Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градски стадион, град Русе  (Прочетена 40909 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 474

Профил
« Отговор #15 -: септември 24, 2009, 06:27:25 »

В момента нашия стадион изостава от техните стадиони (най-вече заради пластмасовите седалки), но поне се поддържа във вид, който е приличен (не супер, но ОК) и позволява с един относително не скъп ремонт бързо да се покрият изискванията за "А" група.
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #16 -: март 26, 2011, 10:54:02 »

Ето че и градския стадион е в списъка за домакинството на ЕВРО 2020. Два стадиона от списъка по-долу обаче ще отпаднат.

Ексклузивно! Вижте Бг-градовете, кандидати за Евро 2020

Два от 10-те от списъка на Боби ще отпаднат

Sportline.bg се добра до списъка от 10 града, които Борислав Михайлов е посочил като наши кандидатури за домакини на мачове от европейското през 2020 година. За него ще кандидатстваме заедно с Румъния. Това означава, че три групи ще са в северната ни съседка и три у нас. Според изискванията на УЕФА двубоите трябва да са на минимум 8 стадиона в една страна. Специално за това европейско може да има и намаляване на бройката.
В вазговорите си с колегата Санду, Боби е посочил 10 наши града, където държавата и бизнесмени предстои или да изградят нови стадиони, или да реновират старите. Прави впечатление, че в списъка е Разград, където Кирил Домусчиев обяви проект за стадион за 40 милиона. В Ловеч пък нямало да бързат с вдигането на новия сектор "В". Най-проблематичният град е Варна, където ТИМ взе терена на "Юри Гагарин", но няма намерение да инвестира в нов стадион. Така, ако не се намери разрешение, Варна може да отпадне от списъка с нашите кандидати.
"Михайлов и румънският му колега са се разбрали до края на пролетта да сформираме обща работна група, която вече да започне да работи по кандидатурата. Става дума за 12-членен екип, който ще избистри градовете-кандидати и всичко останало", разкри член на Изпълкома.

София - Национален стадион
Бургас - "Лазур"
Пловдив - Градски стадион
Ловеч - "Литекс Арина"
Сливен - Градски стадион
Велико Търново - "Ивайло"
Разград - "Лудогорец арина"
Варна - Нов стадион
Русе - Градски стадион

http://sportline.bg/news/76520/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B3-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-2020
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269

Профил
« Отговор #17 -: март 26, 2011, 12:14:59 »

хахаха това ме развесели. Тези хора как я мислят тази работа. Аз не знам какаъв трябва да е капацитета на един стадион, кандидат за европейско, но до сега не съм виждал да се играе на под 30 хиляден стадион. Да не говорим в какво състояние са въпросните стадиони. Ние едва отговаряме на стандарите за мачове в Лига Европа и то с няколко стадиона и то с големи условности. Стадионите, които са на насип, какъвто е и нашия е невъзможно да бъдат ремонтирани. Те трябва да бъдат съборени и вдигнати нови на техните места. Това значи, че държавата трябва да отпусне 1-2 милиарда за организация на това първенство.  Най ми е смешно обаче да кандидатстваме с градове като Ловеч и Разград. Ужас Shocked там нито има леглова база, нито...абе  за къде сме тръгнали. На гол тумбак чифте пищови  Cheesy
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

*
Профил WWW
« Отговор #18 -: март 26, 2011, 12:33:49 »

ЮАР нямаха особено по-добри стадиони. Да не кажа никакви. + това не съм чул до сега някой да е излязъл на минус от международен футболен форум. Изискванията за ЕВРО 2020 са: 2 стадиона с по 50 000 капацитет (Букурещ и Пловдив), 3 стадиона с по 40 000 места и 4 стадиона с по 30 000 места. Русенския със сигурност не е под 20 000, така че няма да е проблем да се вдигне с още 10 000 примерно. Кандидатурите на Ловеч и Разград са наистина несериозни, макар предстоящите големи инвестиции в стадионите на Ганчев и Домусчиев. Бургаския не знам как ще го вдигнат при наличието на козирки, апък трибуните зад вратите никога не са били предпочитано място.
« Последна редакция: март 26, 2011, 12:55:51 от Valentin_K » Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: март 26, 2011, 01:28:36 »

И къде в България виждаш 3 стадиона с по 40 00 места и 4 с по 30 000?Huh?Huh?Huh?Huh?? И как според тебе може примерно градския в Русе да стане 30-хиляден без да се събори и построи на ново?
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1431

Профил Ел. поща
« Отговор #20 -: март 26, 2011, 01:38:07 »

Цялото това "кандидатстване" е доста смешно и нереално, според мен. Просто нямаме вътък за такъв форум. Те Полша и Украйна, огромни страни, Полша доста по-богата от нас, а Украйна, с олигарси инвестиращи здраво във футбола, се дънят постоянно при подготовката за тяхното, а какво остава за такива като нас.
България няма нито стадиони, нито пътища, нито летища за Европейско, поне към момента, а като гледам как се развиваме, едва ли за толкова кратко време ще построим необходимата инфраструктура.
Иначе това, че не е забравен Русе е много хубаво, дори само като символичен акт - все пак градът от доста време го няма на футболната карта на България, каквото и да си говорим.

Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

*
Профил WWW
« Отговор #21 -: март 26, 2011, 01:55:14 »

Точно ако вървим с тия темпове на развитие на инфраструктурата ще имаме пътища и летища. Сега се строят нови терминали във Варна и Бургас. Софийското си има 2 и ще се направи евентуално 3-ти. Пловдив също си има 2.

