Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да изчитим България за 1 ден!  (Прочетена 4334 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« -: август 28, 2011, 05:32:14 »

Това е линк-а към кампанията. http://www.btv.bg/da-izchistim
Когато се разхождате из града или по пътя Ви до работа забележите някое мръсно място , нуждаещо се от почистване, щраквате снимка с телефона и в качвате в сайта, за да влезе в графика за почистване  Cheesy Страхотна инициатива според мен Smiley

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4663

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: август 29, 2011, 06:49:22 »

Обаче и коментарите към нея си ги бива... Верни неща са казани, особено ето тук:

Не трябва ли първо да изчистим душичките?

Щото, ако в душичката ти е мръсно (в нравствен смисъл, разбира се) и съвестта ти не се обажда, то винаги ще мърсиш и физическия смят около себе си...

А от по-конкретните коментари най-реалистичен ми изглежда ей този:

Няма да изчистим никога. Боклуци ще има цял живот бе хора, и за това съм се хванал на тази работа. Всеки ден съм свидетел на мизерната съвест на хората, които разсъждават така: аз си плащам - общината да чисти. Бълват боклуци къде ли не и после пък с всичката си наглост мрънкат, че им било мръсно. И още - докато има бездомни псета да дърпат от контейнерите, докато има цигани и клошари да ровят в тях, докато има вандали да ги обръщат и палят, и докато не се научим къде се изхвърлят боклуците, тая дето сте я захванали, е моментно явление. АЗ СЪМ ШОФЬОР НА БОКЛУДЖИЙСКИ КАМИОН.

Прав е човекът, ама май няма справяне с псетата, мангалите и вандалите... Angry Щото (като направя връзка с първия коментар) у мангалите съвест има колкото у псетата, а у вандалите е пратена в девета глуха...

Иначе подобни инициативи означават България да се раздели на две групи - едни, които само мърсят, и други, които само чистят (щото този, дето си твърля боклука дето му падне, никога няма да стане чистач-доброволец; ако му пукаше за чистотата, просто нямаше да мърси безогледно...). А това е като да пълниш каца без дъно. При нация, разделена на огромен брой замърсители-непукисти и шепа чистачи-идеалисти, България чиста няма да я видим. Ще стане, ако и двете групи се превърнат в хора, които просто ПАЗЯТ чисто.
« Последна редакция: август 29, 2011, 07:06:12 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2326

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: септември 09, 2011, 06:35:58 »

Днес на връщане от Силистра забелязах какво сметище лъсна след разчистването на храстите покрай пътя. Става въпрос за района от КТМ до новото кръгово за индустриалния парк. Е, такава мизерия не бях виждал  Roll Eyes Всичко отстрани по банкета и разделителната ивица е просто заринато от всевъзможни боклуци, и това в продължение на километри. Най-голям принос за тая кочина предполагам имат шофьорите на изчакващите камиони. Дали в Германия или Франция си позволяват така да серат (без извинение)  Evil
Активен
nikolay4real
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил
« Отговор #3 -: март 16, 2012, 06:08:13 »

Здравейте!

Имам предложение към пишещите в този форум:
искате ли да се организираме и да чистим групово на някои места в/около Русе на определени дати?
Примерно през Април, почивните (Събота и/или Неделя) дни през седмиците преди и/или след Великден?
Плюсовете според мен са много:
- правим нещо добро за себе си като общност;
- срещаме нови хора, чуваме нови идеи, нови гледни точки;
- физическата активност е много полезна за заседналия начин на живот, който повечето от нас водят;
- и пак - п-р-а-в-и-м нещо заедно, което е добро за всички нас.

Това нещо не изисква много пари, изисква желание и добронамереност.
Надявам се, че ще има положителен отзвук и развитие.

