Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Площад Свобода - реконструкция  (Прочетена 159389 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4673

Профил Ел. поща
« Отговор #285 -: юли 09, 2011, 10:52:49 »

Kъщичката на ,,Подкрепа ще бъде съборена,мястото й ще бъде озеленено,а в бъдеще там може да има кът за отдих или детска площадка.
Инфо: в-к. Утро  9 юли

Похвално! Все пак в крайна сметка разумът надделя. Но няма да е лошо да я снимаме за последно за архивите, защото все пак и тя е част от историята на Русе.
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
jori82
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 95

Профил Ел. поща
« Отговор #286 -: юли 10, 2011, 12:43:30 »

бетоните до дунав и "коритото" до сухия шадраван ще са пълни с пръст и залесени (огромни саксии). На това до сухия фонтан сега му направиха дренажа от чакъл за да не събира вода и ще го напълнят с пръст  Cool
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1843

Профил Ел. поща
« Отговор #287 -: юли 10, 2011, 02:51:16 »

Kъщичката на ,,Подкрепа ще бъде съборена,мястото й ще бъде озеленено,а в бъдеще там може да има кът за отдих или детска площадка.
Инфо: в-к. Утро  9 юли

Похвално! Все пак в крайна сметка разумът надделя. Но няма да е лошо да я снимаме за последно за архивите, защото все пак и тя е част от историята на Русе.
Това е чудесна новина!
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #288 -: юли 10, 2011, 07:34:55 »

бетоните до дунав и "коритото" до сухия шадраван ще са пълни с пръст и залесени (огромни саксии). На това до сухия фонтан сега му направиха дренажа от чакъл за да не събира вода и ще го напълнят с пръст  Cool

Мда. За двете квадратни бетонни "вани" до хотел Дунав бях почти сигурен, че са именно за засаждане в тях на цветя или друга декоративна растителност, но за онова при сухия фонтан не бях толкова уверен - допусках да е някакво съоръжение към самия фонтан. Все пак не съм виждал досега сухи фонтани и не съм наясно с цялостната им конструкция... Huh?
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #289 -: юли 12, 2011, 12:13:59 »

Ще добавя още няколко щриха към напредъка на реконструкцията, които ми привлякоха вниманието тази вечер. Щрихи чисто словесни, впрочем, защото в 9.30 вечерта и при тежка облачност няма условия за що-годе читави снимки. Grin

В района на Операта - дългото бетонно корито вдясно, за което се изясни, че ще се засади декоративна растителност, вече е запълнено с почва. (Другите две, квадратните до хотел Дунав, сега ги облицоват с черни плочи.)

Събарянето на досадната барака на Подкрепа става все по-близка реалност - вече са махнати месинговите табели на фасадата с името на синдиката. Вътре не можах да забележа промени все още, но явно напускането на постройката от обитателите й вече е в ход. Най-сетне - поне една борба се увенча с положителен резултат!

Друго, което забелязах,вървейки по ларгото пред Операта, бяха няколко правоъгълни бетонни площадки с размери около 50 на 70 см навътре в бъдещата тревна площ на северната страна на ларгото. Площадките са съединени с пешеходната настилка с къса бетонна пътечка. Не е изключено това да са основите на обмисляните бюст-паметници на музикални дейци, за което се спомена по-нагоре в тази тема (макар да останах с впечатление, че това е въпрос на по-далечно бъдеще).

Накрая един неприятен щрих. Вероятно от силния вятър едно от новопосадените дръвчета пред Общината вдясно (към бистро Европа) се е пречупило по средата и лежи на плочките. Повтаря се случаят от Альоша. Там все още няма нищо на мястото на счупеното дръвче и май няма да има. Дано не стане така и на центъра, защото не върви още преди официалното откриване на обновения площад вече едно от дръвчетата да го няма. Надявам се Общината да има скромната сума за една нова фиданка. Тук му е мястото да изкажа мнение, макар и лаическо, че щеше да е по-добре да бяха засадили не съвсем млади дръвчета, а вече поотраснали. Има такава практика, транспортират се заедно с цялата почва около корените им. Хем площадът по-скоро щеше да придобие завършен вид, хем щяха да бъдат по-устойчиви на вятъра. Тези фиданки са укрепени с гумен пръстен около средата на стъблото и три обтегача от тел, прикрепени към него, но май точно там се е пречупило стъблото, защото огъването е било най-силно на това място... Angry

Та това е засега. Всеки ден бъдещият облик на центъра се очертава все по-ясно и се добавят нови детайли. Дано през есента, когато се очаква всичко да е вече на мястото си - и плочка, и тръба, и трева, и дърво - картинката да е колкото може по-близо до нашите очаквания...

