Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мангалия  (Прочетена 4560 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« -: септември 29, 2008, 11:42:59 »

През 2005-та обявиха годините до 2015 за "Десетилетие на ромската интеграция". Добре се справят. Така ни ги интегрираха, че сигурно следващите 50 години няма да можем да си седнем на гъза. Браво, трябва да има толерантност все пак. Макар че можеха още по-добре да се справят. Мен ако питате, трябвало е да тикнат полицая в затвора. То... Как смее да си изпълнява задълженията по този начин, не е ли могъл да бъде малко по-хуманен?! Безобразник! Представете си само щетите, нанесени в/у крехката психика на тези мили и невинни хорица по този груб и травмиращ начин ("осветил ги е с фенерче и ги е изгонил от двора на училището."). Тази въпросната ст. лейт. Мая Йорданова (аз ще запомня това име, за да мога при случайна среща да й благодаря; запомнете го и вие) добре е решила да го накаже. Аз за Коледа ще се помоля на Дядо Господ да ни прати още такива съвестни люде... И 1 Калашник. Без патрони. С приклада ще ги бия
П.П. Нещо подобно си мислех преди време... Че в държавата, в която сме мнозинство и по принцип е наша (не съм националист) ние сме дискриминираните. Ако си циганин (или "ром", зависи какво предпочитате), кандидатстваш някъде за работа и не те назначат, винаги можеш да се жалваш, че си дискриминиран. А да не се окаже, че и м/у временно си обратен. Докато ние какво? Лапаме го. Целия. Жалко е
Пример: събитията в "Красна поляна" преди около година. Ако бяха българи полицията щеше да ги помлее
П.П.П. Имам приятели цигани. 1 от тях е от най-точните хора, които познавам. Едно е "циганин", друго е "цигания"

http://skru4.blogspot.com

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2068

Профил WWW
« Отговор #1 -: септември 29, 2008, 11:58:46 »

Тая история понамирисва...какво, видял е 6 мангала по тъмна доба, скочил им е и ги е пребил всичките, вместо да викне патрулка. Сам си е виновен - сега като няма кой да свидетелства в негова полза така ще стане. Не защитавам некви миризливи уроди дето трошат и късат знамена, но тая кука е глупава. По принцип и българи да бяха при такива обстоятелства, резултатът нямаше да е много различен.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4637

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: септември 30, 2008, 06:31:35 »

Абе факт е, че полицията толерира и даже защитава циганите - държавата като цяло също. Докато към българите се отнасят с цялата възможна и невъзможна строгост на законите. За мен да се покровителства една не просто неконструктивна, а напров деструктивна по манталитет и начин на живот етническа общност си е живо антидържавно безумие. Ако може някой да обясни, защо се прави - ще се радвам да разбера... На практика, където се появят мургавите, като правило почват и проблемите. В парка, близо до мястото, където живея, се (само)насели в къща, чиито обитатели-българи починаха, едно циганско семейство - двама родители и 5-6 чавета, от които най-голямото момиче (около 15-16 годишно) вече също се включи в размножителния процес. И скоро след тяхната поява кварталът пропищя, особено българчетата - нагли кражби, налитания на бой от циганчетата, хвърлени камъни, закани, нецензурен език... Мръсотията и мизерията в двора на къщата нямат нищо общо с добре подредената градинка при предишните обитатели. Особено момичетата в квартала (дъщеря ми е 12-годишна) вече ги е страх да си покажат носа навън... Противодействие - никакво. Нито от гражданите, нито от полицията. Всеобща овчедушна пасивност. Вероятно трябва някой да бъде сериозно наранен или пребит, за да се стреснат духовете - и то ще е пак за три дни, малко мърморене вкъщи и дотам... А изпълненията на мургавите при това ще стават все повече и по-нагли. Е, ако на някого му харесва това положение и особено розовата перспектива за прекрасен съвместен живот с тези асоциални люде - да каже, да не се притеснява... Shocked

Някой ще каже - "е какво предлагаш да направим с тях?" Нищо лошо - просто държавата да престане да създава условия за животинската им раждаемост, при това с привилегии и социални помощи, взети от джобовете на всички нас, почтено работещите българи. И да се спазва законността строго еднакво по отношение на всички, а който върши дивотии, до го отнесе с цялата му тежест от съответните органи за охрана на реда. За да има респект към българската държавност, да си седи на дупето и добре да мисли как живее и какви ги върши. А не да си развява коня с чувство за безнаказаност и на превъзходство над тези, благодарение на чийто труд всъщност живее...
« Последна редакция: септември 30, 2008, 06:42:25 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #3 -: септември 30, 2008, 08:51:11 »

Ами не мисля, че ги толерира и защитава чак толкова след като затворите са пълни предимно с цигани. После такъв начин да гледаш на нещата (те това, ние това) не е добър - има мангали дето крадат, както и такива дето работят по строежите. По същия начин от циганска гледна точка може да изглежда че полицията да пази българите, защото и досега няма нито един осъден политик за безобразията, които правят.

