Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Площад Свобода - реконструкция  (Прочетена 159391 пъти)
0 Членове и 4 Гости преглежда(т) тази тема.
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #270 -: юли 05, 2011, 06:20:37 »

не знам дали моите разбирания са остарели,но с паветата си беше много по-добре,отколкото с тия боклуци - " плочки "
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1843

Профил Ел. поща
« Отговор #271 -: юли 05, 2011, 10:52:06 »

не знам дали моите разбирания са остарели,но с паветата си беше много по-добре,отколкото с тия боклуци - " плочки "
Категорично си беше по-добре, просто павенцата трябваше да се наредят хубаво. Къде къде по-стилно беше.

Някой знае ли, дали се предвижда ремонт и на тази част на площада пред Съда? Черните плочи са доста начупени на места.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2331

Профил Ел. поща
« Отговор #272 -: юли 06, 2011, 01:28:40 »

Като гледам как заработиха новите плочки до старите пред съда ме съмнява да ремонтират нещо там. И май по-добре да не пипат, само да оправят потрошените черни плочи покрай шахтите.

И на мен всичко ми сивее. Трябваше да има по-ярки цветове, така е много убито  Angry
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1843

Профил Ел. поща
« Отговор #273 -: юли 06, 2011, 02:42:04 »

И май по-добре да не пипат, само да оправят потрошените черни плочи покрай шахтите.
Да, и аз това казвам - по-добре да не пипат, но ще оправят ли потрошените черни плочи покрай шахтите? Не знам защо, но си мисля, че за там ремонт не се полага. Дано да греша.
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #274 -: юли 06, 2011, 06:18:09 »

Е как да не се полага Smiley. Ще го подменят всичко. Нали виждате, че са започнали откъм Булбанк да подменят. Сигурно поетапно ще става или ще изчакат да оправят цялата площ около паметника, за да може основния поток от хора да минава там и тогава да затворят изцяло пред съда.
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #275 -: юли 06, 2011, 07:29:26 »

Преди няколко дни подменяха шахтите пред съда. Не само капаците, а и основите.

Я вижте какво става тук http://www.ruseinfo.net/news_91453.html  Roll Eyes
Цитат
Работници къртят и пренареждат плочки зад Паметника на свободата
« Последна редакция: юли 07, 2011, 03:03:43 от vesel » Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #276 -: юли 07, 2011, 06:00:08 »

Когато всичко се прави от некадърници така става  Evil. Дано не съм прав ама след година две "новата" настилка ще стане по-зле и от старата, както се случи със жълтите павета.
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4673

Профил Ел. поща
« Отговор #277 -: юли 07, 2011, 09:09:13 »

То колко още некадърности ще излязат наяве с времето при тези "висококвалифицирани" работници, не ми се мисли... Shocked

Във всеки случай от обещаната цифра 50 години, за която Божо обеща да изтрае площадът след ремонта, без колебание махам нулата... Grin

(Иначе това махане на вече поставени плочки и аз го забелязах, като минавах оттам. Бяха махнати заедно с вградените осветителни тела. Казах си: "К'во става тука, бе?!" Roll Eyes А то к'во да става - пак изпълнения "по нашенски"... Wink)
« Последна редакция: юли 07, 2011, 09:18:02 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #278 -: юли 09, 2011, 02:09:41 »

Обновеният площад ще посреща гостите на града през есента
8 юли 2011 / News.dir.bg

Ремонтът на централния градски площад в Русе, който се реализира с 10 млн.лв. от Европейския фонд за регионално развитие, ще посреща гостите на града в началото на есента, предаде БГНЕС.

Дейностите по реконструкцията му вървят в срок, съобщи кметът Божидар Йотов. Той разгледа хода на ремонта заедно с русенски журналисти. 90 % от всички дейности са изпълнени, а по думите на Божидар Йотов това ще бъде най-красивият площад в България, още повече, че е паметник на архитектурата. Настилката е от розов гранит, като са използвани и част от старите плочи.