(Впрочем, интересно дали ще има чешмички, както беше преди. То тяма начин да няма, все пак център е, но дали ще бъдат две, както досега, или ще остане само една за хиляди изтормозени от жегата русенци... Shocked)
« Последна редакция: юли 12, 2011, 12:28:57 от Orthodox » Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2331

Профил Ел. поща
« Отговор #290 -: юли 12, 2011, 08:37:29 »

Мисля, че има заработени тръби и за двете чешмички.
Активен
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #291 -: юли 12, 2011, 12:37:36 »

относно дръвчетата - наистина и аз мисля,че щеше да е по-добре ако бяха по-големи,но какво да се прави - връщане назад няма.

А за чешмичките - наистина ще е добре те да са поне 2,хубаво беше като бяха две,а после какво стана с едната - временно я бяха махнали и целия народ се събираше на другата - беше доста неудобно...сигурно може да се сложи и още една освен горните споменати,стига да иска ще намерят начин.

П.П - сещам се,че като ги сложиха имаше и ... нещо като детски столчета/да стъпи детето и така да пие вода - и тях ги счупиха ... нищо не се пази , жалко.
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
jori82
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #292 -: юли 12, 2011, 05:42:50 »

айде малко снимки и от мен . Виждат се новите пейки които били копие на такива от 1920, новите кошчета от ковано желязо, част от камерите за наблюдение ,  новите пръскачки (които работеха) , 2 от шадраваните и др

IMG_4250 [1600x1200].JPG
Площад Свобода - реконструкция
* IMG_4250 [1600x1200].JPG (398.46 KB, 1600x1067 - видяно 1653 пъти.)
IMG_4254 [1600x1200].JPG
* IMG_4254 [1600x1200].JPG (437.86 KB, 1600x1067 - видяно 1538 пъти.)
IMG_4257 [1600x1200].JPG
* IMG_4257 [1600x1200].JPG (420.73 KB, 1600x1067 - видяно 1614 пъти.)
IMG_4258 [1600x1200].JPG
* IMG_4258 [1600x1200].JPG (167.63 KB, 1600x1067 - видяно 1570 пъти.)
IMG_4263 [1600x1200].JPG
* IMG_4263 [1600x1200].JPG (159.02 KB, 1600x1067 - видяно 1635 пъти.)
Активен
jori82
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #293 -: юли 12, 2011, 05:45:21 »

тук се вижда къде ще правят алеята на славата и огромната "саксия" до сухия фонтан.

IMG_4260 [1600x1200].JPG
* IMG_4260 [1600x1200].JPG (365.81 KB, 1600x1067 - видяно 1500 пъти.)
IMG_4262 [1600x1200].JPG
* IMG_4262 [1600x1200].JPG (427.59 KB, 1600x1067 - видяно 1497 пъти.)
IMG_4267 [1600x1200].JPG
* IMG_4267 [1600x1200].JPG (548.62 KB, 1600x1067 - видяно 650 пъти.)
IMG_4268 [1600x1200].JPG
* IMG_4268 [1600x1200].JPG (366.64 KB, 1600x1067 - видяно 1475 пъти.)
IMG_4270 [1600x1200].JPG
* IMG_4270 [1600x1200].JPG (474.84 KB, 1600x1067 - видяно 1488 пъти.)
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #294 -: юли 14, 2011, 01:40:45 »

Старейшините: Бившият Музей на младежкото революционно движение пада!
Едноетажната сграда, издигната преди 30-ина години на площада пред Операта за Музей на младежкото революционно движение да бъде съборена.

http://www.ruse-news.com/modules.php?name=News&file=article&sid=35929

Да видим сега колко време ще се обжалва и оспорва и т.н. това решение ...
Активен
jori82
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #295 -: юли 14, 2011, 04:12:21 »

аз немога само да разбера какво обжалване и от кого се очаква при положение че сградата си е собственост на общината и може да прави каквото си поиска с нея (каквото решат съветниците де). Сега до края на юли ше се внесе обжалването, ще влезе в съда, законовият срок за решението му е 1 месец. Август обаче мисля че съда излиза ваканция 1 месец. Така че към септеври може да се очаква да стане нещо. Не ми се мисли ако решат да обжалват и на по горни инстанции..... Абе бългаска работа
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #296 -: юли 14, 2011, 11:03:48 »

