Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Площад Свобода - реконструкция  (Прочетена 176926 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Nikoloff
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 106

Профил
« Отговор #405 -: август 22, 2011, 08:03:54 »

Мият още от средата на миналата седмица. Даже ползват препарат, а няколко чичковци авно в ролята на леля Мария търкат с четки плочките с по сериозни петна   Wink

Хем си прав, хем не си Cheesy Най-вероятно това, което си видял с четките е било е те тва. Голямо заглавие са измислили на новината, и с право де Cheesy Но, въпреки това, чистенето така или иначе предстоеше, предполагам сега ще излъскат всичко
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3240

Профил
« Отговор #406 -: август 22, 2011, 08:55:39 »

М/у другото наистина ползваха обезмаслител.
Активен

Във форума се ражда истината.
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1420

Профил
« Отговор #407 -: август 22, 2011, 10:57:24 »

Статията е силна. И аз ги видях тези маслени следи които са булвално из целия площад и картинката е много грозна.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4775

Профил Ел. поща
« Отговор #408 -: август 23, 2011, 10:40:36 »

Абе хубаво, хубаво, ама ми прави впечатление, че площада си седи доста мръсен и кален, някои от зелените площи покрай паметника не мязат на нищо, а в правоъгълния фонтан пред Доходното водата прилича на пикня и плочките са зеленясали. Дано оправят тези кусури до официалното откриване че е срамота.

А, те кусурите тепърва ще излязат наяве, особено след изборите... Wink Но някои неща вече се забелязват. Например след дъжд по някои от дъгообразните алеи с пейки покрай паметника (образуват нещо като кръг около него) се събира вода и кал покрай бордюрите. Види се, наклонът на настилката там не е подходящ за оттичане на водата към решетките на канализацията. При което излиза, че след всеки по-сериозен дъжд там ще трябва да се мие (не че ще стане, де...), иначе ще остават кални петна след изсъхването на локвите.

Друга, макар и дребна подробност, която може да причини проблеми в бъдеще, е конструкцията на кранчетата на чешмичките. Както се вижда от приложената снимка, дръжките им за пускане и спиране са стандартен тип както при битовите батерии - пластмасова метализирана врътка, прикрепена към главата на крана с малко болтче, скрито под кръгло синьо или червено (в случая синьо) капаче според температурата на водата. Толкова ли не съобразиха тези хора, че крановете ще се пускат и спират от голям брой хора всеки ден, та не можаха да изберат нещо с по-солидна и стабилна, по-монолитна конструкция?! Та това са едни от малкото действащи чешмички в града, и то на самия му "пъп"! Още в първите дни след пускането на чешмичките забелязах, че врътките са се разхлабили и разклатили дотолкова, че аха-аха и ще паднат. А паднат ли, малцина ще да си направят труда да ги сложат обратно на мястото им (по-скоро ще си ги сложат в джоба и европейският ни център пак ще се балканизира и даже циганизира...). Пък и то е трудна работа без отвертка, а хората не са длъжни да ходят с инструменти в джоба. Нито пък им е работа да поддържат градските чешмички... Аз, като забелязах две силно разхлабени врътки на западната чешмичка, ги затегнах с вградената отвертка на джобното си ножче, но през цялото време се питах не изглеждам ли в камерите като човек, който краде врътките. Пък и колко ли ще изтраят?... В интерес на истината, засега всичките са си на мястото (което си е малко чудо), но докога ли? Дано пък се окажа лош пророк...

Чешмичка.jpg
Площад Свобода - реконструкция
* Чешмичка.jpg (1307.23 KB, 1524x1144 - видяно 916 пъти.)
« Последна редакция: август 25, 2011, 12:31:03 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #409 -: август 24, 2011, 08:16:48 »

Едната вече превърта. И аз се чудя, с толкова много пари, това ли беше оптималното решение за чешмичките? Обикновен кран като тези, които вече никой не слага дори вкъщи.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1997

Профил Ел. поща
« Отговор #410 -: август 24, 2011, 08:22:49 »

И аз се чудя, с толкова много пари, това ли беше оптималното решение за чешмичките?
Деяне, с толкова много пари, не само за чешмичките не е намерено оптимално решение. Wink
Активен
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #411 -: август 24, 2011, 01:55:12 »

мен това не ме изненадва - ние българите винаги искаме с малко пари да направим много,но както има една поговорка НЕ СЪМ ТОЛКОВА БОГАТ,ТА ДА КУПУВАМ БОКЛУЦИ - но явно не важи за нашите управници  Cool
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2585

Профил Ел. поща
« Отговор #412 -: август 24, 2011, 04:44:38 »

Orthodox, не знам как си изглеждал на камерите, обаче явно и охраната не знае, щом не е дотърчал никой да те попита какво правиш.
Петната от масло по плочките са явно поредната мърлящина. То преди края на ремонта строителите не спряха да напластяват гуми по новонаредените плочки.
Ето една снимка, касаеща наклоните и отичането на водата.