Предстои да се довърши озеленяването, а по отношение на Паметника на свободата, той вече има хидроизолация в основите и ще се спре процесът на улягане на льосовата почва. В същото време се е оказало, че на някои места наклонът при поставяне на плочките по площада не е спазен и за да не се образуват локви, ще се пренаредят. Сред най-интересните нови придобивки са пейките, които са изработени по модел от 1920 г. – както е изглеждал площадът в началото на миналия век.

Русе ще бъде и един от малкото градове в България, където ще има сух фонтан. Той ще спира да работи сам при силен вятър, а височината на водната струя ще се регулира от компютър. Фонтанът ще се намира на Ларгото пред операта, като се обмисля и поставянето на 12 бюста на изтъкнати музикални дейци.

http://rousse.dir.bg/news.php?id=9013620
-------------------------------------------------------

Хм, по-рано сухият фонтан беше наречен "първият в България", но тук се говори за "един от малкото градове в България" с такава придобивка. Значи не сме баш първи този път... Grin
« Последна редакция: юли 09, 2011, 10:37:05 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #279 -: юли 09, 2011, 02:53:32 »

Иначе към облика на обновения център се добавят една по една нови черти.

Малкия правоъгълен фонтан пред Доходното и овалния пред Съдебната палата (с човешката фигура) ги облицоваха отвътре със светлосини декоративни плочки - това ще направи вида на водата по-приятен за окото. Освен това големия кръгъл фонтан пред Съдебната палата го облицоват отвън с черни плочи. По големия фонтан пред Общината засега не се забелязват промени и не е ясно дали са предвидени (макар по-рано да беше споменато, че "съществуващите фонтани ще бъдат реконструирани и обновени").

Колкото до новосъздадения сух фонтан пред Операта, той вече е покрит отгоре с плочи и явно предстои да се монтират тръбите и накрайниците, през които ще бъдат изхвърляни водните струи от повърхността на настилката. Само не съм наясно каква ще да е продълговатата правоъгълна конструкция вдясно (при заставане с лице към Операта), която сега също я облицоват с черни полирани плочи отвън (на снимки 2 и 5 долу)...

(Впрочем, докато правих тези снимки, пред димитровския цирей се бяха събрали седем-осем мъже и жени - очевидно подкрепаджии с работни
места вътре в архитектурния бисер, и доколкото улових, разпалено обсъждаха перспективата топлото им гнездо да бъде издухано от нелепото му място. Разбира се, те имат основание да бъдат недоволни от такова развитие на нещата. Особено един мъж твърде нахъсано извика няколко пъти на висок глас: "Никога!!! Никога!!!" Звучеше като знаменитото "No pasaran!" Види се, битката за това недоразумение ще е нелека. Лично познавам двама общински съветници и при възможност ще им възложа обществена поръчка да доведат докрай освобождаването на площада от димитровската барака. Независимо какви са теснопартийните им мотиви и интереси, но в интерес на Русе е гледката пред Операта и Св. Троица да се освободи от визуални пречки, развалящи картинката...)

А сега обратно към площада. Забелязах, че на четирите черни осветителни стълба около паметника се монтират допълнителни осветителни тела, които основно са насочени към околните дървета. Явно идеята е да се очертаят силуетите им със светлина и нощем това да създава допълнителни визуални ефекти в градината. Въобще осветлението ще е доста феерично в завършения му вид. Освен допълнителните мощни лампи на високи стълбове за обща осветеност (като сегашните 4 пред Общината и 2 пред Съдебната палата) - две в източния и западния край на Л...ното и още една пред Операта, още многобройни по-малки осветителни тела ще създават местни светлинни ефекти - дългите правоъгълни лампи по алеите, кръглите прожектори (изглеждат въртящи се) под дърветата и около фонтана със скулптурата и допълнителните прожектори по четирите стълба около паметника. Освен това около самия паметник, в плочките на няколко метра от него ще има квадратна рамка от светлина. А бе доста добре е замислено. Само дано всичко това да оцелее колкото може по-дълго, защото имам чувството, че разположените по земята светлини веднага ще станат мишена на вандалите - как ще изтърпят идиотчетата такива екзотики, без да ги потрошат за своя висша наслада?!... Дано вече да има реално и ефективно видеонаблюдение на площада, а не само декларирано с табели, плашещи само гаргите, инак ще отидат набързо на вятъра евромилиончетата...

