Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Площад Свобода - реконструкция  (Прочетена 174154 пъти)
0 Членове и 4 Гости преглежда(т) тази тема.
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #420 -: септември 03, 2011, 09:44:53 »

ми то в днешно време всичко е така - претупано на 2, на 3
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2555

Профил Ел. поща
« Отговор #421 -: септември 13, 2011, 12:01:41 »

Хубава работа, но ... българска  Shocked
Цитат
По време на пресконференция кметът на община Русе заяви, че камерите на площада и в градската градина в Русе са монтирани, но за съжаление наблюдателният център не се обслужва. В бюджета на община Русе няма средства за заплати на 9 служители, които трябва да се назначат от СЗ КООРС за контрол на показваното от видеокамерите. Решението е временно въпреки решението на Общинския съвет в Русе в тази посока. За момента две охранителни двойки патрулират в района дори през нощта. Едната от тях постоянно се намира в района около Паметника на свободата.
http://www.ruseinfo.net/news_93381.html
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4766

Профил Ел. поща
« Отговор #422 -: септември 13, 2011, 09:48:49 »

Като продължение на темата за "хубавата, но българска работа" ще спомена, че няколко вечери поред не светят лампите и от двете страни на алеята, минаваща покрай хотел Дунав Плаза. Какви проблеми пък възникнаха толкова скоро?! При това преди изборите - а какво ще бъде след тях, не ми се и мисли даже... Shocked
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3236

Профил
« Отговор #423 -: септември 14, 2011, 10:01:29 »

Къщичката на "Подкрепа" пред Операта ще бъде срината. Това заяви кметът на община Русе Божидар Йотов. Той бе един от хората, приел предложението на инж. Георги Манев. Факт е, че има едно напрежение в русенската общественост против тази постройка, добави Йотов. Не мога да кажа, че е къщичка или нещо друго...За мен е постройка. Взето е решение на Общинския съвет благодарение на мое предложение, за което аз, от някои партийни среди, сещате се откъде, търпях немалко критики. Бих казал - повече от много. Факт е, че това напрежение по един или друг начин трябва да се тушира. Тази постройка ще бъде премахната, след като бъде приет площада, защото тя е елемент на този площад, когато е писан проекта. Опасявам се заради наше действие да не ни признаят част от проекта или част от разходите. След края на октомври, когато се приключи проекта не виждам причини да не се изпълни решението на ОбС - Русе, обяви Б. Йотов.
« Последна редакция: септември 14, 2011, 10:04:51 от Linov » Активен

Във форума се ражда истината.
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 398

Профил
« Отговор #424 -: септември 16, 2011, 12:59:55 »

... Тази постройка ще бъде премахната, след като бъде приет площада, защото тя е елемент на този площад, когато е писан проекта. Опасявам се заради наше действие да не ни признаят част от проекта или част от разходите. След края на октомври, когато се приключи проекта не виждам причини да не се изпълни решението на ОбС - Русе, обяви Б. Йотов.

Въртят - сучат, накрая ще остане. В началото имаше бавене, мудност, протакане. Сега аргумента е, че ще спрат парите за ремонта. Към октомври предлога ще бъде, че идва зима, времето не предполага подобни 'ремонтни дейности'. До пролетта казуса ще потъне в забвение, тогава ще имаме и нова кметска управа, както и нов общински съвет - вече набрали инерция. Следващото лято някой ще усвоява офисна площ 100-150 кв. м. в идеален център.

Срамота !
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #425 -: септември 17, 2011, 08:30:36 »

Има предложение там да има детска площадка. Не звучи зле. Дечурлигата ще се кефят не само на сухия фонтан ами и майките им като седнат по кафетата на Ларгото ще има къде да ги оставят. Друг е въпроса колко ще е естетично да има такова нещо на площада м/у църквата, операта и фонтана. По-скоро там май тр нещо по-изчистено.
Цялата статия на: http://www.ruseinfo.net/news_93540.html
М/у др какво Ви е мнението за цветарското пазарче?
« Последна редакция: септември 17, 2011, 08:42:47 от Linov » Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #426 -: септември 17, 2011, 10:25:59 »

Моето мнение е, че не му е мястото там на цветното пазарче. В Дунав има достатъчно празни магазини.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1420

Профил
« Отговор #427 -: септември 17, 2011, 10:34:27 »

Това "пазарче" е абсолютен цирей и в никакъв случай не трябва да се връща на центъра. Там, където е сега е добре. Който иска да си купи цветя ще повърви 50-60 метра. Няма да му паднат краката.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #428 -: септември 17, 2011, 03:13:57 »

