Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Най-добрият град за живеене в България.. 2008. Дарик Радио  (Прочетена 14258 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« -: септември 15, 2008, 09:27:56 »

http://dariknews.bg/city2008.php?city=17 Линк към нашият град Smiley

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: септември 15, 2008, 09:44:17 »

Дано не се изложат тая година с оценяването като предната, което всъщност ми се струва доста вероятно. Тази година ще има пак същите субективни критерии и разни оценяващи репортери дето са пили по едно кафе на центъра и идея си нямат какво всъщност е да се живее в този град.  Huh?
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2068

Профил WWW
« Отговор #2 -: септември 15, 2008, 09:47:53 »

Оф пак ли тая малоумна класация...
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #3 -: септември 15, 2008, 10:29:19 »

Сега пак едни хора от един град ще се организират да покажат как са най-великите на света Cheesy
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #4 -: септември 15, 2008, 10:32:02 »

Той сам си се организира, ама има навика да пише под 200 ника.
Активен
CaMaRo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 554

Профил
« Отговор #5 -: септември 15, 2008, 11:43:28 »

ако Русе не спечели ще си тегля коршума  Shocked
Активен
DeYordanov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

Профил
« Отговор #6 -: септември 16, 2008, 07:40:13 »

Абе хора...що за тъпня.

Брой указателни табели по улиците и спирките

Около 500 са общо указателните табели в Русе. Всички те се подменят поетапно. 50 % от тях са двуезични - на български и английски език. На много места в града, особено в централната част, има голям брой указателни табели. На около 10 възлови места има поставени многопосочни табели, които указват също и важни обекти като автогара, гара, община, център. Като указателни табели могат да се считат и плочите, поставени на около 50 сгради и паметници на културата, които вече притежават знака за европейско наследство.

Получили сме 5 точки по този критерий, а по текста никъде не пише, че в Русе няма такива табели (или са малко), че да получим 5/10. Показателно колко е "сериозно" "проучването"
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #7 -: септември 16, 2008, 08:14:55 »

Както казах, доста тъпа класация Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #8 -: септември 16, 2008, 08:59:30 »

Вчера във вестника четох за новото й издание. Добавили са 5 града и 5 критерия. Единия е от тези критеии е цена на кебапчето! Нямам думи. Уж се стремят да направят нещо атрактивно, а само стават за смях. Твърдят, че с миналото издание са стимулирали кметовете да вземат мерки и да направят градовете си по-добро място за живеене, което се изразявало в действия от поставяне на палми до прокарване на Wi Fi по центъра и т.н. Стимулираха единствено Кирил Йорданов да иде до София и да си земе табелите, че да ги сложи по входовете на Варна. Аз ако съм някой кмет и им виждам критериите, и колко са некомпетентни и субективни, въобще няма да ми е до тъпата им класация ако в действителност жителите на града са сравнително доволни от живота.
Активен

Във форума се ражда истината.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #9 -: септември 16, 2008, 04:01:23 »

Цъфнала и завързала е Варна, че само изкуствени палми и липсват по улиците. А това, че пътищата не са виждали основен ремонт от 20 години и, че като валне 5 минути дъжд и народа се дави, заради липса на адекватна канализация, не е важно.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #10 -: септември 16, 2008, 05:01:27 »

Абсолютно съм съгласен! По-голяма пародия не бях виждал в тоя град. Не ми се мисли колко хиляди левове са похарчени за купуването и монтажа на тея палми и ми е мн интересно какво ли ще стане зимата с тях. А знаете ли, че идеята на общинска администрация Варна е палмите да почват от магистралата ама мн плътно една до друга. Чудя се какво ли си мислят варненците, които си имат други проблеми, като този с пътищата например.
Активен

Във форума се ражда истината.
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: септември 16, 2008, 07:13:39 »