Е, ако пък наистина архитектурната нелепост е общинска собственост, то обжалването си е просто абсурд. Общината ще обжалва собственото си решение ли?! Колкото пък до евентуалната намеса на външни фактори, тя не би трябвало да е възможна, защото правото на собственика да се разпорежда със собствеността си е неоспоримо (особено пък в случаи като този, когато въпросната сграда не е никаква особена архитектурна или историческа ценност - нито de jure, нито de facto). Надявам се, че няма по стара нашенска традиция да се стигне до някакви простотии, които да забавят почистването на русенския център от една идеологическа отживелица... Grin
Активен

martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #297 -: юли 14, 2011, 11:19:15 »

днес даваха заседание на областната комисия или общинските съветници не зная,и кмета беше там - какви ли не неща си казаха през тези няколко часа.Не съм гледал много но имаше голям спор за тези павилиончета за цветя - трябвало да се преместят някои не знам си какво,имаше даже и 3-4 хора,които продават на тези тараби,за да се чуе и тяхното мнение.Къде ли не искаха да ги слагат - до Халите,до Дунав.... така и не знам какво стана после.Според мен най-удачно ще е тези тараби/сергии/ както са 18 или 16 да се разделят на две и половината да отидат срещу другите,под дърветата пред блока,от страната на Била - да ги направят през 2-3 метра и идеално ще е,хем и ще има сянка през лятото.Няма да е лошо и да ги изместят пред новата поща,където и преди си имаше цветя.

36 ли колко са тея съветници не знам,само 1 човек правеше добри планове,другите всичките бяха като омагьосани от нещо/може би от горещината в залата/.  Cheesy Имаше толкова излишни мнения и коментари,че ако ги нямаше тях сигурно за 1-2 часа можеха да приключат.

Другото,което се разглеждаше беше да се направи детска площадка на Л*йното - най-нелепото предложение беше за една дълга люлка и нищо повече,добре,че се отхвърли...един човек стана и се изказа много добре обаче - това е подигравка спрямо децата и майките - и аз съм виждал,че там отиват много майки с деца - една люлка за 3-4 деца е просто подигравка,не стига,че няма и детски площадки за игра,та сега и тук да го направят на нищо,дано да направят нещо хубаво.

А архитектката направи 3 предложения и за щастие и 3те бяха отхвърлени - едното беше някакъв рекламен ТОТЕМ до Шенгена - не знам къде ще си го слага тоя тотем и за какво и е...Просто за пореден път се убеждавам,че ния българите сме много тъпи хора...
« Последна редакция: юли 14, 2011, 11:23:31 от martin1991m » Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #298 -: юли 14, 2011, 11:37:34 »

Да, нещо особено красиво и стойностно не се измисли и създаде при ремонта на центъра, но се опитват да "компенсират" това с разни екстравагантни и същевременно тъпички идеи. Дано наистина не се приеме нещо от този сорт, че поне да се запазят парите...

И нещо по-встрани от този контекст. След преждевременната загуба на едно от дръвчетата пред Общината при скорошната буря са заменили телените обтяжки с по-високи дървени триножници, които се очаква да са по-стабилна опора. Ха дано останалите фиданки оцелеят. Счупената е махната и това дава надеждата, че ще я сменят с нова. От толкова евромилиони все трябва да има пари за едно дръвче...
« Последна редакция: юли 14, 2011, 11:42:30 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #299 -: юли 14, 2011, 11:41:39 »

Колкото до димитровската барака, ето и съобщението в Dir.bg (връщане назад няма, ще се бута; да взема да щракна някое друго кадро, че да има за архивите...):

Бутат музей в Русе
14 юли 2011 / News.dir.bg

Бившият музей на младежкото революционно движение в Русе да бъде съборен, решиха общинските съветници на днешното си заседание.

Предложението бе внесено от кмета на града Божидар Йотов с мотива, че едноетажната постройка загрозява площадното пространство пред Операта. В момента тече мащабна реконструкция и модернизация на централния градски площад, финансирана с близо 10 милиона лева безвъзмездна помощ по ОП "Регионално развитие", предаде БТА.

Работата по проекта трябва да приключи до края на юли т.г. На заседанието на съветниците бе отхвърлено предложението сградата да не се руши, а да бъде превърната в музей на средновековната икона или в малка художествена галерия.

Музеят на младежкото революционно движение е построен през 1984 г. и има площ от 123,75 кв. м. По времето на социализма тук е имало постоянна експозиция. От 13 години сградата е предоставена за безвъзмездно ползване от общината на регионалния съюз на КТ "Подкрепа". След събарянето й за синдикалистите ще се търсят други помещения.

http://rousse.dir.bg/news.php?id=9053031
Активен

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)

Google e прегледал тази страница март 24, 2019, 08:21:19