Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Софийска фирма иска да строи завод за биодизел и рафинерия  (Прочетена 14167 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« -: декември 04, 2007, 07:47:21 »

Източник: УТРО
Опасното производство налага специални норми в зона от 3 километра около КТМ
Софийската фирма "Булмак трейд" ООД иска да строи завод за биодизел и рафинерия за преработка на нискосернист нефт и нефтени фракции на площадка в КТМ. Инвеститорът вече е внесъл предложение за изменение на застроителния план на Източна промишлена зона.
Решението трябва да бъде взето от общинския съвет, защото заради химическото производство се налага да бъде обособена 3-километрова хигиенно-защитна зона. В този широк обхват попадат 17 местности край Русе, Мартен и Николово. Сред тях са Слатина, Сръбчето, Балтата, Узунджата, Калето, Лозенски път, Край шосето, Мешалика и др.
В спецзоната действат ограничителните норми на Наредба 7 на Министерството на здравеопазването. В 3-километровата зона например няма да може да се развива хранително-вкусова промишленост. Да не говорим, че в околностите има оранжерии.
Проектът на "Булмакс трейд" включва изграждането на помпена станция за горива, склад за горива с 11 надземни резервоара, котелна централа, подземен противопожарен резервоар, предприятие за биодизел, спомагателен корпус и инсталация за преработка на нискосернист нефт.
В предложението до местния парламент пише, че проектът е бил обявяван на заинтересованите страни и възражения не са постъпили.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #1 -: декември 04, 2007, 08:44:55 »

Roll Eyes
Я! Нефт!? Преработка на нефт в Русе!? Я! Това е интересно...
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
SlAdKiQ
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: декември 04, 2007, 10:09:02 »

Хубава идея ама в русе слан4оглед имаме ли , защото био дизела е олио и спирт
Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #3 -: декември 04, 2007, 11:20:00 »

Има, излез малко по селата Cheesy
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: декември 05, 2007, 12:04:37 »

Roll Eyes
Я! Нефт!? Преработка на нефт в Русе!? Я! Това е интересно...

Че какво толкова се учудваш и ентусиазираш бе, Крисе? Това да не е нещо ново за Русе? Ами онова голямото в източната част на града, дето преди се казваше Леон Таджер, а сега - Приста Ойл - то не е ли пак нефтена рафинерия?...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2049

Профил WWW
« Отговор #5 -: декември 05, 2007, 10:41:29 »

Леон Таджер няма нищо общо с Приста Ойл.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: декември 05, 2007, 06:18:07 »

Че как така?! Не ползват ли една и съща производствена база (макар и нещо модернизирана)? Roll Eyes
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #7 -: декември 05, 2007, 07:23:10 »

Мне. Приста Ойл е в другата индустриална зона (Запад) и в техен си завод, не в приватизиран. Леон Таджер стана Бимас след това отиде в несъстоятелност и сега ТИМ-аджиите искат да го правят логистичен парк.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: декември 05, 2007, 11:35:57 »

Аааа, вярно, че беше Бимас (Битуми и масла)! Но се бях заблудил, че производителят е Бимас, а Приста ойл е негова производствена марка... Вярно, че съм виждал в Западната промишлена зона сгради на Приста ойл (до тяхното лого е и знакът на Тексако), но смятах, че това са различни производствени звена все на Бимас. Сега си изясних нещата.

Е, какво? Значи рафинерията до ЛВЗ-то ще се катурва и на мястото й ще се прави логистичен парк? Мдаааа... Roll Eyes
« Последна редакция: декември 05, 2007, 11:43:55 от Orthodox » Активен

Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« Отговор #9 -: декември 10, 2007, 04:43:14 »

То отдавна се говори, че Русе ще стане център за биогоривото  Wink Така че съм с двете ръце за тази рафинерия, още повече имам познат който се занимава с бизнес със слънчоглед, така че в региона има и то предостатъчно
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #10 -: декември 10, 2007, 08:56:41 »

Истинския наследник на Леон Таджер е Бимас 1954 ООД, дружество, което продължава да произвежда различни видове масла и няма нищо общо с Химимпорт.

http://bimas1954.com/

Друга част от Леон Таджер, която също се казва Бимас е собственост на Химимпорт (ТИМ), които са я докарали до несъстоятелност. От ТИМ наистина обявиха, че щели да строят логистичен парк на тяхната част от завода, но не ми се вярва да стане скоро. Плановете за лог. парк ги обявиха в момент, в който пускаха БРП на борсата, вероятно с цел вдигане цената на акциите. Мутрите винаги са щедри на обещания, обаче никак не го докарват откъм действия.
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #11 -: декември 23, 2007, 11:16:09 »

тази фирма може да се окаже чудесен инвеститор  Wink
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #12 -: декември 23, 2007, 12:42:50 »

Ще има много проблеми. В Мартен и района има много оранжерии, произвеждат се плодове, които се изнасят. Много народ работи там. И сега трябва да ги закрият, защото е забранено в близост до рафинерии. Така че не знам. А и ще понасмърдява.
Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: юни 24, 2009, 10:19:23 »

Приста ойл ,купили някакви унгарци ,ще ги правят на масла ! Cool  http://www.novinite.com/view_news.php?id=104881
Активен
platon
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 273

plamengt@hotmail.com
Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: юли 07, 2009, 02:35:29 »

Ще има много проблеми. В Мартен и района има много оранжерии, произвеждат се плодове, които се изнасят. Много народ работи там. И сега трябва да ги закрият, защото е забранено в близост до рафинерии. Така че не знам. А и ще понасмърдява.
И аз съм против - да ходят около София да  си пушат! Мерси от такъв вид инвестиции! Evil
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 01, 2019, 11:04:33