Абе хора, трябва да приемем, че няма как Русе да спечели, просто защото населението му не е най-голямото в България. Това е съвсем логично - ако въобще гласуването е честно, то 99% от хората гласуват за родния си град.
Тогава защо София остана на 4-то място в миналогодишната класация ли? Ами защото, сигурно не повече от 30% от живеещите в момента в София са родени там, освен това може би софиянци не са участвали толкова активно в класацията, освен това знам ли - тези, които не харесват София и лудницата и мръсотията, са ходили на море във Варна и им е харесало, а не се сещат, че да живееш в даден град е нещо различно от това да стоиш в него няколко дни.
Класацията е супер измислена, аз дълбоко се съмнявам и че е честна, но има и друго. Има много хора от България, които никога през живота си не са стъпвали в Русе и няма как да гласуват за него, след като не го познават.

За да е обективна класацията, в нея трябва да участват само хора като мен, които са били във всички градове в България Smiley  Cheesyили поне в повечето Smiley
Такива хора естествено, че ще посочат Русе като най-доброто място за живеене, като единствения минус слагам недостатъчно високите все още доходи /сравнено със София, а не с чужбина, естествено/.  Но по този показател Русе губи само от София. Битува един мит, че Варна е също град с високи доходи. Обаче, като гледам познатите ми от Варна, не съм на това мнение - струва ми се, че доходите във Варна са сравними с Русе, а като се има предвид, че животът там е по-скъп, излиза, че стандартът в Русе е по-висок от Варна. В Пловдив доходите са по-ниски и от Русе, а в Бургас  са също горе-долу на русенското ниво. За останалите градове няма кво и да говорим.

Така че, няма значение резултатът от класацията. Ясно е, че няма да спечелим, но това не бива да ни огорчава. Дори си има и хубавите страни - щото ако спечелим, кьораво и сакато може да се втурне към Русе и да се пренасели и замърси като Вн и Сф.Smiley Cheesy
« Последна редакция: септември 16, 2008, 07:15:17 от niki67 » Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: септември 16, 2008, 07:25:28 »

niki67 класацията не се определя от гласовете на публиката. Има едни измислени критерии и едни измислени, субективни оценки. Ако някой реши само заради тая класация да отиде да живее в даден град, трябва да е човек без собствено мнение.

За да се направи подобна реална класация трябва първо да се направи проучване какво оценяват хората като ценно и какви са приоритетите им. Според мен на първо място стоят доходите и възможностите за работа и кариера. След това идват разходите и чак на края са останалите работи. За това тая класация е смешна и глупава, но какво да се прави - Дарик когато съм ги слушал какви ги говорят в ефир или пък 24 часа какви ги пишат... какво друго може да е освен "чалга".  Huh?

За мен най-добрият град за живеене в България е София. Доказателството е ясно - хората от цялата страна отиващи там. Не отиват защото им харесва, а защото там има най-големи възможности.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #13 -: септември 16, 2008, 07:29:13 »

Но добър град не означава само възможности, трябва да съчетава всичко. Защото София дава САМО възможности. Всичко друго и е...
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: септември 16, 2008, 07:43:19 »

Равнодействието е прав донякъде, но не докрая - по-скоро се солидаризирам с мнението на Деян. Икуинокс, в момента точно София не е много добро място за живеене и това, което държи хората тук, са доходите. Възможности - има, но те са теоретични. Повечето работят на ниски позиции и за средни пари, а тези, които са се издигнали, са малко.

Не си спомням предния път като бях регистриран тука, дали ви разказах един откъс от "Тримата мускетари", по-точно от третата част, в която Арамис пише на Портос да побърза и да тръгне веднага щом получи писмото му, за да пристигне преди Екуинокса /така са го превели, може би на френски звучи така, не знам френски, но на инглиш е "икуинокс"/. И Мускетон, слугата на Портос, казва на д'Артанян - кой е този Екуинокс? Той никога няма да успее да пристигне преди нас, дори и да има най-хубавите коне в кралството Cheesy
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 26, 2019, 11:49:08