Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коронавирус /COVID-19/  (Прочетена 1079 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4749

Профил Ел. поща
« Отговор #15 -: март 24, 2020, 09:28:46 »

Доколкото разбрах, траен имунитет към коронавируса НЕ се създава след преболедуване. Излекуван от инфекцията италианец вече бил отново заразен и болен.
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1416

Профил
« Отговор #16 -: март 25, 2020, 02:57:21 »

Според мен пък това изключение потвърждава противоположното му правило.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2502

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: март 25, 2020, 03:19:47 »

От друга страна пък някои щамове циркулират с ежегодни епидемии. Други пък видове грипни вируси сякаш в един момент изчезват  Huh?

Мислили сме някога, че спортната зала ще изглежда така? ->

РусеИнфо
Дано се разминем само с тренировката!
« Последна редакция: март 25, 2020, 09:03:01 от vesel » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1951

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: март 26, 2020, 05:54:15 »

Така изглеждаше моето спално в казармата, когато ни накараха да го смъкнем на плаца. Cheesy
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1254

Профил
« Отговор #19 -: март 26, 2020, 03:18:18 »

Кой да предполага, че на плаца дето си набивал крак ще пеят Тото, Киркоров, Клайдерман и Назарет. Cheesy
Наистина има маниаци, които си умират да ходят по концерти...
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: март 28, 2020, 03:55:53 »

Днес цял следобед една патрулка обикаля Младежкия парк и успява да озапти желанието за разходки и игри. Паркът е практически празен в момента, само тук-там някой минаващ по транзитната /вело/алея към/от центъра.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #21 -: март 28, 2020, 05:32:09 »

И аз преди малко, докато минавах по "Алеи Възраждане" забелязах патрулката. Виждаше се тук-там някой човек, не липсваха и велосипедисти. Дали полицията гони всички наред или само, ако някой кибичи на пейка или пък се съберат няколко човека заедно?
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: март 28, 2020, 07:02:12 »

Отвисоко ми се струва, че разкарват всички навлезли навътре в парка, те там се и движеха с патрулката, докато към хората по крайните алеи явно имаше толеранс.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1951

Профил Ел. поща
« Отговор #23 -: март 28, 2020, 07:47:57 »

Аз днес си направих една разходка следобяд, минах покрай паркове и градинки и ми направи впечатление, че долу на кея беше пълно с хора и поне когато аз минах по "Придунавски" никой не ги гонеше, хора имаше в градинката пред "Христо Ботев" и централната градина на площада и също не видях някой да ги притеснява. За мен е нормално хората да излязат на въздух, лошото е, че тийнейджърите са на обичайните си тумби от по 4-5-6 човека.
Активен
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 126

Профил
« Отговор #24 -: март 28, 2020, 08:06:34 »

Да, в парка имаше малко хора, за сметка на това под него покрай Дунава имаше много. Всъщност често се разхождам там и досега такава бройка като днешната не съм засичал. Аз лично забраната за разходки я намирам за ненужна, да не използвам по-силна дума. Важно е да се спазва дистанция, което повечето хора по принцип правят, при което рискът за разпространение на вируса клони към нула. Тийнейджъри на групички по 5-6, че и повече обаче не са рядкост. На тия години човек се мисли за неуязвим и сигурно от вируса наистина нищо няма да им стане, но пък имат родители и баби и дядовци. Оня ден гледах за индийския подход и си мисля, че на някои хора няма да им е излишен. Като чета темата за вандализма - също.
« Последна редакция: март 28, 2020, 08:08:40 от Slex » Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #25 -: март 28, 2020, 09:41:51 »

Просто е по-лесно за контрол така, като се каже, че е забранено посещението на паркове. Иначе идеята е ясна - физическа дистанция.

Вчера видях в разделителната ивица на бул. "Цар Освободител" четири човека да си общуват, всеки седнал на отделна пейка  Cheesy
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: март 28, 2020, 10:37:49 »

Ако правилно разчитам комуникационните знаци от щаба, до няколко дена ще ни сложат пълна забрана за излизане от домовете+вечерен час. Така че нищо чудно, този уикенд да ни е последното по-масово излизане и стоене на открито. Разните деца и тинейджъри ще ги удари вероятно напълно. Днес трима играеха на баскет на Механото. За бабите не знам, все пак трябва да ядат.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #27 -: март 29, 2020, 09:48:40 »

Както обикновено, поради недостатъчен контрол следва допълнително натягане. Разбира се, риска от скъсване расте.
Смятам, че трябва да се подходи диференцирано към различните градове, дори в частност, към различните квартали.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: юни 12, 2020, 10:40:10 »

Най-сетне Короната си намери май майстора, като взе да се сблъсква челно с н.в. Летния туризъм в България и Европа. Почна да става клъстърен, взе да протича леко, болниците вече имали опит, абе...смело вървете на плаж да обменяте имунитет с хора от цялата страна и дай боже от цяла Европа. Cheesy
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.025s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 16, 2020, 06:08:47