Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Площад Свобода - реконструкция  (Прочетена 161849 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3208

Профил
« Отговор #450 -: септември 30, 2011, 12:43:13 »

Ето къде ще бъдат пръснати павилионите от цветарското пазарче:
-в градинката на ул. „Хан Крум” - тва с/у мястото където са сега, дано облагородят и го направят добре, че градинката не я бива;
-на ъгъла на ул. „Борисова” и ул. „Братя Симеонови” - явно пред магазина ма М-тел до Иконома;
-на ул. „П. Д. Петков” пред хотел „Дунав” - там така или иначе имаше. Махнаха ги, сега пак ше ги връщат;
-в района западно от изхода на пешеходния подлез от южната страна на бул. „Ген. Скобелев” - под носа на Камен  Wink
Цялата статия тук: http://www.ruseinfo.net/news_93838.html
Активен

Във форума се ражда истината.
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #451 -: септември 30, 2011, 10:23:45 »

Отваряш прозореца - мирише на цветя! Smiley Идилия Smiley Е като мине някой идиот без ауспух, идилията изчезва .. ама ...
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1217

Профил
« Отговор #452 -: септември 30, 2011, 11:05:44 »

Благодаря на Zihuatanejo и vesel за снимките, не е като да си бил там, но определено придобих представа. От това което видях, като цялостна визия, има 2 мегдана които ме впечатлиха - плевенския и донякъде врачанския. Останалите, поне на снимка, не ме грабнаха, даже бих казал, че са около и под нивото на площада пред старата поща.

п.п Особено монтанския и разградския с тези блокове на площада ми напомниха донякъде тежкия соц. център на Питещ с 10-15 етажни блокове и фонтани отдолу между тях
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #453 -: септември 30, 2011, 11:26:23 »

Принципно снимката от Разград е на т.нар. им Ларго. Реално си имат на друго място градска градина с фонтани, с часовникова кула, с градските институции около нея. Прилагам ти една Гугълска снимка за ориентация. Ограденото с червено е Ларгото. Нещата, за които говоря, са в зелено, като грубо съм нахвърлял сградите наоколо с уточнението, че градската градина продължава и м/у джамията и съда. Мисълта ми е, че поне според мен не лъха на соц, а има и разни сгради по улиците към центъра с "русенска" архитектура, предимно заемани от банки. За съжаление е облачно фотото...

razgrad_centre.bmp
Площад Свобода - реконструкция
* razgrad_centre.bmp (1373.49 KB, 781x600 - видяно 543 пъти.)
« Последна редакция: септември 30, 2011, 01:46:38 от Linov » Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #454 -: септември 30, 2011, 02:23:59 »

Предполагам, че Linov има предвид разградския площад Независост. Тук се намират сградите на театъра, джамията и банка ДСК. Тук настилката е от разноцветни павета. Предполагам са поставяни преди не повече от 5-6 години.
В съседство като продължение на този площад е и спомената градинка с часовниковата кула. Тук настилката е асфалтова. Като цяло изглежда поддържано и чисто, поне от снимките на които попаднах. Ето част от тях:

« Последна редакция: септември 30, 2011, 02:26:08 от Zihuatanejo » Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1217

Профил
« Отговор #455 -: септември 30, 2011, 02:31:46 »

Ходил съм доста пъти в Разград, но никога не съм минавал през площада около часовниковата кула. На т.нар Ларго съм пил няколко пъти кафе, но някак не го приемам като площад, а като една широка стълбеста пешеходна алея водеща сякаш извън града /към хотела/ Ако обединим това Ларго с другия площад се оказва, че разградския мегдан си е доста голям, колкото нашия горе-долу, но поне в горната си част не ме грабва особено.
Но...Плевен вече е друга бира - техния площад е наистина голям /реално сбор от 3 по-малки/, имат си и градска градина към него, фонтани, приятна архитектура. Максималната му дължина с градската им градина е колкото от Халите до Централна поща, което си е доста
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #456 -: септември 30, 2011, 03:26:12 »

Точно за това става въпрос Zihuatanejo. Опитах набързо да намеря сносни снимки, но не попаднах на такива като твоите. На първата е новият театър с т.нар кафене "клюкарник" под него; втората си е джамията, а на третата е НАП ако не се лъжа. Все пак ако приемем всичко това за едно цяло размерът му е далеч по-малък от на нашия площад или поне прави такова впечатление, заради театъра по средата. Винаги можем да му измерим площта де...
Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #457 -: септември 30, 2011, 03:27:26 »

Като стана дума за плевенския център. Там преобладаващата настилка е от тези червени плочи, поставени още от соц-времената, но оказали се изключително здрави. Няма да се учудя ако изкарат още толкова години и дори повече от наскоро положените китайски плочи на пл. Свобода в Русе.  Същата настилка се среща и по центъра на Ловеч и на Враца, а мисля и в други градове. Явно е била доста разпространена навремето. Ако не се лъжа и в Русе съм я срещал но не мога да се сетя къде.

Ако и в днешно време се правеха плочи с това качество нямаше да се налага да се правят основни ремонти на всеки 10-тина години.
Става дума за тази настилка:

Плевен

Ловеч

Враца

Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #458 -: септември 30, 2011, 08:12:05 »

За пореден път шегаджии са пуснали перилен препарат във фонтана пред Съдебната палата. Кадрите са от снощи:

STA60028.JPG
* STA60028.JPG (929.24 KB, 1600x1200 - видяно 527 пъти.)
STA60026.JPG
* STA60026.JPG (933.72 KB, 1200x1600 - видяно 525 пъти.)
STA60024.JPG
* STA60024.JPG (946.26 KB, 1200x1600 - видяно 541 пъти.)
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2350

Профил Ел. поща
« Отговор #459 -: октомври 01, 2011, 12:40:02 »

Cheesy Това не е за пръв път, така ли?
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #460 -: октомври 03, 2011, 02:17:05 »

О, със сигурност не му е за първи път на този фонтан. Другите май все още не са ги разкрасявали така.
Активен
emo_rub4ev
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 140

Профил Ел. поща
« Отговор #461 -: октомври 03, 2011, 08:48:21 »

Вече са махнали оградите пред операта и са включили художественото осветление, но да бяха сменили лампите, че половината не работят, а едната премигва непрекъснато. Иначе се е получило много добре, само че нямах нищо под ръка за снимане.  Grin
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2350

Профил Ел. поща
« Отговор #462 -: октомври 03, 2011, 10:28:50 »

Да, операта добре се получи  Smiley

Ето един цитат от статия на Русеинфо. Става въпрос, че може да се пусне онлайн достъп до камерите по площада  Cheesy
Цитат
Поставените 55 камери имат обхват във всяка една точка на централния площад. От общината днес ни убедиха, че някой от тях могат да бъдат включени в режим на онлайн наблюдение, което ще бъде добре за сънародниците ни зад граница и потенциалните гости на Русе.
http://www.ruseinfo.net/news_93892.html
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4685

Профил Ел. поща
« Отговор #463 -: октомври 03, 2011, 11:36:19 »

Е, тогава вече Русе ще бъде категоричният шампион на България по онлайн-камери на обществени места (не че досега не беше пак на едно от първите места в това отношение, де...).
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2115

Профил WWW
« Отговор #464 -: октомври 04, 2011, 09:12:10 »

Трябва да направят като във Великобритания, да дават награда на всеки, който репорт-не нарушение на обществения ред по камерите. Само алчността може да пребори келешлъка.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)

Google e прегледал тази страница Днес в 10:22:14