Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фотоапарати  (Прочетена 48193 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1035

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #120 -: декември 01, 2009, 08:11:13 »

Не не Smiley нищо няма да трием Smiley ще прехвърля разговора ви при фотоапаратие. Едно време и аз имах един от тези руски фотоапарати, приличаше много на "Зоркий" с тоя светлометър в обектива, но името му беше друго .. Сега се мъча са се сетя как се казваше, но нещо не ми се отдава Smiley
« Последна редакция: декември 01, 2009, 08:14:03 от SW2FL » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4787

Профил Ел. поща
« Отговор #121 -: декември 02, 2009, 12:46:38 »

В друг сайт попаднах на нещо уникално, за което не мислех, че някога е съществувало. Предполагам, че за повечето от нас във форума това също е изненада - оказва се, че през 1947 годена плевенски конструктор е създал серийно произвеждан български фотоапарат с марка Еделвайс. Никаква информация повече нямам за този уникат - нито къде е произвеждан, нито до коя годива или колко бройки за били изработени. Нямам и технически данни за това малко чудо, но поне можете за видите как изглежда - първият и единственият, както българските самолети ЛАЗ...

(Това, което се вижда от снимката - диафрагма 11 или 16, при това се сменят прости кръгли отвори в метален лист, а не свиваща се диафрагма от няколко пластинки; има и скорост М - ръчно натискане и задържане затвора отворен колкото е нужно, и режим В - при първо натискане затворът се отваря, при второ се затваря. Тези възможности ги има и при всички по-нови лентови фотоапарати до слизането им от сцената...)

« Последна редакция: декември 02, 2009, 08:40:13 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1207

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #122 -: декември 02, 2009, 08:22:28 »

Аз имах от баща ми една кутия 6х9 Zeiss-Ikon - и той беше със "сменяема" оптика. Сменяше се блендата от B на символ облаци и символ слънце - по същия начин - с нещо като оптуратор или май направо оптуратор с различни диаметри.
Светлосилата беше 1:8 невероятни снимки правеше на слънце. Оптиката беше Görtz.

Смътно си спомням и тая камера Еделвайс. Ама къде точно...!?
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1260

Профил
« Отговор #123 -: август 09, 2010, 10:15:34 »

Ще съм благодарен на малко помощ за избор на цифров фотоапарат/камера. Трябва ми фотоапарат със свястно видео, може и обратното - компактна камера, която да прави и снимки. Засега гледах  това, но съм отворен и на други предложения:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09053052

Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #124 -: август 09, 2010, 11:02:50 »

Недолюбвам Samsung. Ако ще е сапунерка, разбирай непрофесионален апарат, бих препоръчал Sony (но само ако е с Carl Zeiss оптика) и Panasonic (само ако е с оптика Leica).
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #125 -: август 10, 2010, 12:02:25 »

А мнения за това:
http://www.olympus.bg/consumer/29_digital-camera_sp-600uz_22725.htm

Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3246

Профил
« Отговор #126 -: август 10, 2010, 10:57:58 »

Подкрепям напълно Дидо. Той ползва Карл Цайс, а аз (куха) Лайка. С последното вече се насочваш към полу-професионалните. Има един сайт за фотоапарати, който Дидо може да ти даде. Аз по него избирах моя. М/у другото напълно ми е ясно за какво ти е Smiley
Активен

Във форума се ражда истината.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #127 -: август 25, 2010, 10:05:58 »

Апаратът вече е купен, така че благодаря на отзовалите се до момента Smiley
Идеята за марката дойде от форума.   Cool
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3246

Профил
« Отговор #128 -: август 25, 2010, 10:21:55 »

Коя марка и модел избра в крайна сметка. Сподели си впечатленията.
Активен

Във форума се ражда истината.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #129 -: август 25, 2010, 11:08:39 »

Ей го чарка:
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/LUMIX+Digital+Cameras/Super+Zoom/DMC-FZ38/Overview/2718819/index.html

Още нямам много впечатления, че сапунерката е сложна като личност, а се познаваме само от снощи Cheesy
Направи ми приятно впечатление как приближава, пробвах да снимам блок от съседен квартал на малко повече от 1 км и на снимката мога да видя дали на балкона има човек, да се ориентирам мъж или жена е и горе-долу как изглежда. Може и да ми е слабо зрението, но с него даже балкона не мога да фиксирам ясно. 
Има сносна светкавица, доста режими на снимане, на автоматична доста добре се ориентира и сам какво да прави. Видеото още не съм го тествал, че нямам карта.
Като недостатък - малко е едричък и тежък за фотоапарат. Добре че имам голям багажник на колата. Cheesy Cheesy
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #130 -: август 25, 2010, 12:45:15 »

