Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой какво интересно/забавно е видял в нета?  (Прочетена 137803 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 445

Профил
« Отговор #420 -: юни 25, 2010, 08:38:18 »

Това със Сърбия и косово приятелско посещение ли беше?
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1391

Профил
« Отговор #421 -: юни 25, 2010, 08:40:45 »

Сърблята това си го заслужаваха мнооого отдавна, даже им е малко Cheesy
Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 445

Профил
« Отговор #422 -: юни 25, 2010, 08:47:17 »

ми то по тази логика утре някой ще се стети. че Благоевград и Сандански са македонски, и тогава ако нямаме благословията на някоя велика сила- дупе да ни е яко. Или Родопите, то сега там Българското население е на изчезване, има само мюсюлмани.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2066

Профил WWW
« Отговор #423 -: юни 28, 2010, 12:05:11 »

Това сърбите сами си го направиха. Не че им мисля лошото, но те си избираха Милошевич, те му се радваха, дори доброволци имаше като онази мутра Аркан да ходят да избиват босненци и хървати и да им заграбват къщите. Тоя човек беше най-богатият човек в Сърбия - познай как. Така че сърбите си го просеха. Това че се бяха хванали с неподходящите хора (визирам руснаците), им е просто още един минус.

После нали много хора тук в България им се радваха какви се пичове и как можели да се дървят на който си искат за разлика от нас дето сме били женски полови органи. Ем....освен че са пичове, сега са и първата държава, капитулирала без нито един вражески крак да стъпи на нейна територия. Помляха ги точно за два месеца. И понеже хамериканските "демократизаторски" начинания по принцип не са успешни, при сърбите учудващо проработиха. Успяха да изкундят достатъчно кредитни институции да им отпуснат заеми за възтановяване, сега взеха проевропейски курс като бастисаха на изборите националистическите мрънкала с панславянските реторики, няма да се учудя ако ги вкарат в ЕС до 5-10 години. Освен това няма да се учудя да дръпнат пред нас, защото са си направили изводите. Силно се съмнявам с Ирак и Афганистан да извадят такъв късмет, онези там просто не са достатъчно цивилизовани и ислямските кречетала пак ще ги вкарат в правилния път в момента в който американците си бият шута. Разни хора естествено ще бъдат силно доволни че ендогенната им култура е надделяла над насилствената глобализация. Това предполагам ще трае докато и Европа не стане част от същата ендогенна култура, но това е съвсем друга история.

Между другото, ти сърбин ли си? Ако не си, значи не отговаряш на въпроса ми. Попитах ти лично какво си видял лошо от американците.

П.П. по този въпрос:

Цитат
ми то по тази логика утре някой ще се стети. че Благоевград и Сандански са македонски, и тогава ако нямаме благословията на някоя велика сила- дупе да ни е яко. Или Родопите, то сега там Българското население е на изчезване, има само мюсюлмани.

Именно за това международната политика се прави от прагматични хора, необременени с емоционални глупости в стил ЦСКА-Левски, добрият, лошият и тъпото копеле и т.н. Тези хора могат единствено да бистрят международната политика на няколко ракии и да псуват и редят кой бил продажник, кой бил международен жандарм и кои били добрите и лошите.

Не че не може да се случи, но ако се случи ще бъде заслуга от една страна на малоумните националисти, които си мечтаят за чиста българска нация (каквото и да рече това), в съдружие с много малоумна външна политика. Сърбите успяха да го постигнат, та не е късно и ние да успеем. Макар че за щастие, от известно време насам не водим малоумна външна политика. Колкото и разни хора да развиват теории как това било сваляне на гащи и лизане на гъзове. Сърбите не си сваляха гащите и не лизаха гъзове, може би с изключение на руски гъзове. И нещата за тях свършиха зле. Просто не са лизали правилните гъзове.
« Последна редакция: юни 28, 2010, 01:14:30 от n00b » Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #424 -: юни 28, 2010, 07:38:44 »

