Страници: 1 ... 23 24 [25] 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Офис сграда на Александровска  (Прочетена 89230 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
myall
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 24

Профил
« Отговор #360 -: март 22, 2011, 11:27:42 »

Да, така е - има НАРУШЕНИЕ, има ОТКЛОНЕНИЕ от проекта ама едва ли не го изкарахте незаконен тоя хотел. Това е, което ме дразни в цялата работа. Също така, че давате определения за хора, които не познавате и вероятно няма да познавате, за да знаете какви са те или манталитета им, а съдите по собствените си вкусове и разбирания. Не разбрахте, че не защитавам никого, просто мисля, че не е правилен грозния начин по който вие нападате... Независимо дали се отнася за тези инвеститори или други, или дори за някого чиито мнение не ви е допаднало. Изразявайте мнение и коментирайте, но не съдете когато не сте запознати и с другата старана на нещата. Нали това е основният принцип на съдебната власт  Smiley
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #361 -: март 22, 2011, 11:29:22 »

Има и други железни факти, ама явно на никой не му се занимава:

Преди:

Сега:

Какво се случи с балкончето на архитектурния паметник, който по закон трябва да се възстанови в автентичния му вид?!
Мансардния етаж въобще не искам да го коментирам.
« Последна редакция: март 22, 2011, 11:31:03 от SW2FL » Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #362 -: март 22, 2011, 11:33:45 »

"Другата страна на нещата" му е през оная работа какво мислят хората! Не съжалявам за израза ....
Активен
myall
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #363 -: март 22, 2011, 11:43:43 »

Може и така да е, но сградата е факт и това е! И да трошим излишни нерви тук нищо няма да променим. Поне като са я подкарали да ги накарат да освежат и пребоядисат и другите две сгради да не е толкова драстична разликата  Cheesy
Активен
Искрен
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил Ел. поща
« Отговор #364 -: март 22, 2011, 11:50:10 »

myall , според теб какви хора са тези, които се подиграват с наредбите и законите на една държава. Какъв е манталитета им след като променят първоначално одобрения план с ясното съзнание, че са в нарушение ? Не ме разбирай погрешно , не съм нито против инвестициите и положените усилия да се изгради нещо ново и доходоносно в центъра на града , което ще създаде и нови работни места. Просто тези неща трябва да се правят по правилата, с мисъл и нужното внимание към архитектурното наследство , което имаме и което е причина за имиджа на града ни Smiley
Активен
myall
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #365 -: март 23, 2011, 12:02:41 »

Искрен, за какви закони и за какви наредби ми говориш като си наясно, че в нашата държава такива няма и всеки си прави каквото си знае... Ако всички спазвахме закооооонитеее никой от нас нямаше да бъде хващан в нарушения на пътя и никой нямаше да плаща глоби и фишове, нямаше да има и толкова отнети животи... сещаш ли се какво имам в предвид  Wink По тая логика всички сме селяни и престъпници  Smiley Или вие сте тоооолкова безгрешни и съвършени, че никога не сте престъпвали закона по един или друг начин с ясното съзнание, че го правите? Е, аз съм карал с привишена скорост, признавам си! Линчувайте ме  Cheesy Cheesy Cheesy
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2041

Профил WWW
« Отговор #366 -: март 23, 2011, 12:19:50 »

Само не разбрах кой е двигателят на прогреса - дали идиотската парвенющина да се изпъкне с нещо (което напомня на разни другари които строяха гигантски металопреработвателни комбинати в родния си град през соца за да впечатлят съгражданите си ехех)....или обикновения ганьовски тарикатлък да не се минат нещо и да утилизират там още 50-60 квадрата площ Smiley

Като цяло обаче наистина въпросният хотел е като емблема на простотията на българите в пост-социалистическия период. Предполагам иначе наистина всички сме си виновни и всички сме си прасета - иначе такова недоразумение нямаше да се пръкне Smiley
« Последна редакция: март 23, 2011, 12:21:55 от n00b » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1786

Профил Ел. поща
« Отговор #367 -: март 23, 2011, 12:28:30 »

Само не разбрах кой е двигателят на прогреса - дали идиотската парвенющина да се изпъкне с нещо (което напомня на разни другари които строяха гигантски металопреработвателни комбинати в родния си град през соца за да впечатлят съгражданите си ехех)....или обикновения ганьовски тарикатлък да не се минат нещо и да утилизират там още 50-60 квадрата площ Smiley

Като цяло обаче наистина въпросният хотел е като емблема на простотията на българите в пост-социалистическия период. Предполагам иначе наистина всички сме си виновни и всички сме си прасета - иначе такова недоразумение нямаше да се пръкне Smiley
Добре казано!
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2041

