Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Площад Свобода - реконструкция  (Прочетена 170394 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2534

Профил Ел. поща
« Отговор #435 -: септември 21, 2011, 05:15:26 »

По-назад в темата бях пуснал снимка от началото на реконструкцията в Добрич.
http://www.ruseonline.info/smf/infrastructure-projects/oa-ooa-ekotk/msg32308/?topicseen#msg32308
Хубаво е, че е цветно, иначе нищо особено.
Силистренци наистина се стараят що се отнася до дунавския парк, кеф ми е да се разходя там, въпреки че веднага се сещам за нашия пущинак  Evil Площада на Силистра обаче е поразбит.

В Шумен ми харесва ремонтираната миналата година част от пешеходната зона. Ползвали са разноцветен асфалт, интересни бордюрчета и т.н.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4764

Профил Ел. поща
« Отговор #436 -: септември 22, 2011, 12:15:43 »

Нашият е най-хубав. За всички изброени градове имам сравнително пресни впечатления, за Добрич от преди по-малко от месец.

Цитат от друг форум:

Цитат
Тържествено открит площад от Бойко Борисов – менте, плочките се изпотрошиха

Дата: 21-09-2011 11:21

След тържественото откриване на обновената пешеходна зона в Добрич, което се състоя преди броени дни и бе уважено от премиера Бойко Борисов, продължава подмяната на вече счупени плочки. Има и голям обем довършителни работи по запълване на фугите. Интересно защо, но подменените 29 000 кв. м  плочки започнаха да променят своя цвят, замърсявани само от движението на пешеходците. А велосипедистите продължават да търсят "обособеното велотрасе".

Станалото известно откриване на обновения център на родния ми град с репликата  "Ако ме дразните, ще подпиша на инат за шистовия газ" озадачава добруджанци. Предварителните прогнози за бързо замърсяващи и чупещи се плочки се оправдават много преди зимата. Допълнителен коментар е излишен, снимките говорят повечe.

http://ivomirchev.com/2011/09/детелина-николова-добрич-център-герб/
==================================================

Жалка картинка... Angry Дано при нас ремонтираното устиска повече, а не само до изборите...
« Последна редакция: септември 22, 2011, 12:18:19 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #437 -: септември 22, 2011, 12:32:11 »

При нас понеже настилката е в перфектно състояние! Особено онези големите, черни плочи около паметника.
Активен

Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1966

Профил Ел. поща
« Отговор #438 -: септември 22, 2011, 12:54:06 »

Нашият е най-хубав. За всички изброени градове имам сравнително пресни впечатления, за Добрич от преди по-малко от месец.

Цитат от друг форум:

Цитат
Тържествено открит площад от Бойко Борисов – менте, плочките се изпотрошиха

Дата: 21-09-2011 11:21

След тържественото откриване на обновената пешеходна зона в Добрич, което се състоя преди броени дни и бе уважено от премиера Бойко Борисов, продължава подмяната на вече счупени плочки. Има и голям обем довършителни работи по запълване на фугите. Интересно защо, но подменените 29 000 кв. м  плочки започнаха да променят своя цвят, замърсявани само от движението на пешеходците. А велосипедистите продължават да търсят "обособеното велотрасе".

Станалото известно откриване на обновения център на родния ми град с репликата  "Ако ме дразните, ще подпиша на инат за шистовия газ" озадачава добруджанци. Предварителните прогнози за бързо замърсяващи и чупещи се плочки се оправдават много преди зимата. Допълнителен коментар е излишен, снимките говорят повечe.

http://ivomirchev.com/2011/09/детелина-николова-добрич-център-герб/
==================================================

Жалка картинка... Angry Дано при нас ремонтираното устиска повече, а не само до изборите...
Ами то в цялата страна тарикатлъците са едни и същи, затова и качеството и трайността са такива. Мила родна картинка.

