Страници: 1 ... 8 9 [10]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фотоапарати  (Прочетена 47740 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1202

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #135 -: август 28, 2010, 11:37:51 »

Прошивката е firmware. Много деликатно нещо. Руснаците имат много добри хора и развиват маса неща, но на камера не бих слагал firmware, ако не е от Канон. Руснаците имат софтуерни решения, които се слагат на карта и се инсталират.*
Иначе за EOS-ите има от време на време firmware updates. На моята 7D вече има втора официална прошивка. На 400D имах също две.
А за exposure bracketinga е ясно. На ЕОS-ите можеш да си сложиш разлики от по две, три и повече бленди. На немски му казваме Belichtungsreihe, тоест поредица от снимки с различна експонация.

пп. Хванах се да чета стари работи тук. И установих, че тогава не съм разбрал за какво става дума като Ортодокс е писал за CHDK. Така че сайтът, който давам тук му е отдавна известен или знае друг, сравним, съотв. по-добър.
« Последна редакция: август 28, 2010, 11:57:20 от Pfote2 » Активен
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 4778

Профил Ел. поща
« Отговор #136 -: август 29, 2010, 01:29:58 »

Ето го тук на английски:

http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

Има и българска версия:

http://chdk.wikia.com/wiki/Bulgarian

Съдържа маса полезна информация, включително и за съвсем начинаещи. Постоянно се пускат за теглене нови версии на тези софтуерни разширения. С помощта на инфото от този сайт успях да си сложа на картата версията точно за моя модел и версия на фърмуера на PowerShot и нещата тръгнаха без проблеми. Теоретично ползването на прошивки би могло да създаде някакви проблеми с поддръжката на апарата от оторизираните сервизи (ако усетят, че са ползвани), но хубавото е, че не променят оригиналния фирмен софтуер и винаги може да се махнат безследно, ако има причина за това.
« Последна редакция: август 29, 2010, 11:30:14 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #137 -: август 29, 2010, 09:32:03 »

Имам на всичката техника RAW (канонски, защото RAW-овете са различни) и ме интересува като се сложи на камера, която не е имала досега, RAW формат какъв е тогава форматът RAW. Защото на Канон знам вече три различни RAW формàта и всеки си иска собствен декодер.
Активен
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 4778

Профил Ел. поща
« Отговор #138 -: август 29, 2010, 12:20:43 »

Че има различни формати RAW - има. При моя PowerShot SX100 IS може да се избира от менюто на прошивката .CRW (този е избран по подразбиране при включването на апарата), .CR2 и .THM, а отделно може да се задава и DNG формат. Само дето още не съм имал време да ги опозная и разбера какво точно и чрез какви обработки може да се постигне с тях... Huh?

Иначе при 8-те мегапиксела на сапунерката RAW-овете се получават по 10 MB всеки.
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #139 -: август 29, 2010, 12:40:45 »

CR2  е форматът на моята 400D и на 7D, макар че декодерите са различни за отделните апарати. Обикновеният формат CR го имах на PowerShot Pro1. Остарял е вече. DNG може да се обработва с ACDSee, но пък ACDSee e сравнително непозната програма, макар че е една от най-хубавите евтини. DNG Може да се обработва (вероятно, не съм го проверявал, защоот ги нямам тези програми поради цената им) с всяка програма от рода на Фотошоп.
На твое място бих избрал формáта CR2, защото освен че е най-модерният на Канон, само той може да се обработва пълноценно, с всичките възможни опции със софтуера на Канон DPP (Digital Photo Professional), който е действително един изключителен софтуер, при това безплатен. А и актуализирането му е безплатно.
Като четох старите си писания в тази тема намерих, че съм писал, че въпросният софтуер не е хубав. Междувременно се коригирах. Върховен софтуер е за RAW.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 09, 2020, 11:13:39