбол, Варна - Пикадили Запад и Пловдив - Пикадили Полиграфия ) и един магазин Пикадили Експрес (в Пловдив - Експрес Пешеходен мост). Пикадили Ямбол и Пикадили Експрес Пешеходен мост ще преустановят работа на 13.01.2012 г. До края на годината ще бъде закрит и форматът TЕМПО. В момента се проучват варианти за бъдещето на единствения хипермаркет под този бранд в България.

Същевременно Delhaize Bulgaria потвърждава, че ще продължи да открива нови магазини, като по този начин компанията ще затвърди позициите си на един от водещите ритейлъри в страната.

“Днешните ни действия ще затвърдят представянето ни на пазара и ще ни позволят да се фокусираме върху стратегията си за успешен и печеливш растеж на нашата компания,” коментира Ерикян Лантинк, Главен оперативен директор на Delhaize Bulgaria. “Тези решения бяха изключително трудни, имайки предвид влиянието, което оказват на нашите служители, клиенти и партньори, но ние вярваме, че действията ни ще ни позволят да предложим на всичките си клиенти още по-добро обслужване, подготвяйки компанията за бъдещ растеж. Ще продължим да работим за успеха на Пикадили, като въвеждаме новите намалени цени, предлагаме най-изгодните собствени марки и осигуряваме всеки ден пресни продукти и още по-удобни за пазаруване магазини.”

В резултат на тези действия 99 служители от Русе, Стара Загора и Ямбол ще бъдат освободени. На служителите от Пловдив и Варна ще бъде предоставена възмoжност за преместване в други обекти на компанията в съответния град. Всички освободени служители ще бъдат насърчени да кандидатстват за свободни позиции в рамките на Пикадили.

Информацията за оптимизиране на портфолиото е включена в публикуваното днес съобщение за приходите на компанията майка Делез Груп за четвъртото тримесечие и за цялата 2011 г. Цялата информация може да бъде намерена на www.delhaizegroup.com.

Голяма боза стана, сигурно тва им е част от политиката, че ще стават hard discounter-и. Не бе сърби, не бе белгийци. Жалко за хората, които ще останат без работа.
« Последна редакция: януари 12, 2012, 11:29:54 от Linov » Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.168 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.039s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 09, 2020, 03:13:09