По принцип слухът е, че част от павилионите ще бъдат "интегрирани" в градинката с/у мястото им в момента (до бившия младежки дом). И аз се надявам да не ги връщат на центъра. Или пък да облагородят някоя позападнала градинка с тях. На самите тях никак не им е хубаво до Си банк побеже там яко пече и цветята вяхнат бързо.
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1259

Профил
« Отговор #429 -: септември 20, 2011, 10:46:27 »

Тъй като напоследък рядко излизам от любимия мегаполис, а има форумци, които често пътуват, та как стои нашия площад на фона на останалите централни градски площади из региона и не само. Сещам се, че Добрич и Плевен имаха доста големи площади, но визуално съм ги позабравил, в Търговище не съм стъпвал, на самите площади на Разград и Шумен-също не съм бил, Силистра съм я позабравил, за Варна си имам мнение Smiley, а за Търново си мисля, че изобщо нямат нормален пешеходен площад. Знам, че такива оценки са доста субективни, но все пак са ориентир...
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #430 -: септември 20, 2011, 12:01:07 »

Реновирания площад в Добрич го открива ББ преди 2 дена, така че едва ли някой има представа все още как изглежда. Търговищкия е доста запуснат и самия площад не е нещо особено. Разград... там единия площад пред театъра им е доста приятно местенце. Като цяло е сравнително нов (на няколко години). Доста добре е поддържан, но там няма какво толкова да се види освен може би часовниковата кула. Шуменския е загрозен доста от недостроения търговски дом и е в лошо състояние. В Плевен не съм ходил. В Силистра съм ходил само един път. Там площада не е лош, но е малък. За сметка на това крайдунавския парк, който се намира точно до площада им, е в пъти по-хубав от нашия в сегашното му състояние.

Като цяло наистина нашия е значително по-модерен от всички други в региона (дори в страната) и има най-много какво да се види на самия площад. Пак казвам добричкия, е прясно, прясно ремонтиран със сума два пъти по-малка от нашата и не знам по какъв начин изглежда той. Последния път като ходих, бяха започнали да полагат червено-жълти плочи.
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #431 -: септември 20, 2011, 12:59:26 »

Малко допълнение към мнението на Вальо, с което по принцип съм съгласен.
В Търговище има огромен площад, около който се намират всички градски институции. В едната част има градинка с приятна растителност и запазени плочки около нея. В другата си част е с каменна настилка, която е в сравнително лошо състояние, там няма растителност и е доста по-неуютно, прекалено е открито.
Силистренският площад е с хубави сгради около него, но самият той не е хубав. Настилката е неподдържана и плочките изпочупени. За дунавското им паркче в близост до площада Вальо е абсолютно прав. За съжаление там е и най-голямата болка на силистренци, че голяма част от останките на Доросторум са били разрушени или застроени отгоре с хотел и други глупости.
В Разград си имат няколко площада,може би най-централният е доста хубав, включващ ларгото, от което тръгват стълбите към хотела (най-високата сграда, която се вижда минавайки покрай града. Прилича малко на общината във варна но е с по-разчупена соц-архитектура). Композиционно площадът е много хубав и симетричен, спретнат, чист и поддържат. Неделима част от него е втората по-големина джамия в БГ(за съжаление построена с камъни от Абритус), която е само паметник. Ще добавя, че това което ми направи впечатление са саксийките с цветя по стълбовете на уличното осветление... идилия.
В Плевен спомените ми са за мн голям и хубав площад с разни освобоженски сгради и паметници по него, но последно съм го виждал поне преди 10-тина години.
За Силистра и Търговище мога да ти пратя снимки ако искаш Smiley
Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #432 -: септември 20, 2011, 04:55:50 »

Нашият е най-хубав. За всички изброени градове имам сравнително пресни впечатления, за Добрич от преди по-малко от месец.
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #433 -: септември 21, 2011, 02:00:32 »

Може да прикачите и по някоя снимка за сравнение.  Wink
Активен
Heartless
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 34

Профил Ел. поща
« Отговор #434 -: септември 21, 2011, 09:34:57 »

Спрямо и бургаския, русенския също го бие. Там го реконструираха мисля че по същата програма. Плочките са черни и бели, но с различна подредба почти навсякъде ( Roll Eyes ). Но имаше няколко неща които ми грабнаха окото определено. Имаше едни (не знам точно как да го нарека) скулпотори във формата на делфини или китове, които все едно бяха във водата (виждаха се само части от гърба и опашките) - наистина много красиво. По тях имаше и малки лампички, които стоят много ефектно през вечерта. Пейките в Бургас, по ми харесаха от русенските. Ноо "сухият" им фонтан е смешна работа просто спрямо нашенския. Жалко, че нямам снимки от разходката до Бургас.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 10, 2020, 10:39:39