Профил WWW
« Отговор #368 -: март 23, 2011, 12:35:02 »

От друга страна, не мога да не призная че сградата е реновирана добре. ОК де, тази пристройка си личи че е правена по параграфа с ганьовщината, но в крайна сметка стои добре. Обаче новата сграда отстрани....ебати. Аз дори не смятам, че не се вписва добре, определено се вписва по-добре от онази грозотия която беше на нейно място....ама изглежда като срано на метеното, буквално. Първоначалният проект без пристройката отгоре мога да си го представя, изглежда доста по-добре. За какъв чеп им е трябвало да правят това. За една хотелска стая в повече. Егати малоумието. Срали са на метеното, с извинение. Особено с тази тераска отгоре, която бас държа че ще накара архитекта на това да повърне. Просто са оакали всичко, абсолютно малоумно. Цялостното добро впечатление от хотела тотално се съсипва от това. И защо, за да изпъкне? За да намажат малко площ отгоре? Ето това е циганска работа, няма по-точно определение.
« Последна редакция: март 23, 2011, 12:38:07 от n00b » Активен
myall
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #369 -: март 23, 2011, 12:40:32 »

От друга страна, не мога да не призная че сградата е реновирана добре. ОК де, тази пристройка си личи че е правена по параграфа с ганьовщината, но в крайна сметка стои добре. Обаче новата сграда отстрани....ебати. Аз дори не смятам, че не се вписва добре, определено се вписва по-добре от онази грозотия която беше на нейно място....ама изглежда като срано на метеното, буквално. Първоначалният проект без пристройката отгоре мога да си го представя, изглежда доста по-добре. За какъв чеп им е трябвало да правят това. За една хотелска стая в повече. Егати малоумието. Срали са на метеното, с извинение. Особено с тази тераска отгоре, която бас държа че ще накара архитекта на това да повърне. Просто са оакали всичко, абсолютно малоумно. Цялостното добро впечатление от хотела тотално се съсипва от това. И защо, за да изпъкне? За да намажат малко площ отгоре? Ето това е циганска работа, няма по-точно определение.

Като изключим последното ти изречение до една степен съм съгласен с теб n00b. Добре го каза  Smiley
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #370 -: март 23, 2011, 10:09:45 »

myall, спри с тезата "Това е България и трябва да се примиряваме", ако обичаш. Точно заради мислене като твоето сме на този хал. Ако всеки изискваше нещата да се случват както е редно, животът ни щеше да е малко по-добър. Ти, обаче, се опитваш да парираш и малката доза останал здрав разум за сметка на идеологията на алековия герой.
Активен
myall
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #371 -: март 23, 2011, 02:37:15 »

deian, грешно си ме разбрал  Wink Не поддържам беззаконието, а казвам, че не това е най- големият проблем в града и държавата, който си заслужава да бъде разискван. Казвам, че сте дребни душици и задълбавате в дребните неща, а не ви интересува същественото. Държавата ни е такава, такова ни е управлението няма как и хората да не са такива, кокото и да ни ви харесва истината  Smiley И да ти кажа още нещо драги, със стоене пред клавиатурата и писания по форумчета и ти не помагаш много, само мрънкаш  Wink
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #372 -: март 23, 2011, 02:40:11 »

Работа на общината е да се следят и контролират такива инвеститори. Според тебе какви са проблемите на града, които с един замах могат да се решат? Всеки случай най-големите не спадат от тази категория. Затова трябва да се решават И такива проблеми, които могат без никакви грижи да се прекратят, само ако нямаше конфликт на интереси някъде из общината.
« Последна редакция: март 23, 2011, 02:45:38 от Valentin_K » Активен

myall
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #373 -: март 23, 2011, 02:53:09 »

Точно това се опитвам да обясня и аз... че такива хора ни управляват и специално за случая, че има конфликт на интереси  Smiley И че тези сериозни проблеми искат действия, а не празни приказки. Мнооого сме смели в играта на думи, ама като опре до действие всеки се скатава, щото го е страх от... как го казахте... царица- парица и точно заради това ни е в такова положение държавата deian-чо, не заради друго. Щото сме мишки, заради това  Smiley Wink
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1386

Профил
« Отговор #374 -: март 23, 2011, 03:16:46 »

Дребната душица в случая си ти. Ако си преглеждал и другите секции във форума нямаше да напишеш простотията, че не ни интересъва същественото, а сме били ровели в дребните неща. Има доста съществени теми, които се разискват тук, но благодарение на теб тази тема стана най-съществената последната седмица. Конкурент ти е само драгостенчо.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 19, 2019, 12:57:53