Поздрави!
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3198

Профил
« Отговор #4 -: март 16, 2012, 09:52:02 »

Подкрепям идеята. И без тва се познаваме. Събираме някой лев, купуваме чували и ръкавици и се фащаме. После ще пием по някоя бира и ще обсъдим мобилните оператори и кризата.
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: март 16, 2012, 10:26:06 »

Няма лошо. В неделя мога да се включа. В събота - ако не съм на работа. Трябва и добре обмислен избор на мястото за почистване - да не е някое, за което е ясно, че след няколко дни ще си стане пак същата кочина. По-добре да е някаква част от "лицето на града", за да го поизчистим след зимата и да придобие вид.
Активен

Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1391

Профил
« Отговор #6 -: март 16, 2012, 10:48:44 »

Прав си. Едва ли някой от нас би си позволил да замърсява града ни, но има наши съграждани, които нямат русенски манталитет. Като казвам "русенски", имам предвид европейски, на старите русенци, а не на днешните наследници на урбанизирани селяни, към които принадлежа и аз, но които за разлика от мен например пазят ревниво традиционният си манталитет...Така, че идеята е хубава, но ще е добре да се включим към кампанията, която се организира. Пък и е шанс да популяризираме сайта и форума Smiley
Активен
nikolay4real
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил
« Отговор #7 -: март 17, 2012, 02:36:50 »

Единственият начин да променим нещо около нас е чрез някакво действие.
Това, че хората, които пишат тук, са съзнателни и не си хвърлят боклука където им падне не води до
промяна у разбиранията и манталитета на останалите, които го правят.
Наистина би било хубаво да се документира, с идеята да накара повече хора
да се замислят. Но това не бива да е водещото според мен.

Да не бягаме от темата - давайте конкретни предложения за дата/и на провеждане
и места за почистване.

Преди време като бях обикалял в Парка на Младежта слязох към транспортния музей - там около него, в тоя район
и нататък по улицата, която води зад болницата видях доста боклуци.
07 и/или 08.04.2012 е моето предложение.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3198

Профил
« Отговор #8 -: април 09, 2012, 02:40:12 »

Велики Петък е неработен ден...
http://kiss13.net/video/40-cis-13/1030-2012-04-06-17-55-49.html
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: април 22, 2012, 02:04:53 »

Русе раздаде торти срещу смет
15:04  |  21 април 2012

Вкусни торти срещу труда, положен за пролетното почистване на града, получиха децата от ЦДГ „Детелина“, ЦДГ „Червената шапчица“ и ЦДГ „Пролет“.

Те бяха обявени за победители в своята група в организираната от община Русе кампания, предаде Ruse news.

Като поощрение за труда си, от вкусното изделие на майсторите от сладкарниците „Мариела Сони“ и „Златните рибки“ получиха и питомците на детските градини „Незабравка“, „Звездица“, „Пинокио“, „Снежанка“, „Приказен свят“ в с. Николово и „Райна княгиня“ в гр. Мартен.

С тениски бяха отличени ПГ по транспорт, Образователен алианс „Парнас“, ОУ „Алеко Константинов“ и бл. „Чипровци“ в кв. Родина. Кметството в Сандрово пък получи боя, предоставена от фирма „Мегахим“.

http://rousse.dir.bg/news.php?id=10995375
------------------------------------------

Е, лапетата от детските градини свършиха работа, за разлика от нас... Wink
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: април 23, 2012, 10:42:32 »

Ама и бирниците си ги бива...

Данъчни събраха 50 чувала отпадъци
16:54  |  23 април 2012

Данъчни служители почистиха района около сградата на офиса на НАП в Русе.

В резултат на доброволната акция те събраха над 50 чувала с отпадъци, съобщиха от приходната агенция, цитирани от БТА.

Инициативата им е свързана с националната кампания "Да почистим България за един ден", но я предхожда по две причини - желанието на приходните служители да осигурят на клиентите си комфорт в последната седмица на данъчната кампания и да дадат своя принос Русе да стане по-приветлив за наближаващия празник на града - 6 май.

http://rousse.dir.bg/news.php?id=11008222
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)

Google e прегледал тази страница октомври 04, 2018, 03:08:45