Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пoдлезите в Русе  (Прочетена 43929 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
niki67
Гост
« Отговор #60 -: юни 06, 2008, 12:13:22 »

а къде е коментирана?
Активен
platon
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 274

plamengt@hotmail.com
Профил Ел. поща
« Отговор #61 -: юни 06, 2008, 12:16:49 »

Бе чудя ви се, за какво са ви тия подлези. И без това в Русе няма такива булеварди като Цариградско / и слава Богу, че няма! Нам за кво са ви/- много е по-удобно да си има места за пресичане, регулирани със светофар и пешеходна пътека например. Сори, ама аз подлезите ги мразя Smiley
Не си прав има доста натоварени булеварди с подлези отдолу.
Например Печатни платки/Кауфланд2 е доста натоварен булевард - а там отгоре все още се намират нарушители да пресичат и най- лошо впечатление ми прави, че повечето са възрастни хора.  Evil  
Активен
platon
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 274

plamengt@hotmail.com
Профил Ел. поща
« Отговор #62 -: юни 06, 2008, 12:20:29 »

а къде е коментирана?

Русе - Озеленяването на Русе
Активен
niki67
Гост
« Отговор #63 -: юни 06, 2008, 12:26:49 »

Мерси, ще погледна.

Ами възрастни хора са, защото за тях е мъчително да слизат и после да катерят толкова много стълби. Макар че точно до печатни платки подлез си има /макар че не знам, в какво състояние е - не съм влизал в него сигурно от повече от 15 години/, но по-нагоре на кръстовището, нали си има светофар и пешеходни пътеки, могат от там да си пресичат.

Добре де, явно феновете на подлезите сте мнозинство, няма да ви убедя - аз пък не ги харесвам и туйто Smiley Според вас тогава, Варна трябва да е идеалния град, щото там са подлез до подлез Smiley
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4730

Профил Ел. поща
« Отговор #64 -: юни 06, 2008, 05:41:53 »

Тцтцтц, нищо ново и хубаво не заслужава простия българин...

И прост, и див, и вандалски... Sad Но все пак трябва да се признае, че това го има основно при тийнейджърите - после на повечето "им увират главите". Ама докато стане, правят маса бели и поразии...
« Последна редакция: юни 06, 2008, 05:46:37 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3223

Профил
« Отговор #65 -: юни 12, 2008, 11:13:36 »

Да си кажа и аз мнението за подлеза над ЖП-гарата. Изглежда много добро съоръжение. Не съм очаквал чак такова. Явно е сериозна работа. За подлезите във Варна - да, предпочитам да ги използвам от гледна точка на безопастността, защото ми се с случвало въпреки че съм пресичал на зелено, шофьор да излиза от колата си и да ми налита, понеже и неговия десен завой е зелен и заради мен му се наложи да намали.
Иначе с изключение на тези които са в самия център, подлезите във Варна са общо взето адски надраскани и въпреки че се заключват нощем, пак са кенефи на курви и сводници. Преди няколко дни четох, че някакъв, дето нападнал момиче в един подлез, го тикнали в затвора след половин година. После се оказа че я е нападнал в подлеза пред блока ми на Владислав дето секи ден минавам за работа през него...
Активен

Във форума се ражда истината.
niki67
Гост
« Отговор #66 -: юни 12, 2008, 11:25:11 »

Иначе с изключение на тези които са в самия център, подлезите във Варна са общо взето адски надраскани и въпреки че се заключват нощем, пак са кенефи на курви и сводници. Преди няколко дни четох, че някакъв, дето нападнал момиче в един подлез, го тикнали в затвора след половин година. После се оказа че я е нападнал в подлеза пред блока ми на Владислав дето секи ден минавам за работа през него...

А стига бе, Роска, наистина ли е така! В подлезите на Владислав като деца и футбол сме играли даже, бяха чисти и поддържани...ама сега - ето кво става! Аз за кво не ги харесвам хич.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #67 -: юни 12, 2008, 10:25:23 »

Нали идеята беше въпросният подлез над Гарата да се свъже със съществуващия под бул. България, за да не рискуват хората живота си пресичайки? В сегашния си вид няма да е много функционален, изобщо даже.

BTW някой знае ли каква е строящата се сграда, която се вижда от 2-рата снимка? Да не е в терена на Автомивката до Автогарата?
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2138

Профил WWW
« Отговор #68 -: юни 12, 2008, 10:28:49 »

Оф, това беше сграда за някаква общинска фирма май.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #69 -: юни 12, 2008, 10:37:42 »

Общината да извади пари да строи сграда ?!?  Това не се е случвало от десетилетия.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #70 -: юни 13, 2008, 08:56:56 »

Този строеж не е ли доста стар... недовършен.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #71 -: юни 13, 2008, 09:23:32 »

Този строеж не е ли доста стар... недовършен.

Определено не е стар строеж. Последно като съм минавал към автогарата, този обект беше най-много на 2 етажа. Явно има прогрес от тогава. Не че е нещо особено, просто ми е любопитно какво приложение може да има подобна сграда, на метри от ЖП линията.
« Последна редакция: юни 13, 2008, 09:27:05 от Митака » Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #72 -: юли 09, 2008, 05:52:50 »

До август трябва да е готов новият подлез на Централна гара в Русе
Това стана ясно на заседанието на областната комисия за развитие на инфраструктурата. В региона се работи по още няколко големи проекта, които трябва да бъдат завършени до 2013 година. Сред тях са рехабилитацията на пътищата Русе-Разград и Русе-Бяла, както и разширението на моста над Янтра при Бяла. Построяването на четирилентов път между Русе и Велико Търново ще се финансира от Кохезионния фонд на ЕС, стана ясно още на заседанието, като и за него крайният срок за изпълнение е до 5 години. Членовете на комисията трябва да попълнят въпросници за проектите, по които работят в момента или планират да започнат работа. В заложените от областна администрация инициативи са отдаването на концесия на летище Щръклево, изграждане на канализация и пречиствателни станции в Сливо поле и в Мартен, както и обезопасяването на ЖП линията, преминаваща през града. Експертите предвиждат да се изградят шумоизолиращи съоръжения по протежение на релсите и да се построят надлези за пешеходците.
Източник: РТВЦ - Русе
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2138

Профил WWW
« Отговор #73 -: юли 09, 2008, 06:21:33 »

Ей, за жалост Русе няма да е първият град с шумоизолиращи панели на инфраструктурни обекти. В София вече видях такива сложени на моста дето ще минава метрото. Винаги съм се чудил защо в България няма такава практика - в нормалните европейски държави има навсякъде където магистрала минава през жилищни райони...и много често където ЖП линия минава близо до жилищни блокове. Браво, напредваме бавно и славно Smiley
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #74 -: юли 15, 2008, 11:08:29 »

Минах през новия подлез (води се недовършен), но е много чисто изпълнение на майсторите...Браво!
МНого е хубав и съответства на стила на цялата гара!
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 27, 2020, 11:22:06