==========================================

Първите две снимки на сухия фонтан са от 22.06.11, а тия с номера 3, 4 и 5 - от 07.07.11. Правени са привечер при слабо естествено осветление и не са твърде добри технически (въпреки някои корекции), но за обща представа вършат работа...

Снимка1.JPG
Площад Свобода - реконструкция
* Снимка1.JPG (1013.8 KB, 3264x2448 - видяно 1532 пъти.)
Снимка2.JPG
* Снимка2.JPG (892.92 KB, 3101x2326 - видяно 1496 пъти.)
Снимка3.JPG
* Снимка3.JPG (941.69 KB, 3101x2326 - видяно 1540 пъти.)
Снимка4.JPG
* Снимка4.JPG (984.81 KB, 3101x2326 - видяно 1464 пъти.)
Снимка5.JPG
* Снимка5.JPG (1011.76 KB, 3101x2326 - видяно 1482 пъти.)
« Последна редакция: юли 10, 2011, 07:23:57 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #280 -: юли 09, 2011, 04:15:33 »

Вчера минах по алеята до чешмата срещу Дунав, в подовата настилка имаше вградени осветителни тела през около 2 метра. Изглежда ще се получи интересно.

В зелените площи от двете страни на голямата алея която отива към операта са монтирани мощни металхалогенни прожектори. Закопани са в пръстта (имат циментен фондамент) по 2 през 4-5 метра и ще светят нагоре към короните на дърветата. Гледката ще е нещо неописуемо. Постига се ефекта на "светещи дървета" наистина е уникално. За първи път видях такова осветление в Монреал преди 15-20  години. Леко даже съм изумен че някой се е сетил от тиквениците за такава атракция.

Впрочем, вертикално насочените прожектори не са само по ларгото към Операта - има ги покрай някои алеи около паметника, а също и около овалния фонтан с човешката фигура. Определено са насочени към дърветата отдолу-нагоре.

Ето как изглеждат осветителните тела от горните два цитата...

Снимка1.JPG
* Снимка1.JPG (1005.64 KB, 2938x2203 - видяно 1396 пъти.)
Снимка2.JPG
* Снимка2.JPG (1093.84 KB, 2938x2203 - видяно 1463 пъти.)
Активен

di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #281 -: юли 09, 2011, 09:22:40 »

Kъщичката на ,,Подкрепа ще бъде съборена,мястото й ще бъде озеленено,а в бъдеще там може да има кът за отдих или детска площадка.
Инфо: в-к. Утро  9 юли
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #282 -: юли 09, 2011, 11:12:14 »

Orthodox отново с изчерпателен репортаж  Grin Мога само да кажа едно голямо Благодаря!!!

Иначе и на мен ми хареса облицовката на фонтаните. Този пред общината действително не е пипнат, но мисля, че и него ще оправят.
Надявам се да изградят подобаващо видеонаблюдение, а защо не и да споделят някоя камера с нас  Cheesy
Мярнах нови кошчета с орнаменти от ковано желязо  Roll Eyes Дано оцелеят дълго.
Активен
jori82
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 95

Профил Ел. поща
« Отговор #283 -: юли 09, 2011, 01:22:39 »

Абе отначало всички бяхме песимисти за ремонта но си мисля че като завършат всичко , като светнат новото осветление, сложат новите пейки (наистина са много готини) и като измият плочките ( видях две машини за миене с препарат) наистина централната градска част на Русе  ще е център на един доста европейски град . Впрочем аз не се сещам в кой голям български град има такъв център . 
Активен
Heartless
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 34

Профил Ел. поща
« Отговор #284 -: юли 09, 2011, 03:31:40 »

А някой да знае какво всъщност представляват или ще представляват двата бетонови блока (не знам как по-точно да го кажа), които се намират между големия кръгъл фонтан и паркинга до входа на хотел Дунав. В момента там има лопати, табели, кирки и т.н.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 06, 2019, 09:39:58