Истината е че колкото едни хора са по-бедни и прости, толкова по-лесно се управляват. Затова циганите са много изгодни на властта. Защо? Защото гласуват под строй за 20 лева и едно кебапче. Защото служат за плашило, а политиците имат нужда от такива, за да държат населението в страх. Когато някой като Волен например вземе да развива картини на цигански терор хората се плашат и се хващат на този дето ужким щял да ги спаси.

Държавата в момента колкото и да е странно, създава добри условия за раждаемост на образованите хора, които имат добре-платена работа, имам предвид 12 месеца отпуска по бременност майките получават 90% от заплатата на която ги осигуряват, има възможност бащите да излязат в отпуска по майчинство вместо тях, държавата плаща осигуровки и някакви социални ако си търсиш бавачка, може да ги плаща и на бабата примерно и т.н. Въпреки което раждаемостта при циганите пак е по-голяма и това не става само защото им се дават социални (те обикновено им ги спират ако не бачкат повече от година). Става защото са бедни и необразовани, така е в цял свят, бедните държави имат голяма раждаемост. Така че единствения начин да се вкарат в крачка е не като им спират помощите, стерилизират се и т.н. а като им се намери работа и се положат максималните усилия да се изучат, колкото и да е трудно, защото при тях основата е много ниска.

И знам сега ще кажеш "че ти не си живял с цигани"...ами не е така. Живял съм в Родина, там имаше. Цигани се бяха нанесли в една къща зад халите, превърнаха района в кочина, защото ги мързеше да ходят до контейнера на 50-тина метра, иначе не крадяха, мангала работеше по строежите. След една пиянска вечер отидохме и им потрошихме стъклата (тогава толкова ми е бил акъла, бях тийн-че), сигурно е било стресиращо преживяване Smiley Като се сетя за тогава обаче по-скоро ме е срам от себе си, отколкото нещо да се чувствам като герои. Та така де, същите мангали отдавна ги няма, защото ги изгониха, събориха къщата и направиха една хубава лъскавка кооперацийка. Хората вътре едва ли дори знаят какво е имало преди това там, хаха.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1170

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #4 -: септември 30, 2008, 10:43:53 »

Много добре я знам къщата, беше на Богдан войвода. И си спомням как не можеха да ги изкарат. Беше дошъл багерът вече да копае, а те не се бяха изнесли, та мебелите им се търкаляха отпред още няколко дена. Бях по това време случайно в Русе.

Проблемът с циганите го има навсякъде. Но в България те са нужни избиратели и никой не смее да ги закача. За нищо. А че страната била единствено на българите е просто плод на фантазията. Като беше дошъл Клинтън българите бяха научили циганите да викат: Тука_й България, не ти_й Хаамерика! И ги бяха изтъпанили най-отпред. И те викаха: Ууу, боклук! Май и по три пещерски им бяха раздали. Страната е на всички, вкл. на циганите. Редът, обаче, трябва да го създаде държавата. А в устройството на държавата участват винаги по-образованите, в случая българите. И именно тяхна е отговорността, че не се спазват законите. Законът трябва да е валиден за всички еднакво. Но как да е валиден, когато в конкретния случай милиционерът се изживява като шериф и съдия едновременно, и раздава правосъдие, докато работата му е само и единствено да въдворява ред в polis-а. Та! Пътят е много дълъг от милицоинер към полицай, както и от държава на забраните към държава на законността, където всичко законно е разрешено, а незаконното се наказва по закона. Хубавото е, че вече се тръгна по този път. Но до законността, позната в европейските страни, има още поне едно 15 - 20 години. Дано не са повече. Аз съм все пак оптимист.
« Последна редакция: септември 30, 2008, 10:57:09 от Pfote2 » Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: септември 30, 2008, 10:54:54 »