Много се чудя какво значи прякора на немския национален отбор по футбол-маншафта. Някой ще ме светне ли какво значи, защото просто не ми излиза от акъла тая дума. Поне да знам какво значи  Cheesy
Активен

Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1820

Профил Ел. поща
« Отговор #425 -: юни 28, 2010, 07:53:03 »

Не съм учил немски, но би трябвало да означава отбор.
Ето ти малко храна за размисъл:
http://en.wikipedia.org/wiki/Germany_national_football_team
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1195

Профил
« Отговор #426 -: юни 29, 2010, 02:55:18 »

Нямаме в българския дума за пейзаж и използваме френската пейзаж и немската ландшафт. Дайте една българска за пейзаж или ландшафт.

Изглед, картина...

А дали пейзаж и ландшафт се покриват смислово съвсем точно?

Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #427 -: юни 29, 2010, 05:31:22 »

Ман Шифт / хора дежурни /човешка смяна/ ,поне така го тълкувам от старо северо германския език на Один . Cool Фоте правилно загатна ,че те са натоварени да извършат нещо в определен период ,след като си свършат мисията се предполага че ще бъдат заменени . Относно пейзаж и ландшафт ,синоним е гръцката ,,панорама,, . На славянобългарски подобна е ,,кръгозор,, но моите два примера имат по общо и обхватно значение ,докато ландшафт може да се подразделя на видове .
« Последна редакция: юни 29, 2010, 05:44:30 от ilko » Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #428 -: юни 29, 2010, 08:16:45 »

Кръго/зор или поле/зрение . Пейзаж не е ли това което се открива пред погледа на човек ? Ланд/Земя/поле..........море,маце,вълни еееех
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #429 -: юли 02, 2010, 08:06:48 »

Много се чудя какво значи прякора на немския национален отбор по футбол-маншафта. Някой ще ме светне ли какво значи, защото просто не ми излиза от акъла тая дума. Поне да знам какво значи  Cheesy

Маншафт (die Mannschaft) остачава на немски точно "отбор". Другите явно прочетоха Ландшафт  Cheesy както и да е. Това им е прякора, както на руснаците е "сборная", на поляците  "дружина полска" и т.н.
Активен

Във форума се ражда истината.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1820

Профил Ел. поща
« Отговор #430 -: юли 06, 2010, 01:06:33 »

Диего Марадона гони от пресконференция Томас Мюлер, след срещата играна в Мюнхен на 3.03. тази година. Марадона пита "Кой е тоя?" и отказва да останат съвместно. Само четири месеца по-късно на Световното, Томас Мюлер официално му се "представи", като вкара гол на Аржентина, а Германия ги размаза с общ резултат 4:0!!!
Е, вече се познават  Cheesy Cheesy Cheesy !
http://worldcup2010.gol.bg/2010/07/03/diego-razbra-li-veche-koi-e-tomas-miuler.81417
Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 373

Профил
« Отговор #431 -: юли 09, 2010, 10:39:38 »

Нова дума в българския език(виж скрийншота)... , найс а?
взето от тук

п.п. и една мини викторина, колко нови думи прочетохте в поста?

kek.JPG
Кой какво интересно/забавно е видял в нета?
* kek.JPG (48.38 KB, 954x671 - видяно 1020 пъти.)
« Последна редакция: юли 09, 2010, 10:47:52 от svetlin74 » Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 373

Профил
« Отговор #432 -: юли 09, 2010, 11:33:15 »

Cheesy

000fkd9k_thumb.jpg
Кой какво интересно/забавно е видял в нета?
* 000fkd9k_thumb.jpg (83.97 KB, 546x644 - видяно 1066 пъти.)
Активен
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #433 -: юли 15, 2010, 09:54:26 »

ей този е луд. Cheesy За втори път го виждам Cheesy

*

*

*

*

*

Активен

Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #434 -: юли 15, 2010, 10:30:15 »

Я дай малко повече инфо. Къде точно в чародейките и колко г/д часа става цялата работа?  Cheesy
Активен

Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 25, 2019, 08:54:38