Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Площад Свобода - реконструкция  (Прочетена 159409 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3201

Профил
« Отговор #30 -: юли 29, 2009, 07:49:41 »

Туй май трябваше тука да го напишеш: http://www.ruseonline.info/smf/transport/t192/msg20851/#msg20851   Grin
Активен

Във форума се ражда истината.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1844

Профил Ел. поща
« Отговор #31 -: юли 31, 2009, 02:19:40 »

Хм,фонтан пред Операта?!Ами то,вече има цели 4 в останалата част от градинката,рекорд на Гинес ли ще поставяме-за най-"фонтанизиран "център.За жълтите павета по главната-турски боклуци(за 2-3 години се изрониха и заприличаха на нищо),нищо общо с тези по "Цар Освободител" в София или на фабрика "Трудъ".Лично аз,в мечтите си виждам постамента на паметника на Г.Димитров пред Операта да се използва за нов такъв,най-добре на заслужил русенец,като поборниците ни или Кирил Старцев,Михаил Арнаудов и т.н.,за да се отличаваме малко от другите градове-все едни и същи личности навсякъде.А тази грозна сграда,сега на КТ"Подкрепа" да я няма,само разваля всичко с неугледната си архитектура.Едва ли някога ще стане обаче...
Сега сериозно,наистина е много тъпо,че перлата на Русе-Доходното здание е закрита от джунгла,но за сметка на това архитектурния "шедьовър"-партийния дом е открит с широк площад!?Но на никой няма да му стиска да реши проблема,а и то мъжка ръка и сила се иска,а не шикалкавене.Няма ги тези личности в днешна България,инерцията и овчедушието са големи!Очаквам поредните "козметични" промени-подмяна на настилката от червени павета-този бич за дамите на високи токове и някакво фонтанче пред Операта. Sad
Активен
MRC
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

Профил Ел. поща
« Отговор #32 -: август 14, 2009, 07:16:21 »

Фонтан пред операта и видеокамери на площада

http://www.ruseinfo.net/news_65612.html
Активен
CaMaRo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 554

Профил
« Отговор #33 -: август 14, 2009, 09:19:41 »

Доста скъп ремонт,но само като си представя фонтана какъв ще е  Roll EyesНямам търпение да започне ремонта много яко ще стане Smiley
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #34 -: август 16, 2009, 01:36:33 »

Пише, че тогава ще се махне оградата на паметника на Свободата, така че очакваме Wink
Активен
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #35 -: август 17, 2009, 11:52:53 »

Да видим дали наистина ще стане така или пак ни пълни ушите с глупости.
Активен
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #36 -: август 19, 2009, 05:13:38 »

Да... на живо по добре изглежда.
Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #37 -: септември 03, 2009, 09:54:47 »

Ремонт за 12 млн. в центъра замразен заради надути цени. Това е водещото заглавие на вестник „Утро”. Общината преизчислява стойността до две седмици по поръчка на министър Плевнелиев. Проектът на община Русе за благоустройство на централния площад и ларгото пред операта е сред 19-те проекта в страната, за които строителният министър Росен Плевнелиев разпореди ревизия.

Ей, големи идиоти, готови са проектът да не се осъществи, но не се отказват да се налапат с пари! Evil Сега ако го прекратят за неопределено време заради тия далавери просто ще е прекрасно...
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3201

Профил
« Отговор #38 -: септември 03, 2009, 10:11:46 »

Бе знам ли... Всяко зло за добро. Аз не мисля, че чак такъв радикален ремонт на площада е необходим. Писах вече мнението си за това. Другото, което се замислих е за качеството с което ще го направят. Мисълта ми е, че в момента на доста места си личи, че има нужда от освежаване, но нали се сещате след колко години съществуване се е появила тая нужда. До колкото виждам съвременното качество на такива строителни дейности, следващата реставрация ще бъде необходима мн по-скоро след евентуалния ремонт.
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4673

Профил Ел. поща
« Отговор #39 -: септември 03, 2009, 05:02:38 »

Ей, големи идиоти, готови са проектът да не се осъществи...

Или да се осъществи, но с компромисно качество на материалите заради по-ниските цени - и след десетина години пак да има нужда от ремонт... Shocked

До колкото виждам съвременното качество на такива строителни дейности, следващата реставрация ще бъде необходима мн по-скоро след евентуалния ремонт.

