Страници: 1 [2] 3 4 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Катедрален храм "Свех Святих" - възстановяване!  (Прочетена 52525 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3202

Профил
« Отговор #15 -: септември 07, 2007, 11:20:50 »

би трябвало да има някой в общинска администрация който отговаря за кампанията. може ли някой който си е в Русе да опита да се свърже с него и да съобщи за гафа?
Активен

Във форума се ражда истината.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #16 -: юни 23, 2008, 04:16:33 »

Днес са поставили и купола на църквата.
http://www.ruseinfo.net/news_37952.html
Активен
Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« Отговор #17 -: юни 24, 2008, 11:00:28 »

Това наистина е супер! В ruseinfo има и снимка, как каските на работниците си "почиват"  Tongue
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: декември 25, 2008, 02:23:46 »

Преди:

И сега:

Доста прилича на оригиналната. Браво. Архитект е бащата на мой съученик.
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: декември 25, 2008, 05:32:03 »

Хах! а на кого е сайта retrobulgaria.com? Има доста интересни стари снимки от Русе Smiley доста от тях ги нямам в галерията със снимки на Русе ...
« Последна редакция: декември 25, 2008, 06:07:43 от SW2FL » Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: декември 25, 2008, 05:40:03 »

Не знам, но е интересна находка. Видях снимката в skyscrapercity и оттам научих за сайта.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4674

Профил Ел. поща
« Отговор #21 -: декември 26, 2008, 12:25:01 »

Сайтът е супер! И аз видях доста снимки, които не ми бяха попадали по-рано. Направих си едно носталгично ретро-пътешествие из Русе и направо духом се пренесох в онези времена, та после връщането ми към действителността беше като събуждане от сън... Smiley
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
krasi_guteva
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 190

Профил
« Отговор #22 -: януари 02, 2009, 01:10:52 »

Пред църквата "Свях Светих" тръгваха автобусите за Опитното поле.За по -младите :там имахме практически часове по  ботаника-изучавахме на -живо различни  култури, плевяхме и прекопавахме. Та да си дойдем на думата за църквата.По него време беше необитаема и заключена. Направи ми тогава голямо впечатление стъклата ,вече доста начупени от вандалски набези. Релефни и цветни. Взех си едно малко късче ,паднало на земята . Пазих го дълги години,но от постоянните местения по квартири се загуби.Искам по-бързо да стане готова църквата и да вляза вътре-там,където надничах в детските години през счупените прозорци.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: януари 02, 2009, 01:49:05 »

Вандалски набези? Още тогава ли
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4674

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: януари 02, 2009, 02:13:28 »

Тогава нещата бяха малко по-други. Милицията на атеистичната власт активно подтикваше хлапетиите да чупят прозорците, за да придобие по-лесно и бързо храмът запустял и изоставен вид и да има някаква правдоподобна мотивация за разрушаването му за пред "народните маси". Не че тези "маси" особено ги питаха за това или онова, де...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: януари 04, 2009, 02:46:46 »

Проектират нова улица покрай "Всех Святих"
04 Януари 2009 11:40:24
Възложена е за проектиране новата улица, който ще минава покрай църквата "Всех Святих", съобщи зам. - кметът по комуналните дейности Орлин Лазаров. Тя ще свързва "Наум" и "Ниш" и ще разтовари движението на кръстовището на "Плиска" след бензиностанцията до блок "Воден". намерението на администрацията е в бюджет 2009 г. да бъдат предвидени средства за изграждане на ново улично платно.

В съседство до блок "Плиска", където се намира стоянката на такситата, задънената сега уличка също ще бъде отворена откъм "Неофит Рилски". На мястото на съборените къщи там и пред блок "Преслав" напролет ще бъдат направени градинки и паркоместа.

Със средства от новия бюджет се предвижда още изграждане на паркинг и детска площадка в пространството между блоковете "Средец" и "Мадара", съобщи още зам. - кметът Лазаров.

Източник:
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #26 -: януари 04, 2009, 03:09:01 »

Еми прекрасно! И затова сега на Русе му върви, защото възстановява храма. Бях чувал, че нещастията, които сполетяха града в миналото - хлора, обезлюдяването и  прочее, са се дължали на това, че който руши храм - го сполита наказанието. Макар че не виждам обикновените хора какво са виновни, тях никой не ги е питал, като са го събаряли. Ама нали и в Библията се казва, че греховете на бащите падат и върху децата...Ортодокс ще може по-добре да обясни. Но ето, сега храмът се възстановява, районът около него се облагородява - това е прекрасно и е залог за щастливото бъдеще на града!
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3202

Профил
« Отговор #27 -: януари 04, 2009, 03:27:32 »

Още като започваха строежа на храма бяха казали, че ще осигурят и лесен автомобилен достъп до него. За да съединява Наум с Ниш, обаче, тая новата улица трябва да мине през парка. Нещо като успоредна на Солун примерно. Определено идеята през средата на парка да минават коли не ме кефи.
Пък относно останалите планове за облагородяване, да се обзаложим ли дали ще се случат 2009-та или пък примерно по към края на мандата на Йотов?
Активен

Във форума се ражда истината.
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #28 -: януари 04, 2009, 03:38:30 »

Да, през средата на парка няма да е хубаво да минава улица. Извинявам се, ама нещо с тия имена на улици не мога да се оправя, та за кой парк става въпрос - тоя на Възрожденците, нали?  Ми че той не е особено голям, само липсва оттам и коли да минават. Ама знам ли.
Активен
спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #29 -: януари 04, 2009, 05:24:59 »

Интересна новина. Всъщност не е ли по-добре да махнат бензиностанцията на кръстовището и така връзката на Наум със Солун да е по-лесна.  Тази бензиностанция заема страшно неудобна позиция за трафика, който идва по Наум и иска да влезе към Солун. Тя е най-вероятно на общинска земя. Ако махнат и платения паркинг и газ станцията в началото на Солун ще стане направо 4 лентов път Smiley. Просто няма смисъл на се унищожава парка.
Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
Страници: 1 [2] 3 4 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 04, 2019, 11:52:33