Честито! Изглежда много добре като параметри. Скочил си на по-височък клас
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #131 -: август 25, 2010, 05:19:02 »

Честито! Само хубави снимки и по много наведнъж. Виж ако искаш тука едно изследване на твоята камера на майчин език:
http://www.whatdigitalcamera.com/equipment/reviews/compactcameras/27052/1/panasonic-lumix-dmc-fz38-review.html
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #132 -: август 28, 2010, 06:39:21 »

На огледално рефлексните могат да се правят въпросните три снимки, но на повечето като се изключи камерата за следващите три паралелни трябва наново да се наглася. Аз като видя прегоряло небе (снимам само в RAW) веднага затъмнявам снимката както тия тъмните от Айфеловата кула, конвертирам и записвам в JPEG и после със софтуера ACDSee осветявам тъмните части.
В първия случай работя със софтуера на Канон Digital Photo Professional, който се намира в кутията на всяка камера или камерка и който софтуер е изключително добър зa RAW. Като се затъмни снимката даже от прегоряло небе се изкарва синевина. По-нататък процедурата е ясна ACDSee, но в JPEG.
Независимо каква е камерата, ползвам също само спот-мерене. Колкото и сензора да има.
Хубаво беше да се кажат две думи за софта, с който се прави tone mapping-a.
Дано съм бил разбран правилно. Говорех само за небето в Русе, а не за снимките, които са безупречни.
Апропо. Оказва се, че на абсолюто всички камери и камерки на Канон можело да се снима в RAW, дори да не са предвидени за това от производителя.
Намерих софта за tone mapping: http://www.hdrsoft.com/de/ Но няма да мога да го ползвам, защото нямам фотошоп. И на Мак-а пък нямам Aperture. Ще го разгледам по-подробно. Мерси за идеята.
« Последна редакция: август 28, 2010, 06:42:59 от Pfote2 » Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #133 -: август 28, 2010, 06:55:13 »

Свалих софта, има пробна версия. Струва 70 ?. Неудобното е, че снимките трябва да се правят предварително като поредица. Ако съм снел нещо и съм минал и заминал, и небето ми е останало прегорено, няма оправяне с този софтуер. Иначе е супер: набираш серията от снимки, клик и новата снимка е готова.
Другото неудобно е, че на моя апарат една RAW-снима е 22 - 29 МБ. Трите снимки са почти три по толкова.
Но във всеки случай си струва като знае човек, че скоро няма да може да повтори снимките през следващите 5 - 10 години. При пътувания до Мачу Пичу и др. такива далечни дестинации например. Или за мене например както бях сега през май в Русе. Но сега е късно. Сега само по "моя" метод. Основата на всеки метод е форматът RAW. С него всичко се оправя.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4787

Профил Ел. поща
« Отговор #134 -: август 28, 2010, 09:08:43 »

На огледално рефлексните могат да се правят въпросните три снимки, но на повечето като се изключи камерата за следващите три паралелни трябва наново да се наглася.

Да, това се нарича брекетинг (Bracketing) и лично съм го виждал в действие. Мое познато семейство, и двамата напреднали фотолюбители (даже бих казал полупрофесионалисти - жената прави вече втора самостоятелна фотоизложба във фоайето на Библиотека "Любен Каравелов", където и работи), имат два цифрови огледално-рефлексни апарата - Pentax и Canon EOS. И двата имат възможност за брекетинг - бързо автоматично снимане на серия от три кадъра един след друг с промяна на експонацията при всеки следващ с една степен. Това наистина понякога дава добра възможност да избегнеш грешка при снимането или просто да избереш най-добрия от три кадъра. Но пък три пъти по бързо се запълва паметта на апарата, затова трябва да се ползва само когато има основателна причина...

Хубавото е, че и моята сапунерка Canon PowerShot SX100 IS след инсталиране на софтуерно разширение (на руски му викат "прошивка") придоби такава възможност, при това доста гъвкаво настройваема - може да се избира дали брекетингът да бъде по скорост или по диафрагма, колко поредни кадъра да се правят, с колко степени да се променя експонацията при всеки следващ кадър и т. н. Но, разбира се, след изключване на апарата тези настройки се губят и трябва да се нагласят пак при следващо включване.
« Последна редакция: август 28, 2010, 09:12:10 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)

Google e прегледал тази страница ноември 05, 2020, 11:30:43