Е, то си е всеизвестна истина не от вчера, че с всяка изминала година, десетилетие и век качеството и трайността на всички плодове на човешкия труд неотклонно падат. Защо - това е друг и то твърде сложен въпрос...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1844

Профил Ел. поща
« Отговор #40 -: септември 19, 2009, 03:01:19 »

Реално,според мен единственото,което трябва да се ремонтира и поправи са червените павенца пред Общината,които наистина на нищо не приличат и жените трудно ходят по тях.
Радикален ремонт по-добре да не се прави,защото като ги гледам какви естетически критерии притежават сегашните ни общинари тръпки ме побиват какво ще измислят.
Е,както съм казвал,но няма как да стане,наистина радикално е да се отвори пространството пред Доходното здание и най-големия ни архитектурен шедьовър да може да се вижда отдалеч.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4673

Профил Ел. поща
« Отговор #41 -: септември 20, 2009, 01:23:28 »

Реално,според мен единственото,което трябва да се ремонтира и поправи са червените павенца пред Общината,които наистина на нищо не приличат и жените трудно ходят по тях.

Не само преди Общината. Потрошени плочи има по целия площад - може би единствено по-запазено е пред Съдебната палата и Доходното здание, но централната част на площада около паметника и фонтаните е доста зле. Добре ще е да се възстановят и набързо потрошените от вандали-идиоти чешмички (източната и западната). Да се надяваме, че поне за такъв минимален ремонт ще има пари, пък проектираният фонтан пред Операта може и да почака, не сме заритали за него. Щом парите не стигат за всичко проектирано, по-добре да се направи само част от реконструкцията, но без компромиси в качеството (определящо цената) на вложените материали и технологии, за да не правим нов ремонт след 10-15 години, а след 50, както е обещал и Божо Йотов за новата настилка на площада...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Nikoloff
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 106

Профил
« Отговор #42 -: октомври 26, 2009, 04:39:19 »

Ето и "най-прясното" по темата:

Цитат
Обновяват центъра на Русе с 10 млн. лв. европейки пари
Русенски новини Започва обновяване на централния грдски площад на Русе „Свобода“, похвалиха се на съвместна пресконференция кметът на града Божидар Йотов и областният управител Пламен Стоилов.

Проектът е на стойност над 10 милиона лева, 9,3 млн.лв. от които Община Русе ще получи безвъзмездно по Оперативна програма „ Регионално развитие“, а малко над 850 000 лв. ще осигури от собствения си бюджет.
Реконструкцията ще обхване площ от 40 000 квадратни метра, което на практика означава целия градски център плюс ларгото към сградата на Операта. Ще бъде положена подземна тръбна мрежа, ще се модернизират настилките с гранит, ще се изгради и автоматична поливна система в центраната градска градина, в която има уникални за страната растителни видове. Предвидена е и отводнителна система около Паметника на свободата, за да се спре неговото накланяне, което вече е около 6 см. Реконструкция ще бъде извършена и на съществуващите 3 фонтана, предвижда се и изграждането на четвърти. Той ще бъде от типа „сухи“ фонтани и ще бъде изграден пред сградата на Операта, на мястото където до преди 20-ина години се издигаше паметника на Георги Димитров.
Ще бъде подменена и част от високата растителност, най-вече дърветата пред Доходното здание, които освен че са доста стари, скриват и изгледа към символа на Русе. По думите на кмета Йотов, ще бъдат премахнати и тентите пред заведенията там. Проектът предвижда още изграждане на система за видеонаблюдение на района, както и ново, енергоспестяващо осветление.
Реализацията на проекта ще започне през пролетта на 2010 г. и ще продължи около 2 години. За да не се затруднява достъпа на гражданите до намиращите се в района държавни и общински институции, реконструкцията ще се извършва на 6 етапа.

Източник

Мен лично ме радва, защото сумата никак не е малка, а е почти изцяло по програмата, т.е. бюджета на общината няма да бъде осезаемо засегнат, а и ми се струват добри идеите. Само ми е чудно как се навиха да ракарат тентите около доходното, преди имаше подписки и т.н. и нищо не стана... Чудя се и как точно "няма да притеснява гражданите" такъв голям ремонт. Ако е разделен кадърно на споменатите 6 етапа може и да мине сравнително спокойно, но все пак това е много оживено място, особено през топлите дни...
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1391

Профил
« Отговор #43 -: октомври 26, 2009, 04:54:31 »

2 години! Много бееееее  Shocked Спомням си като слагаха паветата по Александроваска каква кал и мизерия беше есента и зимата...
Активен
MRC
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

Профил Ел. поща
« Отговор #44 -: октомври 26, 2009, 05:07:17 »

Дано да стане реалност проекта .Само не мога да разбера какво му пречат на нашия кмет тентите на заведенията ... след като имат изготвен архитектурен плани са удобрени за изпъление.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 25, 2019, 11:40:52