Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ за техника.  (Прочетена 2488 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« -: май 27, 2013, 07:58:02 »

Имам следния казус. Наскоро купихме записвачка на Blackmagic, която пише на SSD диск. Тази записвачка по принцип има режим да пише SD и HD. Когато се подаде SD сигнал, през конвертор (който де факто приема сигнал по чинчове и го подава през HDMI) всичко се вижда зелено.
Тук идва странния момент, че на същия производител (Blackmagic) пулт, приема сигнала минал през конвертора от SD към HDMI нормално, тоест проблема явно, че не идва от конвертора.
Някой да има идея на какво може да се дължи това?

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2240

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: май 29, 2013, 02:25:39 »

Наскоро един приятел ме пита за подобен проблем. При него при подаване на сигнал по hdmi от лаптопа към телевизора понякога зеленясва. Казах му да пробва разни неща, но не съм го чул за резултат.
Мисля, че проблемът идва или от кабела, или от разлика във версиите, които поддържат hdmi портовете. Ако конвертора има някакви възможности за настройка и може да се разцъка ...  Cheesy
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)

Google e прегледал тази страница април 12, 2019, 08:26:28