050820111101.jpg
Площад Свобода - реконструкция
* 050820111101.jpg (1170.27 KB, 2048x1536 - видяно 864 пъти.)
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1259

Профил
« Отговор #413 -: септември 02, 2011, 02:57:07 »

Най-сетне и аз имах път го видях площада през нощта и това което видях ми допадна. Жалко само, че не работеха фонтаните /беше след полунощ/ Заради ремонта, фонтана или повечето пейки, но имам чувството, че площада ни е доста по-оживен от преди. Във времето 17-19 часа си е направо гъч, като оживлението е по целия площад, а не както преди предимно от страната на Лайното и Съда. И в по-късни доби има доста хора /тинейджъри/, които оставят завидно количество празни шишета от бира Cheesy
Някой друг споделя ли моите наблюдения или това което съм видял е било инцидентно?
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #414 -: септември 02, 2011, 06:53:04 »

Не е инцидентно, постоянно е претъпкано. Което е добре де Wink. Ама има още много да се мие.
Само се чудя, много почва ли насипаха или бордюрите на градинките са прекалено ниски. Тя само от вятъра излиза по плочките, камо ли при някой по-силен дъжд - сигурно ще стане кално блато там.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #415 -: септември 02, 2011, 08:39:12 »

О, да, след ремонта центърът е много по-оживен и посещаван от преди - разходки, снимане, игри... Като го види човек, надали би си помислил, че Русе е град с демографски неблагополучия. Но след като попремине еуфорията по обновения ни център, трябва да се погледне и малко по-встрани от него. Защото там, твърде наблизо, започват сивото безличие, съсипията и мизерията. Хубаво да има красив и уреден център, но не е достатъчно. Градът не е само център. Дано следващите градоуправленски екипи имат желание и намерят средства за по-равномерно модернизиране и благоустрояване и на останалите части на града - жилищните зони, парковете и т. н. Иначе хубавият център ще стои "като на свинче звънче"... Grin

а пред Общината до барчето Европа където са предвидени зелени площи има зелени ... треви , да бяха засадили нещо сезонно поне , и това ми било център

Озеленителните дейности са отделен етап от реконструкцията, който логично започва след завършването на строително-монтажните работи. Досега е направена една част от озеленяването, но мисля, че повечето предстои. Тепърва ще се зацветяват двете карета пред Общината (там вече почвата е обработена и заравнена), а май ще има и още храстчета и дръвчета по целия площад. Все пак не случайно краят на ремонта е обявен на информационната табела за октомври - вярно е, че работата вървеше по-бързо от очакваното, но все още има неща за довършване...
« Последна редакция: септември 02, 2011, 08:50:33 от Orthodox » Активен

martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #416 -: септември 02, 2011, 09:20:26 »

съгласен съм,но да не стане така,че да засадят нещо и след това да стане студено и да дойде есента,та и зимата ...

а миналата седмица първият ред от към страната на операта не работеше,само светеше,но вода не излизаше от него.Сега вече всичко е оправено,но дано не се случва отново,не знам от какво е станало.Макар да има охрана тя не прави нищо - имаше един пич с колело който си минаваше съвсем спокойно през фонтана и никой не му направи забележка,надали и ще послужи тя за нещо .. и деца с ролери минават вътре,изобщо не мисля,че трябва вътре да се допускат лица ...
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
emo_rub4ev
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 140

Профил Ел. поща
« Отговор #417 -: септември 02, 2011, 11:33:22 »

Интересно, пък мен днес ме изгониха, защото си спрях колелото ДО фонтана отстрани и седнах да погледам. На досадния КООРС-аджия очевидно не му беше достатъчно, че си тръгнах та реши и да ме напсува докато го правех. Ама какво да се занимавам с идиоти...  Smiley
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1997

Профил Ел. поща
« Отговор #418 -: септември 02, 2011, 11:56:42 »

Ами явно зависи на какво настроение и разбирания е КООРС-аджията. Cheesy
Ужас! Smiley
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #419 -: септември 03, 2011, 09:03:36 »

А бе тия хора,като ги назначават, не им ли правят поне елементарен инструктаж какво и как са длъжни да правят като охрана?! Нима работата се състои в това - да облечеш униформата, да седиш на пейката под сянката и да вършиш каквото и както ти дойде на ума? Shocked
Активен

Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.037s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 22, 2019, 04:44:52