оф, писах нещо, ама го изтрих, че та тая тема е безкрайна. По принцип нууб е прав.
« Последна редакция: септември 30, 2008, 10:57:00 от niki67 » Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: септември 30, 2008, 11:23:00 »

Niki67, прочетох какво беше написал. И ти си прав, ама си представи следното: като падна берлинската стена, в Германия започнаха да идват румънци и българи като търсещи политическо убежище. Какво в същност търсеха стана веднага ясно. Българите бяха поне едно половин милион, румънците поне един милион. И мога да те уверя, че съвсем малък процент бяха цигани. Не че нямаше цигани. Циганите бяха по джебчийствата и по обирането на контейнерите с дрехи (които сега се продават в "дрехи на кило"), а румънците и българите бяха по чупенето на магазините, обирането на банкоматите, демонтираха цели банкомати (имаше една банда от Варна - Аспарухово, заради която полицията в Билефелд създаде група "Варна" и ги окаушиха почти всичките. И в същност именно с такива работни групи се реши въпросът). Влизаха през покривите на супермаркетите (като Кауфланд Русе), през някой капандур за проветрение и на рампата товареха сейфа на магазина на предварително откраднат камион, после го отваряха с оксижен в гората. Други пък крадяха две Аудита 6 и с едното на заден ход влизаха направо в някой магазин за електроника или бижутериен и товареха на другото Ауди за 4-5 минути всичко, което можеха и полицията не ги хващаше веднага. Това продължи цели 6-7 години. То не бяха български банди, то не бяха румънски! Чудо! И никой не взе да пропагандира калашници или да прави фронт срещу чужденците, макар че на процесите пострадавшите се чудеха от къде се вземат тия хора и в същност какво търсят тука, а не си крадат в собствените страни.
Да, но полицията си вършеше работата. И в районните съдилища имаше по 20 процеса с такива обвиняеми на седмица по едно време. Затворите бяха пълни с румънци. Българите бяха по-малко. И държавата си свърши работата така, че сега няма и един процес на месец с такива чужденци. (другите чужденци - албанци, поляци, руснаци, сърби, сръбски цигани, хървати и пр. си имат други "специалитети" на действие). Като влезе в ЕС Румъния, държавата им екстрадира хора, които се бяха прибрали и бяха вече забравили какво са правили и с какво са си купили къщите, имотите и колите. Изведнъж се оказаха в германските затвори. И това ще се отлежи и ще се изживее. Но важното е държавата, в случая държавИТЕ да си вършат работата, да си пишат домашните.  В същност говорим за собствената престъпност, а не на мигранти-скакалци! Колко му е, ама първо трябва ред на национално ниво, пък после, а и едновременно с това на малцинствено.
« Последна редакция: септември 30, 2008, 11:36:07 от Pfote2 » Активен
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: септември 30, 2008, 12:26:40 »

n00b, хубаво, ама в парламента да няма само българи? И едно е да си политик, друго е да си обикновен гражданин. А за циганите в затворите - явно извършват повече престъпления ;]
За циганския терор - не е баш терор, но... Живея в Родина-3, точно под Чародейка-Незнамкаквосеводи (там, където са гробищата) и знам колко често циганите (по-младите) се организират да ходят да се бият. Понякога с цигани, понякога уговорено с българи, но понякога се организират и отряди тип "наказателни"
Отново казвам - не издигам лозунги тип "Циганите не сапун, защото не стават за нищо друго" или нещо такова. Мисълта ми е, че държавата с цел да не дискриминира малцинството, дискриминира множеството (или там както е антонима). Това с затворите далеч не означава, че са дискриминирани или нещо такова
П.П. Извинявам се ако някъде съм си замотал мисълта, но съм скапан
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: септември 30, 2008, 01:59:50 »

На 20.09. се върнах от остров Крит. Там, освен много сериозните българи, които работят от много години, има и много, ама безброй много черни български цигани. Като казвам черни, разбирайте черни. Аз такива чак черни цигани в България не съм виждал. Като че ли са дошли направо от Индия.
Пред супермаркетите висят цигански деца: "Ена еврó, eна еврó", вътре в супермркета влизат по 15 човека, половината деца, като накрая купуват две пакетчета чипслети. Колко са "откарали" - сами си знаят. Жените са с ония цветните широки поли (за крадене), дето между краката си имат торби. Убеден съм, че е така. Не ги обвинявам без да знам, но някак си неестествено е да влязат 10 - 15 човека с гара-гура и да купят две пакетчета нещо за по 1,20 ?.
Засега гърците ги гледат онемели - те нямат опит с такива мангали. Не че нямат цигани. Имат, но това е друг разказ. Но ако има оплаквания, които няма да закъснеят, полицията ще се намеси и работата ще се оправи. Даже за момента смятам, че си подготвят стратегия. И докато в Германия по магазините има навсякъде камери и детективи, в Гърция няма нищо още. Просто защото там народът е честен, както беше честен и българският народ до към 1950. Та и от там ще има да чуем отзиви.
Скручът е прав.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: септември 30, 2008, 02:22:32 »