Наистина да се надяваме все пак, че нашето ще е що-годе трайно.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1418

Профил
« Отговор #439 -: септември 22, 2011, 12:15:49 »

Така ще е, като им налепиха фаянс на центъра...  Shocked
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #440 -: септември 26, 2011, 06:22:14 »

Само душовете липсват на добричкия площад Smiley
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #441 -: септември 28, 2011, 05:24:06 »

След като сме започнали да сравяваме с други площади, нека го правим и нагледно. Постарах се да извадя от нета по 2 снимки (едната с общ изглед, а другата, показващата състоянието на настилката) от централните площади в другите областни градове. Започвам от Северна България. Посоката е от запад на изток...

Видин

Монтана

Враца

Плевен

Ловеч

Габрово

Търговище

Разград

П.С. Мисля, че снимките са актуални, но ако някъде е извършван ремонт поправете ме. Ако има интерес и ако админите не смятат, че е офтопик, може да продължим със снимковите сравнения и с площадите в другите областни градове.
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #442 -: септември 28, 2011, 06:02:19 »

След като приключи ремонта на нашия площад аз лично считам, че продължаването на темата със сравнение на площадите е удачно, но нека админа прецени и другите съфорумци да изкажат също мнение.  Grin Между впрочем не знам дали някой друг е забелязал, но точно по диагонал срещу Глобул на центъра и срещу съда има една липсваща плоча от новите  Evil.
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3227

Профил
« Отговор #443 -: септември 28, 2011, 08:02:28 »

Нищо лично, но не одобрявам тая инициатива със сравнение на площадите, нашто че било най-добро, най-красиво, че по-хубаво няма и да вадим снимки на другите едва ли не за да се подиграваме и да се бием в гърдите. Щеше да е по-удачно да си ги мерим преди да ремонтират "Свобода". Цялата тая работа ми мирише на комплексарщина.
Още повече, че ние се сравняваме с доста по-малки и бедни областни центрове.
Активен

Във форума се ражда истината.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #444 -: септември 28, 2011, 09:17:00 »

Чак пък да се подиграваме. Аз лично намирам по нещо хубаво във всеки един град, че дори и село, където съм бил.
Не виждам нищо лошо, че Zihuatanejo е отделил време и е събрал снимките да ги видим  Smiley
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1966

Профил Ел. поща
« Отговор #445 -: септември 28, 2011, 10:12:16 »

Чак пък да се подиграваме. Аз лично намирам по нещо хубаво във всеки един град, че дори и село, където съм бил.
Не виждам нищо лошо, че Zihuatanejo е отделил време и е събрал снимките да ги видим  Smiley
На същото мнение съм.
Изобщо не става въпрос за подигравки или надменност, а просто за някакво обективно сравнение. Аз лично съм благодарен на Zihuatanejo за снимките. Разбира се, ще е интересно и сравнението със Стара Загора, Бургас, Варна, Пловдив.
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #446 -: септември 28, 2011, 10:34:36 »

Linov, съжалявам, че си приел така нещата. Определено целта не е подигравка или биене в гърдите. Още повече, че от някои снимки се виждат дори по-здрави и естетически по-добре съчетани настилки от тези на "чисто новичкия" пл. Свобода. Извадих снимки на областни градове, защото именно с тях започна сравнението в предишните постове (Силистра, Търговище, Добрич, Разград, Велико Търново). Реших да покажа как стоят нещата и в съседните региони. Ако има интерес може и други да се включат с по две снимки и от останалите областни градове в южата част на страната. След това всеки, сам за себе си ще може да прецени къде стои русенския площад сред останалите в страната.
« Последна редакция: септември 28, 2011, 10:37:06 от Zihuatanejo » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3227

Профил
« Отговор #447 -: септември 29, 2011, 07:53:35 »

Ок, явно не съм усетил интонацията.
Активен

Във форума се ражда истината.
Heartless
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 34

Профил Ел. поща
« Отговор #448 -: септември 29, 2011, 08:20:43 »

Вчера фонтана пред Доходното здание по някакъв начин променяше посоката на едната струя и пръскаше минаващите хора... много кофти.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #449 -: септември 29, 2011, 10:40:26 »

Я да ви покажа няколко снимки от Плевен. Правени са преди не повече от месец от един приятел. Има доста фонтани, но амортизирани, облицовката им е трагедия. При един добре направен ремонт плевенчани ще имат чуден площад  Wink

Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.029s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 27, 2020, 01:25:37