Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градушка!  (Прочетена 2419 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« -: май 21, 2008, 05:03:43 »

Леле, хора, не знам при вас дали е било толкова силно, но при мен валяха парчета с големина над 2 см в диаметър!

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
DeYordanov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

Профил
« Отговор #1 -: май 21, 2008, 05:05:01 »

Абе бая голям беше в Здравец....даже и една снимка имам бая добра

Eто линк http://i.data.bg/08/05/21/964650_orig.jpg
« Последна редакция: май 21, 2008, 05:08:02 от fcdunav » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: май 21, 2008, 05:40:35 »

Е, при мен на Борисова преваля за кратко дъжд, смесен с градушка, но дребна - колкото едър грах. Обаче ясно се виждаше, че на изток е много притъмняло, така че не е чудно това за едрия град в Здравец. Оттам е минал центърът на градоносния облак, тук при мен беше периферията...

Все пак един път през живота си - като войник в Сливен преди повече от 25 години - преживях градушка с размер на парчетата около 3-4 см (колкото топче за тенис на маса). При това валежът беше силен и доста продължителен. Впечатляващо и запомнящо се преживяване! Земята наоколо направо тътнеше от хилядите удари на леда, чупеха се клонки от дърветата, стъкла на прозорците, хората панически бягаха с ръце над главата - страхотия! Roll Eyes За няколко минути земята се покри с няколкосантиметров плътен слой от ледени парчета. Впрочем, тогава наблюдавах за първи и последен път в живота си, макар и отдалече, изстрелването на противоградови ракети от полигоните около Сливен. Там такива стихии са доста чести и имаше постоянно наблюдение и съоръжения за руски ракети, но сега май никой не се занимава с това - пари няма, видите ли! - и стихията безпрепятствено се стоварва върху нивите... Angry
« Последна редакция: май 21, 2008, 09:01:04 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
mladen201
Гост
« Отговор #3 -: май 21, 2008, 08:18:25 »

В "Средна Кула" не валя толкова голяма  Cool
Но при вас е направо трагично  Roll Eyes Roll Eyes
Активен
KAYAKara
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 31

Win

Профил WWW
« Отговор #4 -: май 21, 2008, 08:47:35 »

Тове е във здравеца.

Picture 004.jpg
Градушка!
* Picture 004.jpg (1433.74 KB, 3072x2304 - видяно 492 пъти.)
Активен

Вчера имах смелостта да се боря,днес имам смелостта да спечеля!
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #5 -: май 21, 2008, 09:50:14 »

Значи и аз бях на Борисова (на даскало) и валя два пъти градушка. Първия път просто беше примесено с дъжда и много много за кратко изчезна, а втория път след около час и нещо когато се наложи да изляза всъщност го видях тоя град, че е колкото грахово зърно, но доста яко удряше...  Cheesy Епа лапе съм, радвах му се!
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #6 -: май 21, 2008, 10:15:58 »

При някои грахово зърно, при други - орех.
Активен
SlAdKiQ
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: май 22, 2008, 07:59:44 »

И аз по борисова минах и двата пати кат валя манички ми се виждаха като ми се удряха в стъклото на колата, само дето като спрях пред хода едвам се прибрах в къщи
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница октомври 01, 2018, 07:34:16