Въобще - всички са прави - и тези със сапуна, със Сатурн или с други решения, тъй като имаме общество, допускащо множеството мнения, наречено демокрация. Но ще са още по-прави, ако решат за себе си, че единственият виновник за разпасаността на цигани, българи и марсианци, доколкото ги има в България - е държавата. А пък всеки си се разпасва според културата и като няма кой да му прочете параграфа и алинеята - става това, което е в момента. Smiley
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: септември 30, 2008, 05:10:56 »

Да, държавата, а също и манталитетът, който се формира през въпросните 45 години.
Pfote2, съгласен съм абсолютно с всичко писано от теб. Само не знаех, че българите в Германия били чак такива мародери Angry Но понеже си бил там по това време, вярвам ти. Тук се чуваха такива неща, но нямах представа, че чак толкова грубо и в такива мащаби е било.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4637

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: септември 30, 2008, 09:05:10 »

Embarrassed

Мисълта ми е, че държавата с цел да не дискриминира малцинството, дискриминира множеството (или там както е антонима).

Антонимът е мнозинството, а някои даже казват болшинството, ама това е русизъм... Grin

Та така, братле! Wink
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #12 -: септември 30, 2008, 09:59:46 »

В конкретният случай държавата не дискриминира никой, просто наказва своеволието на един полицай дето си надвишава правомощията. Без значение дали каузата му е справедлива, защото и аз както и повечето хора са напълно съгласни, че е такава.

Дискриминацията по принцип е от страна на единия етнос към другия и обратно в повечето случаи. Според мен държавата се опитва по всякакъв начин да бъде неутрална, доколкото законите го позволяват. Но другият лош проблем е че регулациите и законите позволяват изцепки, като ДПС е най-яркият пример за това. Въпреки което е много глупаво турците и циганите например да се асоцират с ДПС, това е все едно българите да се асоцират с БСП, която е не по-малко крадлива и уродлива партия.
Активен
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: септември 30, 2008, 11:21:49 »

В конкретният случай държавата не дискриминира никой, просто наказва своеволието на един полицай дето си надвишава правомощията.
Тая история понамирисва...какво, видял е 6 мангала по тъмна доба, скочил им е и ги е пребил всичките, вместо да викне патрулка. Сам си е виновен - сега като няма кой да свидетелства в негова полза така ще стане. Не защитавам некви миризливи уроди дето трошат и късат знамена, но тая кука е глупава. По принцип и българи да бяха при такива обстоятелства, резултатът нямаше да е много различен.
Аз ли нещо не съм те разбрал, или си противоречиш?
Според мен държавата се опитва по всякакъв начин да бъде неутрална, доколкото законите го позволяват.
Тези закони могат да се заобикалят или да се прилагат от време на време.
Ако си циганин (или "ром", зависи какво предпочитате), кандидатстваш някъде за работа и не те назначат, винаги можеш да се жалваш, че си дискриминиран. А да не се окаже, че и м/у временно си обратен. Докато ние какво? Лапаме го. Целия. Жалко е
Пример: събитията в "Красна поляна" преди около година. Ако бяха българи полицията щеше да ги помлее
Просто не ми се пише наново. Само да добавя за "Красна поляна", че най-вероятно е направено, защото западни вестници веднага ще гръмнат със заглавия "Българската полиция бие цигани". Едно е ако си от малцинството, друго е ако си от мнозинството (благодаря, Orthodox Wink ). Така не можеш да изкараш нещата, че си дискриминиран
Майната му, не искам да ти налагам своето мнение
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: септември 30, 2008, 11:48:06 »

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Ти и да искаш, не можеш да му го наложиш, защото аз не съм видял случай досега n00b да се е съгласил със чуждо мнение  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)

Google e прегледал тази страница март 24, 2019, 08:35:06