Не съм инженер, но разширение на стадион си мисля, че не е кой знае каква новост. Винаги може да се вдигне втори етаж откъм жабешкото примерно.

Иначе изискванията са общо и за двете страни. В Клуж се строи 30к стадион, в Букурещ стадиона на Стеауа е също 30к, нашия ако се вдигне и реконструира основно до 30к, както и Ивайло и ето ги къде са. Няма как да стане и без нови стадиони разбира се. Варненския ще е 40к, но там ще има проблеми с ТИМ. В. Левски е 40к + новия национален, който също ще е 40-50к.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: март 26, 2011, 02:20:52 »

Вальо, гледай по-реално на нещата. До 2020 няма и 10 години. Наистина не е проблем да се направи, ако това стане фикс идея на управляващите както са сега магистралите. Наистина печалбата от един такъв форум ще е значително по-голяма от разходите за организирането му и би донесъл престиж за страната. Да, но да не забравяме на какъв хал сме в момента и в какво състояние са стадионите и спортните ни бази като цяло.
тука става въпрос за огромни инвестиции и доколкото виждам, не от страна на държавата, а тя се надява някой друг да и свърши работата. Бизнесмени щели да строят стадиони. Да бе да. И къде са тези бизнесмени?  Ако държавата наистина се бръкне за ремонт на стадионите, тогава наистина има някакви изгледи да се случи нещо.
това е и един шанс да си оправим проблемите със стадионите, трупани толкова години.
« Последна редакция: март 26, 2011, 02:22:53 от Ruschukliq1986 » Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 445

Профил
« Отговор #23 -: март 26, 2011, 08:56:10 »

Не знам как ви звучи, но на мен от извесно време ми се върти в главата един нов, общ стадион с Гюргево. Най- доброто място за него е някъде срещу хотел Рига. С тази глобализация и обединението на Европа, ако нещо не се прецакат нещата естествено, рано или късно с Гюргево ще станем един общ град. 

Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: март 26, 2011, 09:19:34 »

Трудна работа  Cheesy
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #25 -: март 26, 2011, 09:43:19 »

По-скоро водна топка можем да играем с гюргевчани
Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 445

Профил
« Отговор #26 -: март 26, 2011, 09:55:42 »

Смейте се вие, обаче след 20 - 30 години като стане ще ми се извинявате.  Cheesy
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

*
Профил WWW
« Отговор #27 -: март 26, 2011, 10:52:29 »

И по-скоро може да е.
Активен
Linov
Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3144

Профил
« Отговор #28 -: март 27, 2011, 12:08:43 »

Хехе, Боби стана член на изпълкома и вече Русе ще домакинства Евро 2020. Вие шегувате ли се? Дано след 9г години някой ми извади тоя пост и ми го цапне в лицето, докато гледаме на Градския четвърт-финал България - Румъния. Стадионите ни са в плачевно състояние. Нали се сещате, че само построяването им няма да възвърне инвестицията. Чували ли сте за кризата, която следва след като тези форуми завършат и огромните свръхмодерни и скъпи съоръжения останат празни? Справка - Гърция след Олимпиадата 2004-та. Нов терминал на летище Варна, който се строи в момента? Нещо бъркаш. Има едно ламаринено хале от 2007-ма, което лятото развива 45 градуса на закрито и нищо повече не е бутано. Всичко са само приказки. Ние реално нямаме стадион, който към момента да е готов да приеме такъв мач. Чували ли сте за такъв прецедент? Обикновено домакините имат 4-5 готови стадиона, построяват още 1-2 максимум и реновират още толкова. За Румъния съм съгласен. Бил съм на Генча, не е като на Армията през едно място по една нова червена седалка, до другите розови и то само в единия сектор и това да се води "модернизация". В клетката пък имаше седалки, а не стърчащи арматури като на Герена. За такова табло пък и националния ни може да завижда. Герена далеч не е 40 000, а националния е 42 500. Стадионът в Пловдив, по-добре му вижте снимка преди да го коментирате. Нашия има около 20-22 000 места, но от тези които са в момента, ако се сложат хубави седалки, капацитетът ще падне, както беше с националния, който преди ремонта беше към 70-80 хиляден. Реално трябва да му се удвои капацитета на Градския, за да става, което както каза Благо ще стане след като се построи наново. Да сравним БВП-то си с ЮАР-ското? Към днешния момент е абсурд. Боби просто иска да си вдигне рейтинга, че напоследък ако не е сина му, доста щеше да падне.
Лудогорец Арина... а в Актавис служителите вземат по 350 лв заплата... Да живей!
« Последна редакция: март 27, 2011, 12:13:28 от Linov » Активен

Във форума се ражда истината.
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: март 27, 2011, 12:21:06 »

Росен е напълно прав, освен че Васил Левски е бил 70-80 хил. 65 е побирал максимум. Ние имаме нужда от съвсем нови съоръжения.
Стадион Пловдив е единствения от споменатите, който може да подлежи на някаква модернизация, но предвид състоянието му към моментая, тя би излязла колкото построяването на нов стадион. Това за стадионите. Отделно за инфраструктурата направо няма смисъл да коментираме. Ще припомня само как липсата на нормален път спря Меркел да дойде в Русе да си получи наградата, та трябваше ректора на РУ да ходи да и я връчва в София...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.054 секунди с 27 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница ноември 01, 2017, 09:39:02