Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво очаквате през новата 2008 година?  (Прочетена 32217 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2115

Профил WWW
« -: януари 06, 2008, 07:48:24 »

...по отношение на инфраструктурните проекти?

Аз лично очаквам:

* Да видим как ще изглеждат трите големи мола
* Да стане готов меджик центъра на Александровска
* Да почнат да строят комплекса на мястото на Караминчев
* Да оправят подлеза на гарата
* Да видим как ще изглеждат логистичните центрове (освен тези на КУБУС). И може би да имаме вече някой построен?
* Да имаме започнати поне няколко големи офис сгради
* Да е ясно какво ще става на мястото на казармите
* Да имаме KFC, Jumbo, Hippoland, Carpet Max, Praktis, Plus, Фантастико

* Дунав да влезе в А ще бъде големия бонус!!!

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #1 -: януари 06, 2008, 08:09:23 »

А, сетих се и за още неща:

* Да почнат поне един затворен жилищен комплекс (примерно на Европолис)
* Да се доразвие района на о-в Люляка и хижа приста с някакви нови хотели и атракции
* Летището да започне работа (Март месец ще обявят спечелилия концесията!)
* Да има някакво развитие с пътя до Търново
* Района до МЕТРО да се доразвие с нови обекти
* Нови автобуси и тролейбуси за градския транспорт
* Русе и Гюргево да си имат общ градски транспорт и да има повече румънци при нас и българи в Гюргево.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3207

Профил
« Отговор #2 -: януари 06, 2008, 09:23:03 »

сигурен ли си за летището? имам някакъв спомен че в последната статия която четох пишеше че след 8-9 месеца  ще започне търгът за концесионер. пък дори и да си прав за март едва ли до края на годината ще успеят да го стегнат. предпочитам да започнат работа по него която да им отнеме повече време но на края да имаме едно модерно не много голямо летище. а не като варненското например с 2 смотани терминала (чиито главни врати в момента са затворени и се влиза през едни странични абсурдни вратички) и един трети терминал който представлява ламаринено хале набързо скалъпено за лято 2007.
иначе към твоите неща бих добавил само
-МкД
-може би накой друг бизнес парк, което до голяма степен се покрива с твоите офис сгради
-обновление на парка с изцяло нова настилка, пейки, осветление и фукциониращи шадравани
-в следствие на влизането на ФК Дунав в "А" група основен ремонт на стадиона с Ел Табло, пластмасови седалки и осветление. ако поискам и козирка ше стана нагъл  Wink
Активен

Във форума се ражда истината.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #3 -: януари 06, 2008, 09:26:05 »

Абсолютно съм сигурен, на 21 декември официално откриха процедурата за концесия!!!

http://www.investor.bg/?id=58571

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=410404
« Последна редакция: януари 06, 2008, 09:28:11 от n00b » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: януари 06, 2008, 09:38:51 »

браво! всичко това значи и много нови работни места! само не ми хареса изречението: "Транспортни специалисти коментираха, че Щръклево може да се превърне и в гражданско летище." това означава ли че го гласят за някакво друго? съжалявам за офтопика, ако искаш може да пренесем разговора в темата за летището.
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #5 -: януари 06, 2008, 09:54:17 »

Идеята беше това да е транспортен хъб, но Пловдив може и да ни изпревари. Иначе, хората му виждаха бъдеще като чартърно летище за онези с корабните круизове. Като гражданско..с редовни линии, мисля че има бъдеще свързано предимно с лоу-костове, иначе Букурещ е силна конкуренция. За да може да работи като гражданско, трябва да приема масовите модерни short-haul самолети като боинг 737 или Еърбъс А318/А320. Това означава, че пистата трябва да стане поне 3000 метра. Единствено летище Варна приема такива самолети на 2600 метрова писта, при което все повече компании избягват да кацат там и летището им отбелязва близо 18% спад в трафика (за разлика от бургаското, което тази година ще мине 2 милиона обслужени пътници. И докато варненското няма как да се разшири, защото няма свободни терени, нашето има доста голяма площ и единствено трябва някой да инвестира и да се заеме с него. Мисля, че летището има бъдеще свързано с карго и лоу кост полети. Ето, Уиз Еър догодина пуска самолети до Варна от София за 50 лева. Ако пуснат нещо такова до Русе, ще избият автобусните фирми и БДЖ!

Абе ще видим, но аз съм голям оптимист за нашето летище. Дори като резервно на Букурещ, ще имаме огромен трафик като за Русе.
Активен
variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #6 -: януари 06, 2008, 10:00:59 »

Аз их добавил и да започнат по -активни ремонтни дейности по второстепенната улична мрежа, възстановяване на сгради -паметници на културата ул. Александровска, и не на последно място кея който сега мяза повече на стърнище в центъра на града- това е безподобен срам!Тук нямат оправдание нито държавата нито общината нито гражданите, май вече никой него е еня- всички като че ли свикнаха!!!
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: януари 06, 2008, 10:05:00 »

напълно съм съгласен с nOOb. за варненското всъщност се предвижда разширяване но е в неопределен период. старата сграда да се обедини с това хале, за което споменах, от нова модерна сграда, която ще бъде изградена м/у тях. не виждам обаче как това ще стане до края на тази година. предполагам че тези приказки са плод на спекулации от варненска завистлива страна спрямо сигурното обновяване на летище пловдив. факт е наистина че настъпиха малко промени но те бяха от типа 'да закърпим положението'(халето, промяна подредбата на паркинга, обновяване на интериора)
Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #8 -: януари 06, 2008, 10:10:37 »

n00b, ще се съгласиш ли на една поправка в очакванията ти?
Фантастико? По-добре недей! Това, заедно с Фамилия, е един от най-скапаните магазини, в които съм влизал. Така че по-добре далече от Русе. Ал Март е класи над ФФ, а и парите остават тук.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #9 -: януари 06, 2008, 10:17:30 »

Аз заради боулинга Smiley
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #10 -: януари 06, 2008, 10:30:00 »

Между другото, нашето летище си има големи предимства, въпреки че не работи:

* Старият пътнически терминал има много добър дизайн, копирали са от летище Орли (Париж) както е било навремето. Без много инвестиции, само за интериор, това летище би имало много модерен вид, защото сградата е сметната много добре. Това не може да се каже за летища като Пловдив, Варна или Горна например

* Има много големи неизползвани площи (4000 декара). Без да има нужда инвеститорът да ги закупува от частни собственици. На такава площ може да се изградят хангари, логистични/офис площи, нови терминали и разширение на пистата.

* Самото летище е на добро място, няма кофти ветрове, няма възвишения и т.н.

* Относително запазена инфраструктура.

Ето едни филмчета:

http://youtube.com/watch?v=o-L4H6W9x8o

http://youtube.com/watch?v=HaxM8RNoVXw
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #11 -: януари 06, 2008, 10:38:01 »

n00b, нашият боулинг е много добър - този до хлебозавода. Често го посещавам. А и в някой от моловете щеше да има боулинг, така, че ще станат поне две зали за Русе Smiley
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #12 -: януари 06, 2008, 10:50:39 »

Прав си - не е лош Smiley
Активен
variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #13 -: януари 06, 2008, 11:02:48 »

според мен е карайно време да се повдигне и въпросът за преминаването на село Щръклево
към община Русе!
не ви ли се струва малко неестествено "нашето" летище да се намира на територията на Иваново!?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: януари 06, 2008, 11:27:42 »

е, важното е че е в Русенска област. а боулинг ше има в мола до вас Дидо
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 05, 2019, 11:48:26